Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Chlipo napisał:

Pytam tylko o to czy jak wcisne magiczny przycisk aktualizuj to system wstanie na andku 7?

Tego nigdy nie możesz być pewien ale teoretycznie rzecz biorąc to za pierwszym razem powinno pójść wszystko dobrze ale ta aktualizacja blokuje bootloader i później bez odblokowania nie zaktualizujesz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wersje twrp które były pod bootloader ten stary z 5.1 nie uruchomią się pod nowym, w drugą stronę to samo nowego twrp nie uruchomi się na starym bootloaderze. Więc jak ktoś już zrobił update do wersji z 7.0 i nie ma zablokowanego bootloadera to wgrywa nowe twrp i może instalować następne wersje xiaomi.eu.

PS:Custom rom dalej są na starym bootloaderze.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem uszczegółowić, czy dobrze rozumiem

jeśli ktoś miał już bootloader odblokowany oficjalną metodą (zgoda xiaomi + miui unlock) i później instalował xiaomi.eu (6.12.2) to ta wersja podmieniała bootloader na "stary" odblokowany, tak że po instalacji teraz 7.0 trzeba będzie ponownie odblokować przy użyciu miui unlock (bez ponownego występowania o zgodę bo ta już jest) - czy też nic juz nie trzeba będzie robić bo bootloader nie był podmieniany przy instalacji xiaomi.eu w wersji <7. 

Swoj model mi4c odblokowałem oficjalną metodą (instalacja wersji dev china + odblokowanie + twrp), potem regularnie aktualizowałem przez twrp, więc chyba nie będzie problemów. Miałem też w rekach kilka sztuk od Glodway'a z chińskim syfem, na którym wystarczyło dąć OEM UNLOCK i bez wystepowania o zgodę instalować dalej - w tym przypadku trzeba wystapić o zgodę i później odblokowac oficjalnie jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawe info:

http://en.miui.com/thread-501798-1-1.html

http://en.miui.com/thread-501792-1-1.html

Błąd z odblokowaniem telefonu przez wzór.

 

No i jest info oficjalne:

Update at 16:00, Feb. 10: MIUI 8 China Developer ROM 7.2.9  for Mi 4c and Mi 4S suspended for now. We've got some user reports that Mi 4c and Mi 4S might be stuck at the pattern lock interface. MIUI developers are checking this issue now. Sorry for the inconvenience.

Edytowane przez don_kamillo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie dla mi4s. 

Od wniosku do unlocku bootloadera wczoraj - 5 minut. 

Flash na nowego androida z 12.22 - bez problemu, 5 minut i po sprawie. Lekki problem z pierwszym unblockiem, ale to z powodu ilości chrupania 'pod spodem', telefon potrzebował pierwszej minuty na nabranie responsywności (tradycyjnei zresztą po dużym update). 

Unlock bootladera - poszło. 

Flash recovery dla 4c - poszło. 

Reboot. działa. Flashowanie supersu działajacego z poprzednią wersją mogło natomiast okazac się złym pomysłem, gdyż od około 50minut oglądam ekran bootowania androida (ale nie jest to bootloop, moge wylaczyc i wrocic do recovery) który najwyraźniej nie ma ochoty zmienić się w działający system. Jest to dość spory proble mwymagajacy dalszej weryfikacji, ale być może wymagane jest nowe supersu/zestaw rootoujący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh. A jak zawsze mówię, że poczekać na króliczki doświadczalne, to że nie ma się czego bać i hurr durr aktualizować... ZAWSZE przy zmianie bazy androida są problemy u nas, były są i będą. Dajcie luz, poczekajcie 2-3 tygodnie i wtedy zainstalujcie aktualizację, odblokujcie BL itp. A nie ledwo piątek, ledwo wyszło i już problemy... Co to będzie wieczorem :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

@6thsurvivor A sam telefon jak działa? Slimdick mówił coś, że się grzeje (ale on ma Mi4c).

U mnie na początku lagował, ale mu przeszło po restarcie. To fakt trochę się grzeje ( Mi4c 16gb) no i zauważyłem że Mi PC Suite go w ogóle przestał widzieć po przejściu na 7.0 (rano jeszcze go wykrywał) - chyba że coś trzeba przestawić ale nic nie zmieniałem....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, don_kamillo napisał:

@6thsurvivor A sam telefon jak działa? Slimdick mówił coś, że się grzeje (ale on ma Mi4c).

Oczywiście że się grzeje bo jesteś po dużym update, więc Twój telefon pod spodem przechodzi drugą młodość, aktualizacje google play services, przebudowę baz danych dla miniaturek/wszystkiego. No ale zawsze dzień po update.

Na pewno zauważalnie szybsze są równoległe operacje na plikach, update wielu aplikacji idzie zauważalnie bardziej gładko. Samo korzystanie z najczęstszych (u mnie) appek w zasadzie bez zmian, płynniejsze jest przełączanie między nimi. Nie ma problemu z jasnością aparatu w becie facebook messangera i tyle różnic z pierwszych godzin.

A, i swiftkey ma dziwnie pogrubiony font dla środkowej sugestii, ale ktoś by mógł potem potwierdzic.

Edytowane przez 6thsurvivor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wako1986 napisał:

No tak, ale czy nowe trwp jest wymagane czy nie, o to mi chodziło

Z tego co pisali wcześniej, nowe TWRP potrzebne jest do nowej wersji systemu. 

Podczas aktualizacji nowy system nadpisuje stary bootloader i stare TWRP.

Po aktualizacji do 7 koniecznym jest odblokowanie bootloadera i wgranie nowego TWRP.

 

Dnia 8.02.2017 o 15:25, virusek90 napisał:

Ale i tak TWRP to najmniejszy problem :)

"Skrócona procedura instalacji Xiaomi.eu 7.0 prosto na 6.12.22:

  •     Instalacja Xiaomi.eu 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje
  •     Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  •     Instalacja nowego TWRP przez (...)"

Czyli dopiero po odblokowaniu wgrywamy TWRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, advcron napisał:

Czy może ktoś potwierdzic, czy mając odblokowany bootloader na 5.1.1 przez pozwolenie i miui unlock po przejściu na 7.0 zowu trzeba bedzie odblokować? Bo gdzies czytalem ze nie.

Wysłano z Mi4c
 

Jak byk jest napisane, ze nowa wersja na andka blokuje bt i trzeba odblokowac jeszcze raz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota,

Przejście (Mi4c) z 6.12.2 na 7.2.9 bez problemu, w między czasie dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, co też zaraz uczyniłem, jak na razie wszystko w najlepszym porządku.

Miałbym dwa pytania czy po instalacji nowego TWRP należało zrobić Vipe ?? oraz o co chodzi z tym "instal TWRP App ?? " podczas wychodzenia z nowego TWRP.

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...