Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.03.2017 o 17:35, kacper454 napisał:

Dzięki zrobiłem jak napisałeś ale chyba coś poszło nie tak... jak widać na załączonym zdjęciu, chyba że się mylę.

Popraw komendę, zgubiłeś jeden wyraz :P I zdecyduj się jaki plik wgrywasz czy recovery.img czy twrp.img :) 

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka porada dla wszystkich czekających na kod odblokowujący od Xiaomi. Otóż mi przyszedł SMS dopiero w momencie, kiedy włączyłem tryb dewelopera... Nie wiem co jedno z drugim ma wspólnego, ale może komuś się przyda.

Edytowane przez batko90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka porada dla wszystkich czekających na kod odblokowujący od Xiaomi. Otóż mi przyszedł SMS dopiero w momencie, kiedy włączyłem tryb dewelopera... Nie wiem co jedno z drugim ma wspólnego, ale może komuś się przyda.

Nie czeka się na żaden kod, tylko na informację o zgodzie

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Nic, poprostu przyszedł akurat w tym momencje . Tak właśnie tworzą się mity . 

Czekałem równo tydzień na informację o zgodzie. W środku nocy włączyłem opcje deweloperskie i uruchomiłem ponownie telefon. Dokładnie w chwili wpisania kodu PIN pojawił się SMS od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie laika. Czy po zainstalowaniu nowego TWRP przez wpisanie komendy

fastboot flash recovery twrp.img

muszę robić cokolwiek więcej, tzn. wpisywać jakiekolwiek kolejne komendy lub odpalać TWRP i wybierać "Wipe...", czy mogę po prostu odłączyć telefon od komputera i powinno wszystko działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś 2 miesiące temu zainstalowałem na mi4c xiaomi.eu 7.2.16. Dzisiaj chciałem sobie zaktualizować miałem już pozwolenie na odblokowanie bootloadera więc odblokowałem, ale jak chcę wgrać Twrp to wyskakuje mi taki błąd

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (19744 KB)...
FAILED (data transfer failure (Unknown error))
finished. total time: 5.000s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>
Co o tym myślicie? System to windows 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eilip999 napisał:

Jak mam sprawdzić czy mam właściwy sterownik? W trybie PTP jest tak samo.

U mnie też był problem w MTP, uparty system instalował swój sterownik.

58f8da05a95a0_Zrzutekranu(4).thumb.png.cbf0324353038d2deaa0bd10bff9c49b.png

Po przełączeniu w tryb PTP już inny instalował, właściwy.

58f8d9f5d1da3_Zrzutekranu(3).thumb.png.acdebc033e0fcb7436b0d5032e732e99.png

Jak będziesz bawić się w instalację sterownika to nie zapomnij odpiąć i podpiąć telefon ;) 

EDIT: co masz po komendzie adb devices ?

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eilip999 napisał:

Wygooglowałem jeszcze raz problem i ktoś napisał, żeby podłączyć telefon do innego złącza usb i zadziałało :D

Ten system jest tak głupi że na każdym usb jest w stanie zainstalować inny sterownik dla tego samego modelu :) 

EDIT: dla tego wszystko lepiej robić na linuxie , jedynie odblokować bootloadera się nie da , poza tym nie ma problemów ze sterownikami

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hmmm....

Dotarł w końcu mój Mi Note Pro. Z chińskim syfem, rzecz jasna, połatanym miejscami językiem polskim i angielskim. ;)

Zrobiłem MiFlash w EDL ROMem china dev 7.5.19. Zainstalowałem TWRP leo 7. Zainstalowałem MIUI Polska/EU 7.5.19. Całość powtórzyłem.

Po ponownej instalacji MIUI Polska/EU, bootloader cały czas jest odblokowany. @Acid, jak to możliwe? Przecież po zainstalowaniu Andka 7 powinno go zablokować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra daruję sobie pastwienie się nad brakiem wiedzy... i spokojnie odetchnę i jeszcze raz wytłumaczę:

Jak to możliwe? Ano tak to, że bootloader w tym modelu był blokowany na china już w 2016 roku tylko na Xiaomi.eu zostawialiśmy odblokowany bootloader bo była taka możliwość. Przy przejściu z 5.1 > 7.0 bootloader musiał się zablokować ponieważ zmieniała się struktura i aby ten rom wystartował musiał być bootloader androida 7 więc został przywrócony ten z romu china, czyli naturalnie się zablokował.

Tu masz inną sytuację, nad którą nie wiem dlaczego nawet nie myślisz logicznie. Przecież sam piszesz, że masz rom china dev czyli najnowszy android 7 tak? No i skoro wgrywasz sobie już twrp to znaczy, że bootloader sobie odblokowałeś lub miałeś odblokowany. Ale to jest bootloader ten nowy, oficjalnie odblokowany. To czemu instalacja xiaomi.eu miałaby go zablokować powtórnie? No nie blokuje i tyle i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Acid napisał:

Tu masz inną sytuację, nad którą nie wiem dlaczego nawet nie myślisz logicznie. Przecież sam piszesz, że masz rom china dev czyli najnowszy android 7 tak? No i skoro wgrywasz sobie już twrp to znaczy, że bootloader sobie odblokowałeś lub miałeś odblokowany. Ale to jest bootloader ten nowy, oficjalnie odblokowany. To czemu instalacja xiaomi.eu miałaby go zablokować powtórnie? No nie blokuje i tyle i tak ma być.

Problem w tym, że miałem ROM syfMIUI na Andku 5.1. BL był odblokowany. Wgrałem china dev. BL dalej odblokowany. Wgrałem MIUI Polska/EU, BL dalej odblokowany. Za każdą instalacją (ewentualnym wipe) zalogowany do konta Xiaomi.

No i chyba najistotniejsze. Nawet nie ruszałem MiUnlock...

Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno ale to możliwe. Jeśli syf miui miał odblokowany bootloader scrackowany w innej wersji niż my stosowaliśmy to tak. My braliśmy z romów china sprzed blokady czyli z końca 2015 roku, na syf miui mogło być coś innego. Blokował się bootloader między przejściem z naszego 5.1 do naszego 7.0, takim samym sposobem jak w 2015/16 przechodzili chińczyki z romu dev china 5.1 bez blokady na dev china z blokadą bootloaderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Acid napisał:

Nie powinno ale to możliwe. Jeśli syf miui miał odblokowany bootloader scrackowany w innej wersji niż my stosowaliśmy to tak. My braliśmy z romów china sprzed blokady czyli z końca 2015 roku, na syf miui mogło być coś innego. Blokował się bootloader między przejściem z naszego 5.1 do naszego 7.0, takim samym sposobem jak w 2015/16 przechodzili chińczyki z romu dev china 5.1 bez blokady na dev china z blokadą bootloaderów. 

Czyli jednak sytuacja nieco inna. Mimo wszystko, trochę ogarniam temat... ;)

BTW. W TWRP, podczas instalacji MIUI Polska/EU, wyrzuca jakieś błędy typu "bootdevice unable to mount", coś tam o braku zalogowania. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałbym zainstalować andka 7 bo na 5.1 nie działa mi komunikacja z zakupionym gear s3, jako że do tej pory nie miałem problemów i potrzeby aktualizować sytemu, to mam wersje miui polska 5.12.10, czy mogę odrazu wgrać najnowszą aktualizację 7.6.15 czy muszę najpierw wgrać 6.12.22 a dopiero potem 7? Czy zgoda na odblokowanie (obecnie nie mogę jej uzyskać bo mam niezablokowany bootloader) jest mi do czegoś potrzebna jeśli nie potrzebuje potem instalować kolejnych updatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fhuarius napisał:

chodzi tylko o informacje po kolei co i jak z tej wersji 5.12.24 po kolei zrobić

Przeczytałeś choć raz pierwszy post w tym wątku? Jestem pewien, że nie. Więc zrób to, najlepiej kilkukrotnie. Nikt za Ciebie nie zrozumie treści wpisu.

Instalujesz normalnie, przez TWRP. Po pierwszej instalacji nowego MIUI zostanie zablokowany bootloader, więc czeka Cię cala procedura - odblokowanie bootloadera, wgranie nowego TWRP (zgodnego z Androidem 7.x), etc.

Jaśniej już nie można...

I tak jak napisał @Grzesiuso, jeśli nie rozumiesz, to daj sobie spokój bo będziesz miał cegłę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeej, słuchajcie... Dziś w końcu się zmobilizowałam, żeby napisać prośbę o zgodę na odblokowanie bl... Od wysłania formularza do SMSa ze zgodą czekałam równe 5 minut... Nie mam żadnego konta diamond ani nic... To normalne? Nastawiałam się na jakieś 3 tygodnie... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam przyznam że nie czytałem całego wątku ale żona posiada mi4s chce jej zaktualizować do najnowszej wersji ale ona posiada jakąś wersję stabile (nie mam telefonu pod ręką żeby sprawdzić) oczywiście telefon odblokowany i twrp czy najpierw wgrać 6.12.22 a potem najnowszą wersję czy mogę od razu na stabile? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z aktualizacją miui na androida 7. telefon MI4C. Aktualnie posiadam wersje 6.12.22. Przy próbie instalacji ostatnich aktualizacji na androida 7, za kazdym razem telefon łapie mi bootlopa i musze od nowa instalowac 6.12.22 żeby coś zrobić.

Mam TWRP 3.0.2 czy to ma jakieś znaczenie? W procedurze instalacji jest napisane TWRP 3.0.1

Załaczam zdjęcie ekranu po aktualizacji.

Pomoże ktoś?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...