Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba troche sie zgubiłem,  mialem wgrany rok 6.12.12 wiec zgodnie z instrukcja chciałem zainstalowac eu 7 czyli wybrałem wersje 7.2.24 a odlokować bl niestety instalacja zatrzymała sie na 99% i tak stała godzine. telefon od tego komentu startuje tylko do logo miui czyli bootloop i pytanie co zrobic teraz ? Mi Pc suite nie wykrywa telefonu Miflash nie wykrywa telefonu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mintaa napisał:

Chyba troche sie zgubiłem,  mialem wgrany rok 6.12.12 wiec zgodnie z instrukcja chciałem zainstalowac eu 7 czyli wybrałem wersje 7.2.24 a odlokować bl niestety instalacja zatrzymała sie na 99% i tak stała godzine. telefon od tego komentu startuje tylko do logo miui czyli bootloop i pytanie co zrobic teraz ? Mi Pc suite nie wykrywa telefonu Miflash nie wykrywa telefonu :/

A w TWRP możesz wejść?

Jaki plik i na jaki telefon wgrywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mintaa napisał:

Jak bym mogl wejsc w twrp to bym pytania nie zadawal ;D mi4c i plik z mi4c niestety dziala tylko fastboot

Niby versji  7.2.24 nie było tylko 7.2.23 I i II poprawiona, co nie zmienia sytuacji.

Acid nawijał coby startować, dla pewności z ostatniej dla Mi4c t.j. 6.12.22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Premeryt napisał:

Niby versji  7.2.24 nie było tylko 7.2.23 I i II poprawiona, co nie zmienia sytuacji.

Acid nawijał coby startować, dla pewności z ostatniej dla Mi4c t.j. 6.12.22?

Problem w tym jak teraz wrócić do poprzedniego romu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Moge prosić o pomoc ? czy fastboot oem edl to dobre wyjscie ? telefon wchodzi tyko w tryb fastboot i ma bootlopa

Zgodnie z tematu o odblokowanie fastboot eom edl

 Co będzie potrzebne:

    Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite
    MiFlash: >KLIK< - trzeba zainstalować
    Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)
    Recovery TRWP >KLIK<
    MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img
    I Oczywiście MiuiPolska >KLIK<

Musze pobrać system MiuiPolska tylko pytanie teraz który ? 7.2.23 nie moge znaleźć w dziale pobierania jedynie w katalogu 7.2.24 znajduje rom do mi4c ??

Chodzi mi o to aby po wgraniu systemu android byl juz na nowej wersji czyli 7 jak mozna to nich ktos zapoda chociaz numer aktualizacji ktory bedzie potrzebny

 

Edit

Telefon odratowany niestety nie moge grac twrp bo za kazdym razem odpala sie Mi Recovery ://

 

Edit 2 zadne sposoby wgrania twrp nie pomagaja telefon ma odblokowany bl zgodznie z informacja jaka wyswietla mi adb Device unlocked: true

 

chyba bede musial teraz siedziec na tym chinskim roomie moze akurat nowego jezyka sie czlowiek nauczy

Edytowane przez Mintaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1160]Acid[/mention] Moge prosić o pomoc ? czy fastboot oem edl to dobre wyjscie ? telefon wchodzi tyko w tryb fastboot i ma bootlopa
Zgodnie z tematu o odblokowanie fastboot eom edl
 Co będzie potrzebne:   Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite   MiFlash: >KLIK< - trzeba zainstalować   Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)   Recovery TRWP >KLIK<   MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img   I Oczywiście MiuiPolska >KLIK<

Musze pobrać system MiuiPolska tylko pytanie teraz który ? 7.2.23 nie moge znaleźć w dziale pobierania jedynie w katalogu 7.2.24 znajduje rom do mi4c ??
Chodzi mi o to aby po wgraniu systemu android byl juz na nowej wersji czyli 7 jak mozna to nich ktos zapoda chociaz numer aktualizacji ktory bedzie potrzebny
 
Edit
Telefon odratowany niestety nie moge grac twrp bo za kazdym razem odpala sie Mi Recovery ://
 
Edit 2 zadne sposoby wgrania twrp nie pomagaja telefon ma odblokowany bl zgodznie z informacja jaka wyswietla mi adb Device unlocked: true
 
chyba bede musial teraz siedziec na tym chinskim roomie moze akurat nowego jezyka sie czlowiek nauczy


Po flashu recovery, wpisz
Fastboot boot recovery.img (czy jaką masz nazwę recovery).

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bifidus napisał:

Miał ktoś może taki przypadek ze po zaktualizowaniu do andka 7 telefonu wgl komputer nie wykrywa?

 Na jakim systemie działasz? Przy Win 10 najnowsza aktualizacji stworzyła ten dyskomfort.

Jeśli siedzisz na Linuksie czy starszej wersji Windowsów to może to być bardziej prozaiczna przyczyna którą miałem na Mi4c po przejściu na And 7.

Po podpięciu słuchawki do kompa pociągnij paluszkiem po ekranie do dołu, wyświetli się komunikat.

Skorzystaj z USB aby:

Naładować to urządzenie

Przesłać pliki

Przesyłać zdjęcia (FTP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem aktualizacje i chciałem odblokować bootloader ale w fastboocie zobaczyłem że jest on odblokowany xD

nie miałbym nic przeciwko temu tylko nie moge uruchomic telefonu do recovery, pojawia sie logo MI i telefon sie wylacza

Mi4s

fastboot.png

EDIT: Ponadto w ustawieniach nie mam możliwości ustawienia hasła na odcisk palca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kacper454 masz na forum opis, w skrócie pobierasz ten twrp pod 7.0 umieszczasz w folderze gdzie masz adb i fastboot, uruchamiasz z tamtej lokacji cmd i po kolei komendy

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

Oczywiście nazwa musi być taka jak pobrany twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...