Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam że są już recovery do pozostałych modeli ,tu link do tematu

https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-16-17.38651/

A tutaj link do recovery 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Ja pobrałem na mojego Mi Note Pro 7.0 i recovery śmiga ,do aqua też jest więc jak ktoś chce to niech testuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

Na żony telefonie zalogowałem się na swoje konto, zlokalizowałem go z chmury (find phone) i 50% pyk. Nie idzie dalej. Coś źle robię. Na moim koncie mój poszedł od strzała. Może powinienem kurka SIM wyjąć, bo po numerze jarnęli cuś?

Można odblokować 1 tel co 30 dni więc na tym samym koncie nie pójdzie, no chyba że ten okres minął to wtedy co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie mi co mogę zrobić, jak zatrzymuje mi się na 50%? - Couldnt verify device...

- powyżej czytałem, że można odblokować raz na 30 dni - nie odblokowywałem wcześniej

- pozwolenie "chyba" mam, bo zamiast aplikacji po zgodę mam od razu download programu do unlocka - co prawda  żadnego smsa z xiaomi nie było

- próbowałem numerów z lokalizacją telefonu za pomocą chmury

- włączyłem odblokowanie OEM

Gdzieś na stronie wyczytałem, że w opcjach programistycznych trzeba powiązać konto - tylko za cholerę nie widzę takiej opcji.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Nic się nie da zrobić. Trzeba czekać i próbować. Żadne OEMy i inne nie pomagają. 

 

BTW. Nawet w poradniku na en.miui admin pisze, że jak staje na 50% to poczekać tydzień :D 

Dokładnie. Z odblokowywaniem bootloadera XIAOMI jest jak z katarem leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas odblokowywałem osobiście 6 telefonów, z czego tylko raz stanął RN3P na 50%, ale za drugim razem po restarcie poszedł. Raz miałem Kate do roboty, to na tym akurat nie szło w żaden sposób. Może też dlatego mi się tak udaje, bo nigdy nie musiałem zgody (niepotrzebna, bo mnóstwo punktów na ich forum) i mam elegancko ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące mi unlock.
Czy przyznane prawo do odblokowania bootloadera działa jednorazowo, czy też mogę je wykorzystać do wielu różnych telefonów?

Z góry dzięki za odpowiedź!

EDIT:

Doczytałem na forum, można unlocka zrobić co miesiąc na nowym telefonie.

Edytowane przez bojo240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Numb napisał:

Dotychczas odblokowywałem osobiście 6 telefonów, z czego tylko raz stanął RN3P na 50%, ale za drugim razem po restarcie poszedł. Raz miałem Kate do roboty, to na tym akurat nie szło w żaden sposób. Może też dlatego mi się tak udaje, bo nigdy nie musiałem zgody (niepotrzebna, bo mnóstwo punktów na ich forum) i mam elegancko ze sterownikami.

Ale co mają sterowniki? Komputer wykrywa telefon, Mi Unlock wykrywa telefon, wszystkie komendy pod fastboot działają - od sterowników zależy czy sobie program zdejmie blokadę? No nie sądzę, byłoby to strasznie głupie z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MiFlash i EDL tak miałem. I chodziło o sterownik używany przez fastboot. Kompletnie bez sensu. Kombinowałem dwa dni aż miflash zaskoczył. Widział telefon już wcześniej, ale flash nie szedł.

Dlatego do tej pory flashowałem tylko pod Linux i tylko w fastboot. No i miałem odblokowany bl fabrycznie (lub przez Goldiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hellhammer napisał:


A no ma, jest az 3-4 rozne sterowniki, najlepiej dziala sterownik z numerkien 7.0 a kedacom(na tym nie idzie) i na numerku 10/11 takze jest czesto blad 50%, ale nie zawsze.

Fajnie, ale na Windowsie 7 i tak mi instaluje te same stery, nawet jak mu wskazuję te z certyfikatem xiaomi, to instaluje od google :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hellhammer napisał:


Mozna wybrac samemu :-) ja mam dostepne do wyboru juz 4 rozne pod fastboo( oczywiasie po odznaczeniu bez podpisu) z podpisem mam tylko 2. Dziala mi ok 1 z podpisem i 1 bez. 2 pozostale to dziadostwo.

Mam 7.1.0.0 - to ten dobry sterownik pod fastboot? Tak, wybieram samemu ale windows instaluje i tak swoje, to jest windows, normalne. Wie lepiej od użytkownika.

Nawet któryś admin na en.miui pisał, że jak masz błąd 50%, to poczekaj tydzień i spróbuj znowu :D 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, hellhammer napisał:


Tak masz ten dobry sterownik, nie musisz kombinowac wiecej, bo to na 1000% nie wina sterownika .
Musisz niestety czekac i tyle.

Czekam, próbuję raz na dzień i czekam, dlatego nie wgrywałem 7.2.9 tylko sobie poczekałem, aż poprawią błędy z grzaniem i HDR. Ogólnie andek 7 na Mi4C jest ok, bateria trzyma dłużej, telefon tak się nie grzeje, same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. A czy mój telefon, który odblokowałem 2 dni temu mogę odblokować np. jutro jeszcze raz (bo np. wrzucę MiFlash czysty soft i znowy BL będzie zablokowany), czy też muszę 30 dni odczekać? Wiem - pytanie głupie, ale to dla mnie niejasne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie :D Dzięki. Plan dotyczy teraz telefonu żony. Jak dostanie zgodę, to spróbuję zrobić unblock na tym, co ma (czyli obecną wersję xiaomi.eu na mi4c). Jak pójdzie, to przeflashuję go od podstaw, bo mu się należy ;) Ale nie chcę jej zostawić z chińskim romem i zablokowanym BL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, miklo napisał:

Słuchajcie. A czy mój telefon, który odblokowałem 2 dni temu mogę odblokować np. jutro jeszcze raz (bo np. wrzucę MiFlash czysty soft i znowy BL będzie zablokowany), czy też muszę 30 dni odczekać? Wiem - pytanie głupie, ale to dla mnie niejasne jest.

MiFlash nie zablokuje jeśli nie wybierzesz opcji lock. Telefon możesz odblokowywać ile chcesz, ale dane konto ma możliwość tylko raz na 30 dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jeśli w logu mam napisane

"DEBUG  <12:12:11.249,T:2712> : unlock return:20031 msg:账号与设备没有绑定关系
DEBUG  <12:12:20.970,T:2712> : VerifyDeviceInfo
INFO   <12:12:21.077,T:2712> : product:msm8992
DEBUG  <12:12:21.186,T:2712> : to sign token with key for device:libra
ERROR  <12:12:22.376,T:2712> : unlock signature request fail:20031 reason:账号与设备没有绑定关系
DEBUG  <12:12:22.376,T:2712> : unlock return:20031 msg:账号与设备没有绑定关系"

To czy wina jest po stronie xiaomi(staje na 50%)? z tego co widze niby rozpoznaje telefon jako mi4c, sterowniki od fast boota to 7.1.0.0 . 

btw. macie jakieś sprawdzone sposoby na to? Redmi 4 poszedł bez problemu, zaś na mi4c męcze się od kilku dni.

Edytowane przez Arctic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...