Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisalem w piątek, zaraz po tym jak cofneli mi poprzednią zgodę. Dziś rano dostalem kolejne pozwolenie. Mam zamiar dziś zaktualizować i mam nadzieje że odblokowanie pójdzie bez problemu. Mam mi4c. Ale przyznam w piątek nieźle mnie wkurzyli tym odrzuceniem zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayday79: To może być właśnie to o czym już tu pisał któryś z userów, czyli pełna zgodność informacji z telefonu z tymi zarejestrowanymi na koncie Xiaomi. Jeśli od momentu dopisania telefonu do konta zmieniło się coś istotnego z punktu widzenia systemu (nazwa telefonu czy coś) to stąd może wynikać problem z weryfikacją urządzenia i unlock nie idzie. Czyli może pomóc albo nowo założone konto, albo też całkowite odpięcie telefonu od konta Xiaomi i podłączenie go ponownie. Wtedy informacje w telefonie i na koncie Xiaomi są w 100% zgodne i wtedy unlock przechodzi prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayday79: To może być właśnie to o czym już tu pisał któryś z userów, czyli pełna zgodność informacji z telefonu z tymi zarejestrowanymi na koncie Xiaomi. Jeśli od momentu dopisania telefonu do konta zmieniło się coś istotnego z punktu widzenia systemu (nazwa telefonu czy coś) to stąd może wynikać problem z weryfikacją urządzenia i unlock nie idzie. Czyli może pomóc albo nowo założone konto, albo też całkowite odpięcie telefonu od konta Xiaomi i podłączenie go ponownie. Wtedy informacje w telefonie i na koncie Xiaomi są w 100% zgodne i wtedy unlock przechodzi prawidłowo.

Odpinane telefonu nic mi nie dało, ni stąd ni zowąd nagle się udało i tyle

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 06:54, tadzik1 napisał:

Dziś po codziennych próbach i powtarzających się błędach "50%" udało mi się odblokować mojego mi4c :-)
Zgodę otrzymałem w nocy z 10 na 11 lutego. W sobotę 11 lutego zainstalowałem 7.2.9 - po czym zablokowałem się na programie Mi Unlock, który za nic nie chciał przejść tych nieszczęsnych 50%. Dziś udało się od pierwszego strzała - przez cały czas używałem tej samej wersji 1.1.1111.11231
Wczoraj zrobiłem jednak jedną rzecz, która mogła (lecz wcale nie musiała) pomóc. Otóż:
1. Wylogowałem mój telefon z konta Xiaomi.
2. Zalogowałem się na swoje konto na stronie i.mi.com
3. Na samej górze ekranu po kilku sekundach powinna się pojawić informacja, ile urządzeń jest powiązanych z kontem np. "1 connected". Kliknąłem na to.
4. Wybrałem mój telefon z listy i wybrałem "Delete Device"
5. Ponownie zalogowałem się na swoje konto Xiaomi na telefonie i upewniłem się, że telefon znów pojawił się wśród powiązanych urządzeń na i.mi.com
 
Ta metoda nie zadziałała od razu - nadal MiUnlock utykał na błędzie 50%. Natomiast już 24h później odblokowanie przeszło bez żadnych problemów. Możecie spróbować, może pomoże :-D

Sposób zadziałał na moim mi4c :)

 

Edytowane przez danielx7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn wcześniejszych nieudanych prób może być więcej i tak na prawdę to chyba nie wiadomo dlaczego teraz przechodzi a wcześniej nie. Może faktycznie nasi przyjaciele z krainy ryżu naprawili to co wcześniej nie działało a może przechodzą nowe konta.. Grunt że się ruszyło coś w tej kwestii i miejmy nadzieję że wszyscy którzy aplikowali dostaną zgodę:)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś podesłać link do forum gdzie jest rozwiązany problem przerzucania plików z komputera na telefon ? MIUI usb ze sklepu nie pomaga. Komp po prostu nie widzi telefonu jako dysku wymiennego/pamięci masowej. Mi pc też nie widzi telefonu. 

zrobione. gdyby ktoś potrzebował rozwiązania to 

 

Edytowane przez miśjogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mars28 napisał:

@mayday79: To może być właśnie to o czym już tu pisał któryś z userów, czyli pełna zgodność informacji z telefonu z tymi zarejestrowanymi na koncie Xiaomi. Jeśli od momentu dopisania telefonu do konta zmieniło się coś istotnego z punktu widzenia systemu (nazwa telefonu czy coś) to stąd może wynikać problem z weryfikacją urządzenia i unlock nie idzie. Czyli może pomóc albo nowo założone konto, albo też całkowite odpięcie telefonu od konta Xiaomi i podłączenie go ponownie. Wtedy informacje w telefonie i na koncie Xiaomi są w 100% zgodne i wtedy unlock przechodzi prawidłowo.

No nie, była u nich jakaś większa awaria. Sami o tym pisali i przepraszali. Proponuję zweryfikować się z telefonu na Mi Cloud.

Edytowane przez Premeryt
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kupiłem Mi Max i aktualizowałem normalnie z opcji aktualizuj w telefonie i teraz się zastanawiam czy wszystko jest OK czy mi coś, czegoś nie zablokuje piszecie o jakichś bootloaderach itd dla mnie to czarna magia w telefonie teraz pokazuje mi  Android 6,0,1 MMB29M

MIUI Global 8,2 stabilna  8.2.1.0 ( MBDMIDL ) 

czy to dobrze czy coś źle chodzi mi o kwestię, o jakiej czytałem tj. zablokowania telefonu i dodatkowo coś czytałem, że jakiej MIUI Stable mają dużo syfu itd. Może ktoś mi tak w miarę przystępnie odpowiedzieć . Z góry dzięki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100℅ pewniej bo sam mam inny model telefonu ale wg poradników z strony Miui.pl należy chcąc zainstalować rom xiaomi.eu postąpić wg tego poradnika:
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
A następnie wg tego:
Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy:

Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0

Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
Mi5: POBIERZ
MiMAX (hydrogen): POBIERZ
MiMAX Pro (helium): POBIERZ

przez fastboot flash recovery twrp.img

Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img

Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP

Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE
Jeżeli się mylę to poprawcie.


Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayday czy to odp dla mnie ?

jeżeli tak to co to jest   rom xiaomi.eu  ?

Cała ta instalacja mocno wygląda skomplikowanie, dotychczas w innych telefonach a miałem już pewnie z 10 modeli różnych marek wybierałem tylko w opcjach aktualizuj i nic więcej, a czy warto instalować Androida 7.0 

DODAM, że mój model to 4/128 GB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy z zeszłego tygodnia(już na android 7) który zablokował bootloader. Moje pytanie czy po pomyślnym odblokowaniu i wgraniu nowego twrp trzeba jeszcze raz wgrywać najnowszy soft czy tylko te czynności napiszą twrp a soft pozostanie nienaruszony?

Tapatalk by Oneplus2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, miśjogi napisał:

mógłby ktoś podesłać link do forum gdzie jest rozwiązany problem przerzucania plików z komputera na telefon ? MIUI usb ze sklepu nie pomaga. Komp po prostu nie widzi telefonu jako dysku wymiennego/pamięci masowej. Mi pc też nie widzi telefonu. 

 

Ja już dawno machnąłem ręką na to i po prostu używam do tego pendrive'a. Sparzyłem się, bo jak raz pod Windows 7 zainstalowałem tego typu stery, to owszem, telefon był widziany w trybie MTP, ale za to przestał być widziany w trybie Fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, latet napisał:

Ja już dawno machnąłem ręką na to i po prostu używam do tego pendrive'a. Sparzyłem się, bo jak raz pod Windows 7 zainstalowałem tego typu stery, to owszem, telefon był widziany w trybie MTP, ale za to przestał być widziany w trybie Fastboot.

u mnie wszystko działa. w trybie fastboot też jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayday czy to odp dla mnie ?
jeżeli tak to co to jest   rom xiaomi.eu  ?
Cała ta instalacja mocno wygląda skomplikowanie, dotychczas w innych telefonach a miałem już pewnie z 10 modeli różnych marek wybierałem tylko w opcjach aktualizuj i nic więcej, a czy warto instalować Androida 7.0 
DODAM, że mój model to 4/128 GB
 

Tak do Ciebie. A tak w ogóle to raczej nie ten dział na tego typu pytania.
...*czy warto.." Miui a czysty Android to dwie różne sprawy, ale o tym to już trzeba poczytać, temat już się przewijał na tym forum. Co do aktualizacji to ten telefon który masz będziesz 11 i wyjątkowym, bo tu w zależności od wersji roku aktualizacja będzie wyglądać inaczej. Inaczej na wersjach global a inaczej na xiaomi.eu .. Wszystko jest na forum.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ricki napisał:

Mam najnowszy z zeszłego tygodnia(już na android 7) który zablokował bootloader. Moje pytanie czy po pomyślnym odblokowaniu i wgraniu nowego twrp trzeba jeszcze raz wgrywać najnowszy soft czy tylko te czynności napiszą twrp a soft pozostanie nienaruszony?

Tapatalk by Oneplus2
 

Od zadu. Czynności te nie nadpiszą TWRP bo go tam nie ma, tylko go zainstalują.

Możesz wgrać ROM dev z ubiegłego tygodnia 7.2.16 ale nie musisz. Ja np to zrobiłem i bym Ci polecał bo np HDR odpaliło, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ricki napisał:

Ok pytanie jeśli już mam 7.2.16 to czy po wgraniu twrp powinienem go jeszcze raz wgrać? Myślę że nie ale wolę się upewnić

Tapatalk by Oneplus2
 

Ja odblokowałem Mi4c i działał normalnie soft 7.2.9. Tak więc nie musisz tego robić.

Z drugiej strony lwia cześć użyszkodników tego forum po to tu jest aby aktualizować, kombinować, zmieniać co się da i co nie da i przy okazji rozwijać swoją wiedzę, umiejętności zdobywać doświadczenie a także w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem Mi4c żonie. 

Nie obeszło się bez problemów. 

Na jej koncie MiUnlock uparcie pokazywał "your device isn't supported", czy coś w ten deseń, choć zgodę miała od dawna.

Pomogło przelogowanie na moje konto i poszło od razu.

8-)

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal mam jakieś coś...

Cofnęli mi zgodę, dzisiaj podobno dostałem nową. Na stronie unlock piszą że wszystko super ściągaj aplikacje i odblokuj.

Sama aplikacja wyrzuca Your device isn't supported by Mi Unlock....

już sam nie wiem co robić :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Linkos napisał:

Ja nadal mam jakieś coś...

Cofnęli mi zgodę, dzisiaj podobno dostałem nową. Na stronie unlock piszą że wszystko super ściągaj aplikacje i odblokuj.

Sama aplikacja wyrzuca Your device isn't supported by Mi Unlock.... 

Czy aby na pewno jest wszytko super to raczej nic mi nie jest o tym wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...