Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Premeryt napisał:

No właśnie to samo znalazłem przed chwilą na chińskim forum.

W skrócie o co chodzi bo ja już rano złożyłem ponownie wniosek o zezwolenie na odblokowanie?

Chodzi o to że jeśli na tej stronie:

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201702/17/230214oilf5t19925a6ma6.jpg.thumb.jpg

nie masz linku (reapply>>) do ponownego złożenia prośby o pozwolenie na odblokowanie to powinieneś napisać o problemie na en.miui.com w tym wątku:

http://en.miui.com/type-64-717.html

Poza tym ogólnie tłumaczą że im jakiś babol się zrobił z tymi odblokowaniami itd itp...

Edytowane przez Tobiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yaro.bob napisał:

No właśnie ja napisze chyba z fochem,że polecam ziomkom na dzielni ich markę a oni blokują mi instalację spolszczonej wersji systemu,więc chyba zmienię zdanie wobec ich marki... Moze taki argument zadziała.

Aleś naiwny ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tobiasz napisał:

Chodzi o to że jeśli na tej stronie:

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201702/17/230214oilf5t19925a6ma6.jpg.thumb.jpg

nie masz linku (reapply>>) do ponownego złożenia prośby o pozwolenie na odblokowanie to powinieneś napisać o problemie na en.miui.com w tym wątku:

http://en.miui.com/type-64-717.html

Poza tym ogólnie tłumaczą że im jakiś babol się zrobił z tymi odblokowaniami itd itp...

Dziękuję bardzo za szczegółowe rozkminienie tego wątku.

Miałem link do złożenia ponownej prośby i go od razu odpaliłem. Na wszelki wypadek również "pochwaliłem" się swoimi problemami na tej drugiej stronie.

Ciekawe czy i kiedy zareagują?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiście też cofnęli pozwolenie, ale mogłem ponownie złożyć prośbę na odblokowanie Mi4C. SMS-a potwierdzającego dostałem w sumie parę godzin po złożeniu ponownej prośby, ale mimo to unlock zatrzymuje się na 50% :( Założyłem temat na en.miui.com, ale moderator przeniósł go tylko do innego działu niż ten, który był podany wyżej. 

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba coś zepsułem ;) zainstalowałem nowe MIUI Polska z Androidem 7 i zablokowało mi bootloader. Użyłem instrukcji z forum z unlockiem bez zgody Xiaomi (mimo że mam zezwolenie :P) poszło. Zaktualizowałem do 7.1.12 i znów mi zablokowało. I teraz myślę co przeoczyłem, a nie chce znowu cofać się do starej wersji czy instalować "na czysto" globala, szkoda mi znowu ustawień... da radę coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Linkos napisał:

Mi4c :)

Na ten model nie ma wersji global tylko china. Tak jak robiłeś wcześniej według tej instrukcji odblokuj nie oficjalnie bootloader, potem wgraj twrp i w nim xioami.eu 6.12.22 z 5.1.1

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862690137

albo xiaomi.eu 7.2.16 z 7.0 które zablokuje bootloader i będziesz musiał oficjalnie go odblokować jak chcesz instalować kolejne aktualizacje

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298932251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimdick napisał:

Na ten model nie ma wersji global tylko china. Tak jak robiłeś wcześniej według tej instrukcji odblokuj nie oficjalnie bootloader, potem wgraj twrp i w nim xioami.eu 6.12.22 z 5.1.1

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862690137

albo xiaomi.eu 7.2.16 z 7.0 które zablokuje bootloader i będziesz musiał oficjalnie go odblokować jak chcesz instalować kolejne aktualizacje

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298932251

MiFlashUnlock mi puści unlock z xiaomi.eu 7.2.16? 

Wcześniej miałem 7.1.12 i mi nie rozpoznawał urządzenia (konta Xiaomi na telefonie). 

I dlatego szukałem oficjalnej wersji która mi będzie współpracować z MiFlash Unlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Linkos napisał:

MiFlashUnlock mi puści unlock z xiaomi.eu 7.2.16? 

Wcześniej miałem 7.1.12 i mi nie rozpoznawał urządzenia (konta Xiaomi na telefonie). 

I dlatego szukałem oficjalnej wersji która mi będzie współpracować z MiFlash Unlock.

Na xiaomi.eu 7.2.16 masz ten sam bootloader co na china dev więc też go odblokujesz w miunlock, tylko kwestia właściwych sterowników w systemie w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

Na xiaomi.eu 7.2.16 masz ten sam bootloader co na china dev więc też go odblokujesz w miunlock, tylko kwestia właściwych sterowników w systemie w trybie fastboot.

to ciekawa informacja, caly czas myślałem, że skoro komunikuje się (w komendzie fastboot devices) to wszystko jest okej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi4c to tak wygląda.

Zezwolenie otrzymałem 12 lutego brrr.

Wielokrotne próby odblokowania dawały jednakowy wynik:

Could't verify device. Current account is different from the account info on the device.

Fastboot:

xxxxx@comp:~$ sudo fastboot devices

a061fe77 fastboot

xxxxx@comp:~$ sudo fastboot oem device-info

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: false

(bootloader) Device critical unlocked: false

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel: OKAY

Zezwolenie dla mnie zostało wczoraj cofnięte, złożyłem nową aplikację i czekam.

Fastboot oem unlock, kilkukrotne weryfikacje konta i inne manewry nie skutkują.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedł unlock na strzała!

Robiłem to na xiaomi.eu 7.2.16 bez grzebania w opcjach programistycznych, czyli wystarczy czekać aż kiedyś zaskoczy :)

Aha robiłem to na wersji unlocka "miflash_unlock-1.1.1111.11231"

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedł unlock na strzała!
Robiłem to na xiaomi.eu 7.2.16 bez grzebania w opcjach programistycznych, czyli wystarczy czekać aż kiedyś zaskoczy
Aha robiłem to na wersji unlocka "miflash_unlock-1.1.1111.11231"

Pozwolenie miałeś od kiedy?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Linkos said:

A co poradzić na Your device isn't supported by Mi Unlock - wyskakuje nawet bez podłączenia telefonu

Czekaj na zgodę, to prostu brak zgody. Jaki klikniesz go i unlock później na stronach będziesz miał, żebyś czekał lub ewentualne info o odrzuceniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tiuro napisał:

Czekaj na zgodę, to prostu brak zgody. Jaki klikniesz go i unlock później na stronach będziesz miał, żebyś czekał lub ewentualne info o odrzuceniu.

 

parę dni temu dostałem zgodę.

co jest... sprawdziłem teraz wycofali? O_o

Edytowane przez Linkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą otrzymałem następną zgodę na odblokowanie bootloadera (po ostatnim "głośnym" cofaniu pozwoleń wysłałem ponownie prośbę w piątek rano) i teraz poszło za 1szym razem. Żadnych zabaw ze sterownikami, usuwaniu i dodawaniu tel do konta xiaomi, lokalizowaniu, synchronizacji itp itd. Sądzę, że serwery przetrawiły już informacje i każdy kto miał niedawno z tym problemy teraz odblokuje urządzenie bez zbędnej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c

Cud się stał pewnego razu, oj!

O godz. 3:05 dostałem ponowne zezwolenie na odblokowanie bootloadera i mam phona na Androidzie 7 MIUI 8.3 7.2.16!

HDR, GPS, etc  śmiga jak zwykle tak samo jak reszta.

Jedynie, tak samo jak na poprzednim dev klawiatura MIUI nie fonkcjonuje, w ząbek czesana.

Edytowane przez Premeryt
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...