Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tadzik1 napisał:


No nareszcie ktoś napisał coś logicznego co wpływ na odblokowanie bootloadera - Brawo!!!. Zacznę może od tego że posiadam mi4c od 2015 r. i do tego czasu, czyli przejście na androida 7.0 jak wiadomo został zablokowany bootloader i wszystko ładnie działa, ale jak oczywiście postanowiłem zdjąć blokadę to zaczął się problem z tym słynnym już 50% i d....pa. Kolega miał trochę racji a powiem dlaczego.Jak ktoś zakłada konto xiaomi w momencie rejestracji zapisuje wszystkie dane łącznie z nazwą urządzenia powiązanego z kontem i każda zmiana nazwy urządzenia na inną niż ta powiązana z kontem skończy się złą weryfikacją od banalne ale logiczne. Czyli jeśli na koncie jest nazwa MI4C to telefon też musi mieć tą samą nazwę emoji2.pngemoji106.png

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że nie tyle chodzi o nazwę urządzenia, co właśnie te parametry telefonu, które Xiaomi zapisuje sobie na koncie (np. wersja aktualnie używanego Miui). Po aktualizacji do 7.2.9 z jakiegoś powodu telefon (mimo działającej synchronizacji i powiązania z kontem) może nie potrafić zaktualizować sobie tych danych na serwerze i stąd mogą pojawić się błędy "50%" mówiące o różnych wersjach telefonu. Dlatego podejrzewam, że opisana przeze mnie metoda może przyśpieszyć ten proces aktualizacji danych telefonu na serwerach Xiaomi. Ale to tylko takie gdybanie. Spróbować możecie, na pewno nie zaszkodzi :-)

Edytowane przez goku122
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, miklo napisał:

Aż sprawdziłem. Mi też odrzucili właśnie :D:D:D A zgodę dostałem w nocy z niedzieli na poniedziałek. Niech się cmokną :)

Mi też :-) A jeszcze wczoraj wieczorem zdążyłem odblokować. Może znaleźli jakieś f*ck-upy z nadawaniem uprawnień i stwierdzili, że trzeba wszystko powtórzyć. 

Edytowane przez goku122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tyle chodzi o nazwę urządzenia, co właśnie te parametry telefonu, które Xiaomi zapisuje sobie na koncie (np. wersja aktualnie używanego Miui). Po aktualizacji do 7.2.9 z jakiegoś powodu telefon (mimo działającej synchronizacji i powiązania z kontem) może nie potrafić zaktualizować sobie tych danych na serwerze i stąd mogą pojawić się błędy "50%" mówiące o różnych wersjach telefonu. Dlatego podejrzewam, że opisana przeze mnie metoda może przyśpieszyć ten proces aktualizacji danych telefonu na serwerach Xiaomi. Ale to tylko takie gdybanie. Spróbować możecie, na pewno nie zaszkodzi :-)

Zgadza się nie mam 100% pewności, że tak jak ja opisałem zadziała ale walczyłem od soboty z ty odblokowaniem i dopiero skojarzyłem twój opis z komunikatem, który u mnie po długich kombinacjach na koncie wyskoczył iż urządzenie przypisane do konta jest inne niż te które próbuję odblokować. Nadmienię że w momencie rejestracji posiadałem domyślną nazwę MI4C a po jakimś czasie nazwałem sobie MI4C Filip dla przykładu, także wróciłem do domyślnej nazwy i od strzała odblokowałem. Myślę że Twoja rada była bardzo pomocna, gdyż usunięcie jak w twoim przypadku urządzenia z konta i po ponownym zalogowaniu się na telefonie przypisany został w takiej konfiguracji . To był strzał w 10-tkę Dzięki i Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

Ta. Ale argumentację dali inną. Mi napisali, że za mało się na forum udzielam. Chyba ich popieprzyło do reszty. To jest nakręcanie ruchu w tym kijowym forum. A potem się dziwimy, że 5/8 postów, to "thanks". 

Ja wyłapałem bana za pisanie thanks etc, ale bez tego nie nabije licznika aby przyspieszyć otrzymanie zgody, poza tym żeby zobaczyć link na forum trzeba napisać dowolny post. To jest jakiś kabaret, mam już dość tej firmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie to wpisane na koncie w sensie liter i spacji ? Mi4c czy MI4C ? Wpisane w pole imię czy gdzieś indziej? Jestem teraz w pracy ciekawe czy jak wrócę do domu to się nie okaże że też mam cofniete...Nie uśmiecha mi się dla nowych aktualizacji co tydzień downgrade i aktu z nową wersją....


Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mayday79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 94smichal napisał:

Ja wyłapałem bana za pisanie thanks etc, ale bez tego nie nabije licznika aby przyspieszyć otrzymanie zgody, poza tym żeby zobaczyć link na forum trzeba napisać dowolny post. To jest jakiś kabaret, mam już dość tej firmy.

Ja pisałem też inne posty. Nawet raz pomogłem gościowi :) Ale nie będę tam przesiadywać, żeby firma się zlitowała. Za stary na to jestem. Poza tym mam w domu jeszcze 2 mi4c. Musiałbym leżeć na forum non stop ;) W d*pie z nimi. Żona i syn zostają na 6.12.22. Ja na razie na RR. MIUI jest ładne, ale ma swoje narowy. RR jest brzydki i też ma narowy ;) W zasadzie tylko apki aparatu z MIUI mi brakuje (a konkretnie sprawnego AF z tej apki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niestety RR ma dwa bugi które są detalami ale mi przeszkadzają bardzo. Nie da się ustawić niektóych quick tiles na belce(nie da się przenieść palcem z dołu na górę w trybie edycji) oraz skróty boczne na ekranie blokady resetują się po ponownym uruchomieniu telefonu. Te błędy niestety są odkąd pamiętam i tracę nadzieje że zostaną wyeliminowane. AICP mam teraz i jest średni ale właśnie pobieram Mokee i będę testował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goku122 napisał:

Mi też :-) A jeszcze wczoraj wieczorem zdążyłem odblokować. Może znaleźli jakieś f*ck-upy z nadawaniem uprawnień i stwierdzili, że trzeba wszystko powtórzyć. 

Ale jaja w poniedziałek czy wtorek dostałem pozwolenie, odblokowałem z rana następnego dnia, a dzisiaj patrzę

Sorry, your application has been rejected.

Edytowane przez znafca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również cofnięto 2 pozwolenia, 1 dostałem dziś w nocy, 2 wczoraj w nocy, oba cofnięte jak teraz sprawdzam

na starym koncie nie cofnęli, nadal jestem oczywiście zablokowany

BTW. nie da się dawać tego samego numeru telefonu, musi być unikalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w tym wydaniu z dziś działał hdr pokusilbym się o instalke jak tydzień temu a tak ... Czy jest sens ci tydzień wgrywać przez downgrade nową wersję...? Może coś się jeszcze wyjaśni z tymi pozwoleniami..

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wako1986 napisał:

no i nie doczekałem sie unlocka, cały czas 50% i nic, a dziś odrzucono moje pozwolenie...

Tak samo. Zgodę dostałem w Nd a dzisiaj dla odmiany cofkę! Przez cały czas było 50%.

Edytowane przez Premeryt
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, advcron napisał:

Ja dostałem w piątek w tamtym tygodniu ponowną zgodę, w niedziele odblokowałem a dziś pozwolenie cofnięte. No co za firma.....

To się ciesz, że odblokowałeś w między czasie :) Ja mam zgodę ponad rok i nic się w tej kwestii nie zmieniło (przynajmniej obecnie). Ja już w pierwszy dzień po pojawieniu się ROMu na nasz telefon odblokowałem za pierwszym razem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, virusek90 napisał:

To się ciesz, że odblokowałeś w między czasie :) Ja mam zgodę ponad rok i nic się w tej kwestii nie zmieniło (przynajmniej obecnie). Ja już w pierwszy dzień po pojawieniu się ROMu na nasz telefon odblokowałem za pierwszym razem 

A sprawdź teraz czy masz zgodę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

A sprawdź teraz czy masz zgodę. ;) 

Jednak czytanie ze zrozumieniem boli :P Napiszę jeszcze raz: " Ja mam zgodę ponad rok i nic się w tej kwestii nie zmieniło (przynajmniej obecnie) "

Czyli tak jak wyżej jest napisane: zgodę miałem i obecnie nadal mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tiuro napisał:

u mnie również cofnięto 2 pozwolenia, 1 dostałem dziś w nocy, 2 wczoraj w nocy, oba cofnięte jak teraz sprawdzam

na starym koncie nie cofnęli, nadal jestem oczywiście zablokowany

BTW. nie da się dawać tego samego numeru telefonu, musi być unikalny

Można na tym samym numerze telefonu

Robisz to z linka pod napisem:

4 godziny temu, znafca napisał:

Sorry, your application has been rejected.

Pytanie tylko czy się zgodzą...

Kilka minut temu wysłałem kolejne zgłoszenie o zgodę na odblokowanie

Tyle tylko że tym razem z lekką irytacją bo kilka urządzeń od Xiaomi już miałem i mam kolejne...

Zapłaciłem więc nic im do tego co chcę mieć zainstalowane na swoim telefonie

Poza tym MIUIpolska jest znacznie lepsze jak oryginał a gwarancja mi wisi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie mimo że cofneli mi pozwolenie na odblokowanie bootloadera to jest on cały czas odblokowany jednak przy próbie instalacji najnowszej wersji 7.2.16 z poziomu TWRP nie mogę go zainstalować górna belka zrobiła się koloru czerwonego a kiedy wybiorę plik z systemem to niby zaczyna się instalacja występuje tylko komunikat

Aktualizowanie szczegółów partycji....

...ukończono

Pełna obsługa SELinux jest dostępna.

MTP Włączone

Symulowanie działań...

I tak za każdym razem może miał ktoś podobną sytuację i wie o co biega ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html

 

There's one major issue or bug happened today. I am sure many of you have received approval SMS saying that you have been granted permission to unlock the device but got rejected and device not supported error in Mi Unlocking Tool. Upon checking I found out that applicants from MIUI Global Forum and MIUI China Forum are facing this situation. We are unsure what is the main cause of this bug and we'll consult admin regarding this issue when they're back to work on Monday. If you are facing the problem i mentioned, please do reapply again on the unlocking page. State the real reason you want to unlock without any copy paste. 

For those who got rejected and there's no reapply option shown on the webpage,please post a thread here and provide complete information (required):

Mi Account UID:
(https://account.xiaomi.com/)
MIUI version:
Your device:
Screenshot of the unlocking page status
(http://en.miui.com/unlock/)
Days after application:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tiuro napisał:

http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html

There's one major issue or bug happened today. I am sure many of you have received approval SMS saying that you have been granted permission to unlock the device but got rejected and device not supported error in Mi Unlocking Tool. .......................

No właśnie to samo znalazłem przed chwilą na chińskim forum.

W skrócie o co chodzi bo ja już rano złożyłem ponownie wniosek o zezwolenie na odblokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy się zgodzą...
Kilka minut temu wysłałem kolejne zgłoszenie o zgodę na odblokowanie
Tyle tylko że tym razem z lekką irytacją bo kilka urządzeń od Xiaomi już miałem i mam kolejne...
Zapłaciłem więc nic im do tego co chcę mieć zainstalowane na swoim telefonie
Poza tym MIUIpolska jest znacznie lepsze jak oryginał a gwarancja mi wisi...


No właśnie ja napisze chyba z fochem,że polecam ziomkom na dzielni ich markę a oni blokują mi instalację spolszczonej wersji systemu,więc chyba zmienię zdanie wobec ich marki... Moze taki argument zadziała.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba ponownie wysłać te "podanie" o możliwość odblokowania bootloadera. Jeśli nie ma opcji ponownego wysłania zgłoszenia to trzeba założyć temat w odpowiednim dziale (link jest podany w oryginalnym poście) wymagane dane i zrzut ekranu.

 

Mam tylko nadzieję, że szybko się zgodzą (i że nie będę musiał pisać do nich maila jeśli by odrzucili...) i nie będzie błędu przy 50%.

Jak dla mnie to kpina, powinni wszystkim z automatu zaakceptować.

Edytowane przez Grellenort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...