Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, slimdick napisał:

@galaktyczyli jeśli Acid który ma ten model i używa stwierdzi że działa, to Ty że nie działa tak rozumujesz :P 

A co on bóg? :) Twierdzi również, że problem z odblokowaniem BL dotyczy nowych kont, a jak widać tak nie jest.

Tylko błagam, nie idź w ślady redmiego i nie mów, że to wina syfu na kompie z tym HDR :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ja wiem że nie ma żadnego problemu z odblokowanie tylko to kwestia czasu, już są wpisy na forum en.miui.com co to potwierdzają że osoby wczoraj nie mogące zrobić unlock już dziś mogą. Ja się nie dziwię że tak jest skoro teraz nagle wszyscy chcą odblokować swoje telefony to chyba trochę się tam narodu dobija na te serwery xiaomi. Ciekaw jestem co napiszesz jak sam zainstalujesz i się okaże że wszystko jest ok :P 

@Sephriot

15 minut temu, slimdick napisał:

Zaprzeczam działa HDR wszystkie tryby i wszystkie kombinacje sprawdzałem w żadnej się nie wysypał i chyba mam takie wrażenie że szybciej łapie ostrość , takie wrażenie :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@galakty ja wiem że nie ma żadnego problemu z odblokowanie tylko to kwestia czasu, już są wpisy na forum en.miui.com co to potwierdzają że osoby wczoraj nie mogące zrobić unlock już dziś mogą. Ja się nie dziwię że tak jest skoro teraz nagle wszyscy chcą odblokować swoje telefony to chyba trochę się tam narodu dobija na te serwery xiaomi. Ciekaw jestem co napiszesz jak sam zainstalujesz i się okaże że wszystko jest ok :P 

@Sephriot

 

Nic? Właśnie po to czekam, żeby zainstalować i wszystko było ok. Wszystko, a w tej chwili nie jest, więc czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, miklo napisał:

Z MiUnlock jest taki fajny log:

Ja siedzę na 6.11.10, mam niezablokowany BL i uruchomiłem na próbę unlocka - żeby ewentualnie przekonać się czy będę mógł odblokować ( dostałem zgodę ).

Niestety też zatrzymuje się na 50% ale w logu mam:

DEBUG  <17:48:10.310,T:6568> : VerifyDeviceInfo
DEBUG  <17:48:10.687,T:6568> : Retry get token.
WARNING<17:48:10.786,T:6568> : Cannot get token.

Czyli raczej nie da się przejść 50% mając niezablokowany, zatem nie da się z tego wywnioskować czy po przejściu na nowy rom będę mógł go odblokować bez problemów.

Czy ktoś, kto już odblokował, mógłby uruchomić unlocka i sprawdzić, czy też się zatrzyma na 50% i log będzie podobny? To niczym nie grozi, chciałbym tylko porównać wyniki.

EDIT

Jeszcze jedna prośba - tylko do tych, którzy odblokowali - wersja sterowników, które są w użyciu po podłączeniu telefonu w trybie fastboot ( najlepiej zrzut z managera urządzeń ). 

Edytowane przez zygzak
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odblokowanie bootloadera to bez problemu przed chwilą to zrobiłem, pozwolenie mi wygasło, powtórne dostałem po kilku dniach, miunclock ściągnięty ze strony  http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html poszło bez problemu na naszym miui 7.2.9 wszystko na Win 10/64

Edytowane przez wulfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimdick napisał:

@galaktyczyli jeśli Acid który ma ten model i używa stwierdzi że działa, to Ty że nie działa tak rozumujesz :P Cieszę się że jestem w tym 1% i nie należę do tego 99% w każdym temacie :D 

HDR Pro na Mi4c

 

Screenshot_2017-02-15-20-13-29-645_com.android.camera.png

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odblokowałem BL oficjalnym miunlockiem

dodam iż przez ostanie parę dni zatrzymywał mi się przy 50% procentach i tak stawał

dziś spróbowałem kolejny raz bez żadnych zmian w systemie itp itd i poszło na strzał

dlatego też jeżeli wam się nie udaje to się nie spinajcie ze zmianami sterowników itp to nic nie da!

trzeba spokojnie czekać i próbować na następny dzień.

Dodam że odblokował się na 7.2.9  miui  polska

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, t_gumienny napisał:

dziś odblokowałem BL oficjalnym miunlockiem

dodam iż przez ostanie parę dni zatrzymywał mi się przy 50% procentach i tak stawał

dziś spróbowałem kolejny raz bez żadnych zmian w systemie itp itd i poszło na strzał

dlatego też jeżeli wam się nie udaje to się nie spinajcie ze zmianami sterowników itp to nic nie da!

trzeba spokojnie czekać i próbować na następny dzień.

Dodam że odblokował się na 7.2.9  miui  polska

 

Czyli jest nadzieja że w końcu przejdzie te 50 procent i odblokuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wulfel said:

Jeśli chodzi o odblokowanie bootloadera to bez problemu przed chwilą to zrobiłem, pozwolenie mi wygasło, powtórne dostałem po kilku dniach, miunclock ściągnięty ze strony  http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html poszło bez problemu na naszym miui 7.2.9 wszystko na Win 10/64

Dodam jeszcze dodatkowe info, które teraz "odkryłem".

Próbowałem do tej pory na wersji MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i na niej mam 50%

Narzędzie z linku powyżej ściągnięte przed chwilą jest już w innej wersji: MiFlashUnlock_1.1.1111.1_en

w tym przypadku nie dochodzę nawet do 50% tylko od razu jest ten błąd od razu po naciśnięciu przycisku 'unlock'

Tym co się udało może niech podadzą wersję narzędzia.

Mam WIN10 i podgrałem stery z paczki MiFlashUnlock_1.1.1111.1_en

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odblokowania Bootloadera mianowicie gdy chce złożyć wniosek o pozwolenie odblokowania to od razu przekierowuje mnie do ściągnięcia MiFlashUnlock to znaczy że cały czas mam pozwolenie czy jak? Bo gdy próbowałem odblokować to tak jak większości zatrzymuje się na 50% . I mam pytanie w tym przypadku komenda Fastboot oem unlock zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 tel, mi4c moja metoda na odblokowanie jest taka (gdzieś to wyczytałem )najpierw łączę się z Mi Cloud po zalogowaniu przechodzę do zakładki np.Galery przychodzi sms kontrolny z kodem wpisuję go by odblokowało zakładki później przechodzę do Find Device jak pisze w prawym rogu Online to przechodzę do MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowywuję poszło 2 tel. od szlagu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, abudabdi napisał:

Mam 2 tel, mi4c moja metoda na odblokowanie jest taka (gdzieś to wyczytałem )najpierw łączę się z Mi Cloud po zalogowaniu przechodzę do zakładki np.Galery przychodzi sms kontrolny z kodem wpisuję go by odblokowało zakładki później przechodzę do Find Device jak pisze w prawym rogu Online to przechodzę do MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowywuję poszło 2 tel. od szlagu . 

U mnie nie działa ten sposób. Zostało mi czekać aż coś zaskoczy na serwerach xiaomi, bo już każdej metody próbowałem oprócz nowego konta (czekam na pozwolenie) i zabawy romami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne myki mi nie pomagają akurat, pozostaje chyba tylko czekać.

W ogóle to jest chore, rozumiem politykę bezpieczeństwa Xiaomi itp itd, niech dalej sobie będą te "podania" i przydzielane (bądź nie) zgody ale w momencie gdy otrzymuję zgodę na odblokowanie bootloadera powinienem móc go odblokować od razu a nie czekać kilka dni albo jak niektórzy kilkanaście czy więcej. Już pomijam nawet kwestię tego, że sprzedawcy instalujący jakiś syf i tak będą wysyłali urządzenie z andkiem 5.1.1 i jak klient zechce to zaktualizuje sobie do 7 więc jedynie użytkownicy będą mieli kłopot z odblokowaniem a nie ci co powinni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglądała tak:

Miałem konto założone od połowy grudnia, mniej więcej początkiem stycznia złożyłem zgodne na unlock, dostałem po paru dniach. Zatem zgoda była już "chwilę" aktywna. Jednak na tym koncie unlock nie szedł. 

Założyłem niedawno kilka kont, na jednym z nich zgodę dostałem 14 lutego, przelogowałem się na to konto i czekałem. Dziś odblokowałem po 2 dniach zalogowanego konta. A konto świeżutkie. 

Sam jestem zaskoczony, że na tamtym gdzie zgoda była już miesiąc czasu nie mogłem, a na nowym po 2 dniach niecałych poszło. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sephriot napisał:

Założyłem niedawno kilka kont, na jednym z nich zgodę dostałem 14 lutego, przelogowałem się na to konto i czekałem. Dziś odblokowałem po 2 dniach zalogowanego konta. A konto świeżutkie. 

 

Czy podawałeś nr telefonu na tych kontach? Jeśli tak, to taki sam ja tym 'głównym' koncie czy inny?

Jak długo po utworzeniu kont wystąpiłeś o zgodę na zdjęcie BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr tel podawałem tylko przy wystąpieniu o wniosek, zawsze ten sam. Na koncie miałem poziom bezpieczeństwa 50%, nie weryfikowałem nr tel, nie dałem pytań. 

Wystąpiłem o zgodę zaraz po stworzeniu konta. Mimo, 50% poziomu bezpieczeństwa i podawaniu tego samego tel wszędzie uzyskałem zgodę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po codziennych próbach i powtarzających się błędach "50%" udało mi się odblokować mojego mi4c :-)

Zgodę otrzymałem w nocy z 10 na 11 lutego. W sobotę 11 lutego zainstalowałem 7.2.9 - po czym zablokowałem się na programie Mi Unlock, który za nic nie chciał przejść tych nieszczęsnych 50%. Dziś udało się od pierwszego strzała - przez cały czas używałem tej samej wersji 1.1.1111.11231

Wczoraj zrobiłem jednak jedną rzecz, która mogła (lecz wcale nie musiała) pomóc. Otóż:

1. Wylogowałem mój telefon z konta Xiaomi.

2. Zalogowałem się na swoje konto na stronie i.mi.com

3. Na samej górze ekranu po kilku sekundach powinna się pojawić informacja, ile urządzeń jest powiązanych z kontem np. "1 connected". Kliknąłem na to.

4. Wybrałem mój telefon z listy i wybrałem "Delete Device"

5. Ponownie zalogowałem się na swoje konto Xiaomi na telefonie i upewniłem się, że telefon znów pojawił się wśród powiązanych urządzeń na i.mi.com

 

Ta metoda nie zadziałała od razu - nadal MiUnlock utykał na błędzie 50%. Natomiast już 24h później odblokowanie przeszło bez żadnych problemów. Możecie spróbować, może pomoże :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po codziennych próbach i powtarzających się błędach "50%" udało mi się odblokować mojego mi4c :-)
Zgodę otrzymałem w nocy z 10 na 11 lutego. W sobotę 11 lutego zainstalowałem 7.2.9 - po czym zablokowałem się na programie Mi Unlock, który za nic nie chciał przejść tych nieszczęsnych 50%. Dziś udało się od pierwszego strzała - przez cały czas używałem tej samej wersji 1.1.1111.11231
Wczoraj zrobiłem jednak jedną rzecz, która mogła (lecz wcale nie musiała) pomóc. Otóż:
1. Wylogowałem mój telefon z konta Xiaomi.
2. Zalogowałem się na swoje konto na stronie i.mi.com
3. Na samej górze ekranu po kilku sekundach powinna się pojawić informacja, ile urządzeń jest powiązanych z kontem np. "1 connected". Kliknąłem na to.
4. Wybrałem mój telefon z listy i wybrałem "Delete Device"
5. Ponownie zalogowałem się na swoje konto Xiaomi na telefonie i upewniłem się, że telefon znów pojawił się wśród powiązanych urządzeń na i.mi.com
 
Ta metoda nie zadziałała od razu - nadal MiUnlock utykał na błędzie 50%. Natomiast już 24h później odblokowanie przeszło bez żadnych problemów. Możecie spróbować, może pomoże :-D

No nareszcie ktoś napisał coś logicznego co wpływ na odblokowanie bootloadera - Brawo!!!. Zacznę może od tego że posiadam mi4c od 2015 r. i do tego czasu, czyli przejście na androida 7.0 jak wiadomo został zablokowany bootloader i wszystko ładnie działa, ale jak oczywiście postanowiłem zdjąć blokadę to zaczął się problem z tym słynnym już 50% i d....pa. Kolega miał trochę racji a powiem dlaczego.Jak ktoś zakłada konto xiaomi w momencie rejestracji zapisuje wszystkie dane łącznie z nazwą urządzenia powiązanego z kontem i każda zmiana nazwy urządzenia na inną niż ta powiązana z kontem skończy się złą weryfikacją od banalne ale logiczne. Czyli jeśli na koncie jest nazwa MI4C to telefon też musi mieć tą samą nazwę

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ktoś zakłada konto xiaomi w momencie rejestracji zapisuje wszystkie dane łącznie z nazwą urządzenia powiązanego z kontem i każda zmiana nazwy urządzenia na inną niż ta powiązana z kontem skończy się złą weryfikacją od banalne ale logiczne. Czyli jeśli na koncie jest nazwa MI4C to telefon też musi mieć tą samą nazwę


Jaka zmiana nazwy?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...