Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, slimdick napisał:

Nie.Na tej 7.2.9 xiaomi.eu odblokujesz.

Wysłane z mojego Mi-4c
 

pod warunkiem że nie będzie miał cyrków z odblokowaniem BL zatrzymaniem się na weryfikacji 50%

ale to inna para kaloszy. ja czekam dalej może w końcu coś się ruszy w tym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mega.nz/#!LEZj0ByB!3iwOL7zDhYdGzoYRg26mlQngOGGSjuMRh2Hgoa42n_c

Z tym, że ja mam włączony tryb testu w Win10 (Musiałem sobie sam podpisać sterownik dla pewnego urządzenia). Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego może i tak.

Tak się włącza owy tryb:

1. Uruchom jako administrator konsole "cmd"

2. bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

I w MiUnlock logowalem się po id oraz włączone odblokowanie bootloadera w opcjach developerskich w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, advcron napisał:

https://mega.nz/#!LEZj0ByB!3iwOL7zDhYdGzoYRg26mlQngOGGSjuMRh2Hgoa42n_c

Z tym, że ja mam włączony tryb testu w Win10 (Musiałem sobie sam podpisać sterownik dla pewnego urządzenia). Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego może i tak.

Tak się włącza owy tryb:

1. Uruchom jako administrator konsole "cmd"

2. bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

I w MiUnlock logowalem się po id oraz włączone odblokowanie bootloadera w opcjach developerskich w telefonie.

To wyłączenie sprawdzania podpisów jest na stałe, więc dowolny złośliwy kod może się zainstalować jako sterownik. Lepiej do instalacji użyć jednorazowego przy uruchomieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hellhammer napisał:

Bo zainstalowales mi pc suite, ktory to czesto on powoduje problemy.

Zrob tak: podlacz w trybie fastboot tel do pc i w menadzerze urzadzen windowsa odinstaluj tel, z zaznaczeniem usun sterowniki i niezwlocznie odlacz tel. Potem odinstaluj mi pc suite, odinstaluj adb minimal fastboot jesli masz i wywal miflash(miphone) oraz mi unlocera.

Wywal z program files foldery od mi pc suite i minimal adb oraz foldery miflasha.

Restart pc.

Wylacz wymog podpisu cyfrowego w systemie( jak to zrobic jest np na yt)

Zainstuj miflash 20151028(najlepiej ten) lub 20160401 - nie wazne ktory bys zainstalowal on zainstaluje poprawnie stery, bo w sumie tylko po to kaze Ci go instalowac, ale lepiej 20151028. Zainstaluj minimal adb and fadtbooy

Pobierz mi unlock. Wypakuj.

Restart pc.

Tel tryb fastboot, odpal mi unlocka, zaloguj sie na konto, podlacz tel. Odblokuj btl. Tyle.

Niestety, ale również nie pomogło. W menedżerze zadań dodatkowo upewniałem się, że Windows na 100% używa tych niepodpisanych sterowników z miflasha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na stronie http://en.miui.com/unlock/download_en.html już nie pokazuje sie "...veryfication" coś tam... to oznacza ze mam zgodę na odblokowanie czy dalej trzeba czekać na wiadomość SMS ?

Bo SMS nie dostałem ale na stronie już mogę ściągnąć Mi Unlock - jak to jest ?

Edytowane przez mgreta36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, advcron napisał:

Masz rację. Ja akurat muszę przez bcedit.

Wysłano z Mi4c
 

Nie trzeba kombinować można przecież instalować mipcsuite gdzie są sterowniki podpisane cyfrowo i nie prawdą jest że jakieś problemy są przy odblokowaniu. Albo skorzystać z tej paczki miunlock gdzie są też podpisane sterowniki zakładam że właśnie wyciągnięte z tego programu.

Ja na tych bez problemu też odblokowałem i kilku osobą też pomogły gdy unlock nie widział prawidłowo telefonu w trybie fastboot przez zły sterownik.

miflash_unlock-1.1.1111.11231.zip

 

Spoiler

Zrzut ekranu (163).pngZrzut ekranu (164).png

 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slimdick napisał:

Nie trzeba kombinować można przecież instalować mipcsuite gdzie są sterowniki podpisane cyfrowo i nie prawdą jest że jakieś problemy są przy odblokowaniu. Albo skorzystać z tej paczki miunlock gdzie są też podpisane sterowniki zakładam że właśnie wyciągnięte z tego programu.

Ja na tych bez problemu też odblokowałem i kilku osobą też pomogły gdy unlock nie widział prawidłowo telefonu w trybie fastboot przez zły sterownik.

miflash_unlock-1.1.1111.11231.zip

 

  Ukryj treść

Zrzut ekranu (163).pngZrzut ekranu (164).png

 

 

Zastanawia mnie dlaczego na twoich screenach jako dostawca sterownika jest wpisana firma "Xiaomi" i wersja 16.0.0. U mnie każdy ze sterowników dołączanych do MiUnlocka lub do PC Suite przedstawia się jako dostarczony przez Google w wersji 11.0.0. Skąd masz te stery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goku122 napisał:

Zastanawia mnie dlaczego na twoich screenach jako dostawca sterownika jest wpisana firma "Xiaomi" i wersja 16.0.0. U mnie każdy ze sterowników dołączanych do MiUnlocka lub do PC Suite przedstawia się jako dostarczony przez Google w wersji 11.0.0. Skąd masz te stery?

Z czeluści internetu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, dojechałem do 50%.

Zgodę na odblokowania dostałem wczoraj o 1:32. Ile tak mniej więcej czasu trzeba odczekać żeby prawidłowo zadziałało?

Przy okazji czy udało się Wam odpalić klawiaturkę Miui. Wszystko niby jest ustawione OK ale miga ułamek sekundy i znika jak sen jaki złoty.

Dopóki nie odblokuję telefonu jestem uziemiony i za karę korzystam z Gboard'u.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Premeryt napisał:

Gdyby udało mi się odblokować telefon to bym nie pisał. Dochodzę do 50% i kicha?

A komp poprawnie widzi telefon, niby wszystko jest OK?

Sprawdź na innym koncie które ma zgodę na unlock, mnie na moim też nie chciał odblokować - pożyczyłem i od razu poszło.. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, r0bertt napisał:

Sprawdź na innym koncie które ma zgodę na unlock, mnie na moim też nie chciał odblokować - pożyczyłem i od razu poszło.. ;) 

Jak zmieniałeś konto miedzy tym na którym nie działał unlock a tym na którym zadziałał robiłeś coś poza przelogowaniem? Czyszczenie jakiś danych/pozostałości? Założyłem 3 nowe konta i czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PlMichal napisał:

Brak słów na idiotyzm Xiaomi jeśli chodzi o odblokowanie bootloadera

Święte słowa, choć może nie "idiotyzm", ale upierdliwość i zawodność metody... (odblokowałem skutecznie koło 20 telefonów Xiaomi, prawie nigdy nie obeszło się bez jakichś problemów).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, slimdick napisał:

Nie trzeba kombinować można przecież instalować mipcsuite gdzie są sterowniki podpisane cyfrowo i nie prawdą jest że jakieś problemy są przy odblokowaniu. Albo skorzystać z tej paczki miunlock gdzie są też podpisane sterowniki zakładam że właśnie wyciągnięte z tego programu.

Ja na tych bez problemu też odblokowałem i kilku osobą też pomogły gdy unlock nie widział prawidłowo telefonu w trybie fastboot przez zły sterownik.

miflash_unlock-1.1.1111.11231.zip

 

  Odkryj ukrytą treść

Zrzut ekranu (163).pngZrzut ekranu (164).png

 

 

Prosze o odpowiedz... muszę dostać SMS /z jakimś kodem/ od Xiaomi czy wystarczy tylko, że na stronie pozytwnie mnie zweryfikowali i mogę ściągnąć Mi Unlock ?

 

Mam Win8Pro - mipcsuite działa ok - ale w menegarze urządzeń - po podłączeniu telefonu - mam urządzenie USB nieznane.

Sterowniki z miflash_unlock-1.1.1111.11231.zip instalują się ale nic to nie zmienia - dalej USB nieznane - mipcsuite tel widzi i jest ok - odblokowanie pójdzie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdź, przecież nic się nie stanie.

Ja nie wgrałem jeszcze ostatniego softu, siedzę na jakimś grudniowym, z ciekawości sprawdziłem czy da się odblokować. Niestety, klątwa '50%' dotknęła i mnie, zatem z aktualizacją się wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hellhammer napisał:

A moze sprobowalibyscie miflash w edl z flash_all na china dev fastboot rom. Zalogowanie sie na konto xiaomi i unlock, wgranie twrp i wgranie xiaomi.eu na 7.0

Przynajmniej osoby ktore i tak maja np problem z bugiem cpu..

A drugi sposob moze Acid zostawil tym razem opcje oem unlock i unlock status w opcjach developerskich? Skoro mozna robic odblok btl na xiaomi.eu

Zalacz oem unlock i powiaz konto xiaomi tam w opcjach i wtedy mi unlock w trybie fastboot.

A jak nie ma to zostaje miflash w edl(kabelek deep flash, lub z komendy adb).

Może tak zrobię. Tyle, że dev china niestety jest 6.12.22. Wycofali 7.2.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...