Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sunkist napisał:

Bardzo dobra robota,

Przejście (Mi4c) z 6.12.2 na 7.2.9 bez problemu, w między czasie dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, co też zaraz uczyniłem, jak na razie wszystko w najlepszym porządku.

Miałbym dwa pytania czy po instalacji nowego TWRP należało zrobić Vipe ?? oraz o co chodzi z tym "instal TWRP App ?? " podczas wychodzenia z nowego TWRP.

 

jak długo czekałeś na zgode na odblokowanie?? ja pare godzin temu złozyłem wniosek i cisza..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sunkist napisał:

Bardzo krótko biorąc pod uwagę że jestem " Junior Member "  około 25 minut.

ja jestem  Senior Member  i czekam pare godzin, zero odzewu.... tylko że 

Security check-up

  

50 points

 

nie wiem czy to ma coś do rzeczy......, zalecali żeby mieć 100 pionts, ale nie dało sie wiecej bo nic mi na maila nie przyszło żeby zweryfikować pytanie czy recovery phone....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na początku tel po updacie strasznie lagował ale w końcu się to uspokoiło i teraz działa normalnie 

ale bateria leci w oczach!

zrobiłem wniosek o odblokowanie BL ale nie wiem jak wygląda zgoda od xiaomi czy to przychodzi w formie sms czy mail?

może ktoś wrzucić Print screena z taką zgodą?

 

teraz jak wchodzę na stronę ze zgodą to mnie od razu przekierowuje do strony z linkiem do pobrania mi flash unlock

chodze w fast boot stery adb pobrawnie zainstalowane,

włączam program loguje się na swoje konto xiaomi daje unlock i wyskakują mi % dochodzi do 50% i błąd:

"Couldn't verify device

Current account is different info on the device" i dale try again

co dalej robić?

chciałbym wgrac sobie roota bo bez tego nie działa mi jedna apka

 

proszę o pomoc i nakierowanie co robię nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na początku tel po updacie strasznie lagował ale w końcu się to uspokoiło i teraz działa normalnie 
ale bateria leci w oczach!
zrobiłem wniosek o odblokowanie BL ale nie wiem jak wygląda zgoda od xiaomi czy to przychodzi w formie sms czy mail?
może ktoś wrzucić Print screena z taką zgodą?
 
teraz jak wchodzę na stronę ze zgodą to mnie od razu przekierowuje do strony z linkiem do pobrania mi flash unlock
chodze w fast boot stery adb pobrawnie zainstalowane,
włączam program loguje się na swoje konto xiaomi daje unlock i wyskakują mi % dochodzi do 50% i błąd:
"Couldn't verify device
Current account is different info on the device" i dale try again
co dalej robić?
chciałbym wgrac sobie roota bo bez tego nie działa mi jedna apka
 
proszę o pomoc i nakierowanie co robię nie tak

Po pierwsze to musisz zainstalować poprawiony 7.2.9 gdzie nie ma już problemu z baterią. Jak nie masz odblokowanego BL to jeszcze w trybie EDL możesz zrobić downgrade i ponownie wgrać twrp i aktualizację. Potem czekaj na zgodę o odblokowanie.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, t_gumienny napisał:

no tak ale chciałbym uniknąć cofnięcia się i robienia downgradu - mogę czekać na tej wersji co mam obecnie i odblokować bl po czym nowe twrp?

nie chciałbym od nowa wszystkiego wgrywać.

proszę o wstawienie screena z tym jak wygląda zgoda

Czasem przychodzi SMS, czasem nie. Najprościej sprawdzić tutaj: http://en.miui.com/unlock/

Klikasz w Unlock now i powinna się załadować taka strona:

LWka1rF.png

 

To znaczy, że masz zgodę na odblokowanie :) Jeśli nie będziesz mieć zgody to będzie coś innego (komunikat albo o odrzuceniu zgody, albo jeszcze coś innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, t_gumienny napisał:

no to wychodzi na to że mam zgodę a gdy klikam unlock dochodzi do 50%

i dalej

blad.jpg

Akurat druga połówka ma konto z możliwością odblokowania (kiedyś requestowałem, aby usunąć blokadę z BL z jej Redmi 3). Usunąłem swój telefon z konta xiaomi, dodałem do jej konta i zdalne lokalizowanie z poziomu i.mi.com już działa. Niestety przy próbie odblokowania BL z jej konta mam dokładnie taki sam komunikat. Czy ktoś wie ile trzeba poczekać, aby zmiany wprowadzone na koncie były kompletne i możliwe stało się odblokowanie BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, t_gumienny napisał:

no to wychodzi na to że mam zgodę a gdy klikam unlock dochodzi do 50%

i dalej

blad.jpg

Włącz Ustawienia ---> Dodatkowe ustawienia ---> Opcje programistyczne (wcześniej trzeba je włączyć) ---> Zdjęcie blokady OEM (włącz tą funkcję) oraz włącz jeszcze opcję: Debugowanie USB.

Opcje programistyczne włączasz w: Ustawienia ---> Informacje o telefonie ---> Klikasz 5x na Wersja MIUI.

Zobacz czy po tym zabiegu pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, t_gumienny napisał:

niestety nie pomogło jest to samo

dochodzi do 50% i błąd jak ze screenu, który podałem wyżej.

 

czy pozostaje mi tylko downgrade?

 

Mam dokładnie to samo. Wyczytałem, że czasem trzeba poczekać dzień-dwa, aby dane im się w systemach zsynchronizowały. Ja spróbuję ponownie jutro oblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, BartyS napisał:

A co masz za problem zrobic oem edl i mi flash do miui 7 6.1.7 z odblokowany bl. Po tym instalujesz twrp i xiaomi.eu

e fast boot przez mi flash wgrać 6.1.7 china?? wtedy trwp i xiaomi eu lub miui polska?? bootloader sie oblokuje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc postanowiłem wgrać przez miflasha od nowa jednak jest problem nie chce mi wejść w edl

jak daje adb reboot edl tel restartuje się ale nie w trybie edl tylko uruchamia się normalnie

i co teraz? totalna porażka mam wgraną pierwszą wersję 7.2.9

bat leci w oczach

przy probie unlocku staje na 50% i nic dalej

no i brak możliwości fleshu po edl

jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc postanowiłem wgrać przez miflasha od nowa jednak jest problem nie chce mi wejść w edl
jak daje adb reboot edl tel restartuje się ale nie w trybie edl tylko uruchamia się normalnie
i co teraz? totalna porażka mam wgraną pierwszą wersję 7.2.9
bat leci w oczach
przy probie unlocku staje na 50% i nic dalej
no i brak możliwości fleshu po edl
jakieś pomysły?
 

Komenda fastboot oem edl też nie działa ?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat

To ja mam pytanie z innej beczki...

Mam felerną wersję 7.2.9 na Mi Note Pro, która zjada baterię.. Czy jak odblokuję bl to ponownej instalacji nowej wersji 7.2.9 zablokuje sobie znowu bl??

Chciałem zainstalować wersję chińską stable gdyż  telefonu używam do pracy ale przez miflasha pokazuje mi informację że telefon jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc reasumując

Jak się zainstaluje tak jak w moim przypadku na mi4c felerną wersję 7.2.9 i nie chce odblokować BL

pozostaje nam w trybie fastboot dać komende: fastboot oem edl

dalej flash przez miflesh do wersji libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0

na to można wgrać później twrp no i dowolny stary rom bądź najnowszy ale wtedy znowu BL zablokowany

w miim przypadku na żadnym romie wgranym przez miflesha nadal nie chciało odblokować BL

zawsze ten sam komunikat: "Couldn't verify device
Current account is different info on the device" i dale try again

jakieś inne rady jak się pozbyć blokady?

Edytowane przez t_gumienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem z odblokowaniem bootloadera co poprzednicy zgodę na odblokowanie otrzymałem 2 dni temu i cały czas przy próbie odblokowania mam ten sam błąd wgrywałem już różne wersje systemu oraz próbowałem różnymi sposobami znalezionymi w seci odblokować bootloader jednak za każdym razem ten sam błąd po kiego grzyba dają jakąś zgodę i program do odblokowywania który cały czas wywala się na 50% a informacja która jest wyświetlana w programie jest mało pomocna skoro zakładam konto i na to konto loguje się na telefonie i PC to jakim cudem mogą być różne dane na koncie  Couldn't verify device
Current account is different info on the device" i dale try again

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, elektron27 napisał:

Przy próbie unlocku  50%

http://en.miui.com/thread-434406-1-1.html

Przeleciałem wszystkie tutoriale na miui.com, ten również. Żaden nie pomógł.

Spróbuję chyba założyć nowe konto Xiaomi na nowy numer telefonu i na nim spróbować dostać zgodę i odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hellhammer napisał:


Daja daja, widac Ty nie umiesz i tyle.
Jest to wina stetownika w systemie zmien na starszy z numerkiem 7 i pojdzie.
O ile dostales zgode.
Po co? Na to masz zgode? Jesli tak to zalozenie nowego nic nie da. Wina lezy po stronie sterow w Twoim pc i tyle.

Sterowniki też podejrzewałem, bo były wspomniane w jednym z tutoriali. Próbowałem odblokowania na dwóch laptopach - jeden z Windowsem 10, drugi z Windowsem 7 i sterownikami zainstalowanymi wraz z PC Miui Suite. Tu i tu ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nic nie daje mam sterownik w wersji 7.1.0.0 i nadal to samo

wina lezy po innej stronie tylko jakiej :)

 

Już próbowałem wszystkiego

lokalizacji na stronie i.mi.com

wgrałem china dev w oem edl i później unlocku w fastboot

wszelkie zmiany sterowników itd

i nadal nie chce mi przejść tych 50%

zastanawiam się czy aby na pewno ta zgoda w xiaomi przeszła ale skoro mnie przekierowuje na stronę do ściągnięcia miunlocka to chyba tak

założyłem nowy wniosek na nowym koncie xiaomi zobaczymy co będzie

już mi się pomysły kończą, a bez roota na andku 7 przez tą bloka BL nie działa mi jedna apka

także chyba wrócę do 6.12.22 no chyba że jakieś inne pomysłu macie?

 

Edytowane przez t_gumienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...