Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera do Mi4c/Mi4s/NotePro dla xiaomi.eu 7.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja do nowego Androida dla Mi4c/Mi4s/MiNotePro niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu na Androidzie 7.0 jest możliwa tylko raz ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Telefon nie przejdzie też do recovery, gdyby ktoś chciał próbować to zrobić wcześniej.

Rom Xiaomi.eu 7.0 dla tych telefonów zostanie wydany najprawdopodobniej w piątek ale już teraz chętni na aktualizację powinni wystąpić o zgodę na odblokowanie na swoich kontach Xiaomi. Następne aktualizacje będą wymagały odblokowanego bootloadera metodą oficjalną.

Poradnik: 

 

Skrócona procedura instalacji Xiaomi.eu 7.0 prosto na 6.12.22:

  •     Instalacja Xiaomi.eu 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje
  •     Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  •     Instalacja nowego TWRP przez
fastboot flash recovery twrp.img
  •    Instalacja następnych aktualizacji (miejmy nadzieję) standardowo

Nowe TWRP 3.0.3:

 


Uwaga: powyższe postanowienie dotyczy tylko tych 3 urządzeń ponieważ to modele, które nie miały blokowanego bootloadera na początku, a więc korzystanie z xiaomi.eu było możliwe. Od Androida 7 już nie.

Wyjaśnienie ponowne tego co jest wyżej napisane innymi słowami:

Dalsze aktualizacje dla tych modeli z romem xiaomi.eu na bazie Androida 7 są możliwe dopiero jak telefon ma odblokowany bootloader oficjalną metodą, tak jak mają to aktualnie wszystkie urządzenia od 2016 roku. Bootloader do tej pory odblokowany (xiaomi.eu do 6.12.22) będzie zablokowany wraz z instalacją xiaomi.eu na bazie Androida 7 (od 7.2.9), a więc trzeba go odblokować oficjalną metodą.
 

     

    • Like 5
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    10 minut temu, galakty napisał:

    Czyli poczekam ze 2-3 wydania czy dalej bootloader będzie odblokowany...

    No nie będzie. Czytaj co napisałem. Instalacja romu naszego zablokuje bootloader. Z systemu można korzystać ale następna aktualizacja wymaga odblokowania bl.

    • Like 3
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    9 minut temu, galakty napisał:

    Hmmmm. Czyli poczekam ze 2-3 wydania czy dalej bootloader będzie odblokowany... Bo martwi mnie blokada EDL w nowych romach i nie wiem czy dobrze rozumuję, ale może mieć to wpływ później na instalację TWRP?

    Co to znaczy "czy dalej będzie odblokowany"? Przecież z automatu zablokuje bootlader

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    1 minutę temu, Acid napisał:

    No nie będzie. Czytaj co napisałem. Instalacja romu naszego zablokuje bootloader. Z systemu można korzystać ale następna aktualizacja wymaga odblokowania bl.

    WIEM. Ale mi chodzi o to, czy dalej będzie można instalować xiaomi.eu i TWRP. A tego na razie nie wie nikt, problemy z EDL itp dopiero zaczęły wychodzić. A gdy np. wydanie za miesiąc znowu zablokuje EDL i wtedy nie odblokuję BL?

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    5 minut temu, virusek90 napisał:

    Ale nie ma pewności, czy z wersji xiaomi.eu uda się oficjalną metoda odblokować bootloader. Dobrze rozumiem?

    Pewności nigdy nie ma... Wyskoczy błąd 50% i klops. 

    Najlepiej poczekać, aż ludzie nie czytający forum i czerwonych napisów sobie zblokują i czy uda im się to odblokować. :D 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    1 minutę temu, don_kamillo napisał:

    Ja bym się podjął, ale nie ma TWRP dla Mi4s ;) 

    Ale i tak TWRP to najmniejszy problem :)

    "Skrócona procedura instalacji Xiaomi.eu 7.0 prosto na 6.12.22:

    •     Instalacja Xiaomi.eu 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje
    •     Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
    •     Instalacja nowego TWRP przez (...)"

    Czyli dopiero po odblokowaniu wgrywamy TWRP :)

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    31 minut temu, virusek90 napisał:

    Ale nie ma pewności, czy z wersji xiaomi.eu uda się oficjalną metoda odblokować bootloader. Dobrze rozumiem?

    Da. Dziś sobie bez problemu odblokowałem swój telefon po instalacji 7.0. Oficjalną metodą. 

    19 minut temu, virusek90 napisał:

    Czyli dopiero po odblokowaniu wgrywamy TWRP

    Na razie kiedy to czytasz to masz jedynie wystąpić o zgodę. Nic więcej.

    3 minuty temu, slimdick napisał:

    Nie rozumiem w czym problem. Wgrałem dla MI4C wersję Beta i zablokowało bootloader, odblokowałem oficjalnie i teraz wgrywając już kolejne wersje Beta dalej jest odblokowany.

    Eh... bo tu jedno z drugim nie ma związku. Jak masz bete chinska to robisz tak jak robi sobie każdy telefon 2016. Tu przypadek jest taki, że xiaomi.eu do tej pory podmieniało bootloadera na odblokowany więc ludzie lecieli na odblokowanym mają romy do 6.12.22. Bootloader w 7.0 jest inny i wymaga podmiany bo inaczej system nie wstanie. Ale ten bootloader jest zablokowany z miejsca i wymaga odblokowania przez unlock toola.

    2 minuty temu, slimdick napisał:

    Jakie błędy ? Odblokowanie poszło za pierwszym razem w 5 sekund.

    PS.Przypomniał mi się jeden mądrala z forum co pisał że ma twrp od TS 2.8.7 i zainstalował bete dla mi4c i że nowe twrp nie jest potrzebne :D 

    Jeszcze to sprawdzam bo miałem 3.0.1 aktualne i na tym wgrałem 7.0 bez problemu. problem jest później bo nie można wejść w recovery a telefon się wyłącza. Po odblokowaniu bootloadera nie mogę zrobić boot do twrp 3.0.3 bo jest dtb not found error.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    1 minutę temu, Acid napisał:

    Na razie kiedy to czytasz to masz jedynie wystąpić o zgodę. Nic więcej.

    Zgodę to ja mam prawie od roku :) I nie zabrali mi jej. Tylko, że pierwszy telefon (Mi4C) bez problemu odblokowałem metodą oficjalną z chińskiego dev, a po wymianie telefonu (również Mi4C) już się mi ta próba nie udała. Ciągle wywalało mnie na 50% . . .

    Tak czy siak, zobaczymy jak to będzie. Przy okazji, na jakim systemie odblokowywałeś telefon (która wersja windows)?

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    5 minut temu, slimdick napisał:

    @Acid nie rozumiem co do mnie piszesz, teraz jak zainstaluje xiaomi.eu z wersją 7.0 to będę mieć ponownie zablokowany bootloader ?

    Tego nie wiem bo instalowałem 7.0 na swój, który sobie odblokowałem metodą nieoficjalną czyli downgrade do 5.12.17 i oem unlock + bootloader z romu xiaomi.eu. Jeszcze nie sprwadzałem ponownej instalacji 7.0 bo nie mam TWRP jeszcze pomimo odblokowania metodą oficjalną. Być może jeszcze musimy do romu dodać nowy bootloader który niech się zablokuje jak ten stary i wtedy po odblokowaniu wgra się TWRP.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ten TWRP-3.0.3-0-libra.img to ja mam zainstalowany pod RR i on jest pod ten bootloader z 5.1.1, dla tego masz 

    42 minuty temu, Acid napisał:

    Po odblokowaniu bootloadera nie mogę zrobić boot do twrp 3.0.3 bo jest dtb not found error.

    Ten sprawdzałeś ??

    https://drive.google.com/file/d/0ByP6S_Z3vDjWY1hhdFhfdnhvVVU/view

    Edytowane przez slimdick
    • Like 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Tak to teraz jest zrobione że pod 5.1.1 inne TWRP potrzebne i pod 7.0 inne, nie da się chyba zrobić uniwersalnego.

    https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/note-dev-information-nougat-t3545771

    @Acid ten plik z linku to warto na inny host wgrać bo to przecież u kogoś jest na dysku google i może zniknąć.

    Edytowane przez slimdick
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    A jak będzie z innymi Customami? Dobrze kumam, że trzeba będzie przez EDL zapakować jakiś stary ROM, żeby wrócić do starego bootloadera?

    A po co. Teraz Mi4c jest taki sam jak każdy telefon z 2016, który i tak trzeba odblokować aby wgrać miuipolska.

    Wysłane z mojego MI 5

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...