Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5s Plus wątek ogólny - spostrzeżenia i pytania...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przeglądaniu internetu godzina,dwie nie jest wcale ciepły.Przy piłowaniu filmów na YT tak.Czuć ciepło wyraźnie,ale nie gorący.Mam go od lutego i tak miałem od początku.System to xiaomi eu.

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doświadczył grzania się telefonu przy zwykłym przeglądaniu internetu? co za tym idzie sot tez nie wygląda ciekawie tj poniżej 5h,
użycie aplikacji 76%i na czele :
system android 21%
kernel (android OS) 17%
chrome 13,6%
siedzę na global 8.5.3 
Ktoś tutaj używa xiaomi eu albo AICP ? myslę o tych dwóch jako ewentualną zamianę.
Dzięki
Ja używam najnowszej Xiaomi EU i nie mam takich problemów.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Davepl napisał:

Czy ktoś doświadczył grzania się telefonu przy zwykłym przeglądaniu internetu? co za tym idzie sot tez nie wygląda ciekawie tj poniżej 5h,

użycie aplikacji 76%i na czele :

system android 21%

kernel (android OS) 17%

chrome 13,6%

siedzę na global 8.5.3 

Ktoś tutaj używa xiaomi eu albo AICP ? myslę o tych dwóch jako ewentualną zamianę.

Dzięki

Wersja 8.5.3 to siedzisz chyba na china, u mnie jest 8.5.2 global wyższej jeszcze nie ma. SOT bliżej 7h, grzanie w zasadzie nie występuje, a użycie aplikacji na normalnym poziomie bez jakiś znacznych anomali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 8.5.3 to siedzisz chyba na china, u mnie jest 8.5.2 global wyższej jeszcze nie ma. SOT bliżej 7h, grzanie w zasadzie nie występuje, a użycie aplikacji na normalnym poziomie bez jakiś znacznych anomali. 

No global jak nic, 302dc4053c2fdcc5eeffad9a15be7abc.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Rzeczywiście na stronie miui jest 8.5.2 ostatnie, czyli mam syf miui? Dziwne bo aktualizacja poszła bez problemu na 8.5.3 przez Ota, ale to by też tłumaczyło czemu PC suite mi nie wykrywał telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Xiaomi. Panowie kupiłem mi5 plus z oryginalnym systemem global V8.5.3.0 MBGMIED i postanowiłem zainstalować miui.eu. Wszystkie związane z tym czynności wykonałem i wgrałem rom oparty o androida 7xxx. Czynność tą wykonałem bo w przeglądarce Xiaomi wyświetlały się chińskie znaki. Ku mojemu zdziwieniu po instalacji nowego romu też mam chińskie znaki w przeglądarce. Moje pytanie: a)czy źle wykonałem pierwszą instalację i pozostał jakiś chiński syf, czy też ten typ tak ma? Większa część opisów mówi żeby wykonać przejście z 6 do 7 bez wipe ale są także poradniki wideo gdzie ludzie wykonują pełny wipe. 

Screenshot_2017-11-04-10-01-51-572_com.android.browser.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.10.2017 o 10:31, ik`ey napisał:
Weszło mi wczoraj 8.5.3.0

Fajnie ale kiedy miui9 na globalu.

Przed momentem weszło mi miui9 i android7 na mi5s plus przez OTA. Wcześniej wersja 8.5.3.0.

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

01fea213571db6d1a07993494cfc3793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie ma. I jak wrażenia?

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk


Zauważyłem, że znikło kilka apek. Po parudziesięciu minutach niewiele mogę napisać. Wizualnie jakby wyraźniej widać - ale to moje odczucia - kilka zmian w menu i okienkach. Mam wrażenie, że mniej ciepły.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że znikło kilka apek. Po parudziesięciu minutach niewiele mogę napisać. Wizualnie jakby wyraźniej widać - ale to moje odczucia - kilka zmian w menu i okienkach. Mam wrażenie, że mniej ciepły.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

A jak głośność na słuchawkach?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po aktualizacji  google now nie odpowiada głosem, ok google działa na wypowiadane hasła wyświetla wyniki ale niestety nie mówi. Używam android auto i przed aktualizacją było ok.Sprawdziłem wszystkie ustawienia odinstalowałem i zainstalowałem od nowa bez efektów. Słuchawki po aktualizacji tragedia. Reszta na razie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki grają ciszej, bateria szybciej wysiada - przy moim użytkowaniu krócej o około 3 godziny. Było kilka wywaleń z apek, ale ustabilizował się i jest na razie spokój.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria bez zmian lub delikatnie na plus. Po aktualizacji do 9 aplikacja Repligo Reader nie widzi książek . Macie jakąś alternatywę do czytania z zawijaniem tekstu? O zauważyłem że w aplikacji eksplorer wyświetla po otwarciu tylko pliki pobrane. Po kliknięciu np na APK pokazują się. Też tak macie?

Screenshot_2017-11-20-15-51-46-462_com.android.fileexplorer.png

Edytowane przez marekvegas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie po kilku dniach od aktualizacji negatywne. jeśli chodzi o głośność na słuchawkach spadła o jakieś 30%!!! , Duży drenaż pamięci. Czas pracy na jednym ładowaniu krótszy o jakieś 3,5 godziny.
Pozytyw mam jeden, szybsze działanie systemu i kilka mało znaczących udogodnień

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekvegas napisał:

U mnie bateria bez zmian lub delikatnie na plus. Po aktualizacji do 9 aplikacja Repligo Reader nie widzi książek . Macie jakąś alternatywę do czytania z zawijaniem tekstu? O zauważyłem że w aplikacji eksplorer wyświetla po otwarciu tylko pliki pobrane. Po kliknięciu np na APK pokazują się. Też tak macie?

Po odświeżeniu pokazuje poprawnie w eksplorerze.

Do czytania cool i moon reader potestuj zobacz, który Ci lepiej odpowiada.

W repligo zobacz czy masz poprawnie wybrany folder z książkami, być może wróciły ustawienia domyślne w apce.

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez mrosi
Po co przwalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...