Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5s Plus wątek ogólny - spostrzeżenia i pytania...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam zagwozdkę mianowicie zastanawiam się na telefonem Xiaomi Mi5s w wersji 4/32 lub 3/64 . Problem leży w tym iż wersja 4/32 ma obniżone taktowanie procesora ,no a 3/64 oczywiście mniej RAMu.
Jak uważacie która opcja lepiej się nada do gier typu Asphalt 8 i normalnego użytkowania ? (nie potrzebna mi duża ilość pamięci ROM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy nie warto dopłacić 200 zł do Xiaomi Mi5s plus 4/64GB
Jak dla mnie Mi5s Plus 4/64. Zastanawiałem się długo na co zmienić Mi5 z którego bylem bardzo niezadowolony. Z Mi5s plus jestem bardzo zadowolony. Bateria mega 7h SOT przy moim bardzo intensywnym użytkowaniu (jasność 60%, GPS, synchro, wifi, LTE, Bluetooth), zero zawiech, zero ubijania apek.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bboorreecc napisał:

Jak dla mnie Mi5s Plus 4/64. Zastanawiałem się długo na co zmienić Mi5 z którego bylem bardzo niezadowolony. Z Mi5s plus jestem bardzo zadowolony. Bateria mega 7h SOT przy moim bardzo intensywnym użytkowaniu (jasność 60%, GPS, synchro, wifi, LTE, Bluetooth), zero zawiech, zero ubijania apek.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jaka wersje oprogramowania masz ?

Z tym zero ubijania apek to się nie zgodzę... ustawiłeś wszystkie aplikacje żeby system pozwalał na aktywność w tle ?

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bboorreecc napisał:

Na WhatsApp, Spotify, Adguard mam kłódkę i tyle. Na Chrome z około 10 zakładkami kłódki nie mam. Z autostartem nie kombinowałam. A soft to aktualny global stable.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

No to reszta aplikacji zostaje ubijana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam zagwozdkę mianowicie zastanawiam się na telefonem Xiaomi Mi5s w wersji 4/32 lub 3/64 . Problem leży w tym iż wersja 4/32 ma obniżone taktowanie procesora ,no a 3/64 oczywiście mniej RAMu.
Jak uważacie która opcja lepiej się nada do gier typu Asphalt 8 i normalnego użytkowania ? (nie potrzebna mi duża ilość pamięci ROM)
Nie ten dział. Pisz do mi 5s plus albo do działu zakupy.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sprawuje się bluetooth w Mi5s Plus? Na razie testuję stare ROMy, z października/listopada 2016, nie jest za ciekawie. Zacząłem od 6.12.1 bo takiego używałem na Mi3 i bluetooth działał super na tamtym telefonie poza domem ze słuchawkami Plantronics, mogłem mieć telefon w kieszeni spodni, w etui, czy w wewnętrznej kieszeni kurtki i śmigało. No to idąc tym tropem zainstalowałem 6.12.1 na Mi5S Plus, wychodzę na zewnątrz z telefonem w kieszeni i bluetooth dostał takiej czkawki, że nie dało się słuchać muzyki. Musiałem trzymać telefon w ręce, żeby nie zrywało połączenia. Wrzuciłem najstarszy ROM dostępny, w zależności od ulokowania telefonu jest lepiej, ogólnie da się słuchać, ale w niektórych miejscach dalej rwie na maksa, np kieszeń spodni. Zamierzam instalować coraz to nowszy ROM i testować słuchawki na zewnątrz, może w końcu trafię na jakiś dobrze działający bluetooth. Macie może jakieś sprawdzone wersje, na których bluetooth działa bezproblemowo? A może winne są same słuchawki, może nowsze wersje bluetooth w telefonie już tak dobrze nie współpracują ze starszym sprzętem? W zamkniętych pomieszczeniach nie ma żadnego problemu, ale dlaczego sytuacja pogarsza się tak drastycznie po wyjściu na zewnątrz? Wystarczy otwarty teren, 1-2 warstwy materiału zakrywającego telefon, w odległości ok. 50cm od słuchawek i już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam tylko ze słuchawek Bluetooth i głównie podczas przebywania poza domem i nigdy nie zauważyłem żeby przerywało dźwięk. Jedyne co mi się zdarza to po jakimś czasie po wyłączeniu ekranu Poweramp nie reaguje na przyciski na słuchawce, ale to już wina Powerampa bądź Miui ograniczającego aktywność w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, XiaoRén napisał:

Czemu nie wygrasz nowego romu? Ja siedzię na najnowszym i Bluetooth działa bdb, zarówno jeśli chodzi o jakość przesyłu jak i zasięg.

Nie podobają mi się pewne zmiany w MIUI, ograniczające "przyjemność" korzystania z telefonu, poza tym chyba jeszcze nie ma Xposed pod Androida 7, to dodatkowy powód. Dlatego siedzę na ROMie, który mi najbardziej odpowiada pod względem dostępnych opcji i możliwości konfiguracji. Być może w MIUI9 na Androidzie 7 coś się z bluetoothem poprawiło, jeśli mówisz, że nie masz problemów, może kiedyś to sprawdzę. Podobną sytuację miałem z Mi3, w MIUI7 były częste zrywy podczas słuchania muzyki, po przesiadce na MIUI8 jak ręką odjął. Na razie testuję starsze ROMy. Udało mi się znaleźć jedno ulokowanie telefonu, gdzie da się już komfortowo słuchać muzyki - jest to lewa zewnętrzna kieszeń kurtki :D (odbiornik w słuchawkach mam przy lewym uchu).

2 godziny temu, grzybiarz91 napisał:

Ja korzystam tylko ze słuchawek Bluetooth i głównie podczas przebywania poza domem i nigdy nie zauważyłem żeby przerywało dźwięk. Jedyne co mi się zdarza to po jakimś czasie po wyłączeniu ekranu Poweramp nie reaguje na przyciski na słuchawce, ale to już wina Powerampa bądź Miui ograniczającego aktywność w tle.

Może wina leży w słuchawkach, starszej wersji bluetootha. Sprawdziłem też ze słuchawkami Nokii BH-503, jest tak samo, jak w tych Plantronicsach. Jak będą jakieś Xiaomi w promocji to kupię i zobaczę, czy się będą lepiej dogadywać z tym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to mój pierwszy telefon od Xiaomi, pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i jestem zadowolony z zakupu, mam nadzieję że telefon pozostanie ze mną kilka latek. Jest tylko jedna rzecz która w nim mnie irytuje i nie mogę sobie poradzić, chodzi mianowicie o podświetlanie przycisków podczas dotykania ekranu a nie tylko dolnej belki, przeszkadza mi to szczególnie w czasie korzystania z internetu co przesunę artykuł to przyciski dotykowe już świecą. Znalazłem jedynie taka opcję " automatycznie wyłącz przyciski", wybieram chrome zawsze wyłączaj, ale niestety dalej się podświetlają. Czy jest jakiś na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Jest jak najbardziej normalne

Aha, to mnie uspokoiłeś bo już myślałem że znowu mam pecha i trafiłem wadliwy telefon, w moim poprzednim miałem od razu do wymiany głośnik rozmów bo charczał teraz sobie myślę znowu?, a wracając do podświetlania przycisków zdziwiło mnie to bo w moich poprzednich zapalały się tylko jak dotykałem dolnej belki, no dobrze nie będę już zamęczał ciebie i innych forumowiczów po prostu trzeba się przyzwyczaić i tylę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o krótką pomoc.

Chciałbym przejść na dev w związku z miui9

Aktualnie mam Miui global 8.5.2.0

Mogę z poziomu aktualizatora miui przejść poprzez wskzanie pliki na mi5splus glogal 7.5.25_101fccae34_6.0
Czy z tego zainstaluję też z zipa aktualizatora do miui9? Z góry dziękuję za info.

P.S. Jakie dane czyści - galerię itp też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać tematu więc się podepnę :)

Musze kupić nowy telefon bo mi5 ma słabą baterię. Czy lepiej kupić redmi note4 czy dołożyć do mi5s plus ?  O ile note4 jest lepszy jeśli chodzi o baterię ? i czy mocna jest różnica jeśli chodzi o normalne użytkowanie i aparat ?  A może dołożyć do note 3 :P

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, jest dobrze, nowy update poprawia problem z głośnością o którym pisałem.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

@pobudi ja bym dołożył do mi5s plus jeżeli ci zależy na stosunku jakości do ceny bo on jest pod tym względem jeden z najlepszych.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś doświadczył grzania się telefonu przy zwykłym przeglądaniu internetu? co za tym idzie sot tez nie wygląda ciekawie tj poniżej 5h,

użycie aplikacji 76%i na czele :

system android 21%

kernel (android OS) 17%

chrome 13,6%

siedzę na global 8.5.3 

Ktoś tutaj używa xiaomi eu albo AICP ? myslę o tych dwóch jako ewentualną zamianę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...