Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5s Plus wątek ogólny - spostrzeżenia i pytania...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie jak moge sobie ustaeic ze np sparss befzie mial nowe wiafomosci i befzie dioda ,XiaRèn nie dojrzales na sreemie malego plusika i Tam sie dodaje aplikacje !

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka


Ta wypowiedź jest średnio zrozumiała.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamillm napisał:

Nie widzę przeciwwskazań ;)

No a co z tym zablokowanym trybem EDL? Bo im więcej o tym czytam, tym mniej wiem. Tzn. bootloader odblokowałem (nawet nie musiałem czekać 72h) i wgrałem TWRP bez problemu. Jak sprawdzić czy mam zablokowany tryb EDL? Bo z tego co pamiętam to IBG powiadamiało, że od wersji 8.2 jest zablokowany EDL, i że telefon będzie tylko z china ROM, jednak przyszedł z globalem (mam nadzieję, że legitnym globalem), czyżby jakoś ten problem obeszli?  A jeśli EDL jest zablokowany, to nie przeszkadza to przy wgraniu starszego ROMu, który nie ma blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mars28 napisał:

Jak sprawdzić czy mam zablokowany tryb EDL?

Zerknij czy wejdzie Ci w tryb EDL jesli tak to masz odblokowany, jesli nie to zablokowany, ale obstawiam ze bedziesz mial zablokowany.

1 godzinę temu, mars28 napisał:

A jeśli EDL jest zablokowany, to nie przeszkadza to przy wgraniu starszego ROMu, który nie ma blokady?

Jesli nie masz syfiastego romu to nie bedziesz mial jakichkolwik problemow z odblokowanie bootladera, takze nie masz sie czym przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kamillm napisał:

Zerknij czy wejdzie Ci w tryb EDL jesli tak to masz odblokowany, jesli nie to zablokowany, ale obstawiam ze bedziesz mial zablokowany.

Jesli nie masz syfiastego romu to nie bedziesz mial jakichkolwik problemow z odblokowanie bootladera, takze nie masz sie czym przejmowac.

Bootloader już odblokowałem i wgrałem TWRP. Chodzi mi tylko, czy ewentualnie zablokowany EDL może mi przysporzyć jakichś problemów przy instalacji nieco starego ROMu xiaomi.eu? Celuję w jakiś ROM z grudnia 2016/stycznia 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mars28 napisał:

czy ewentualnie zablokowany EDL może mi przysporzyć jakichś problemów przy instalacji nieco starego ROMu xiaomi.eu?

Po co Ci EDL skoro masz dostęp do TWRP, jak nic nie uwalisz i bedziesz wszystko robil z glowa i zgodnie z instrukcjami na forum to nigdy nie uzyjesz EDL.

Jak masz odblokowany bootlader to nawet jak bedziesz chcial sobie wgrac global rom to wgrasz go miflashem normlanie w trybie fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamillm napisał:

Po co Ci EDL skoro masz dostęp do TWRP, jak nic nie uwalisz i bedziesz wszystko robil z glowa i zgodnie z instrukcjami na forum to nigdy nie uzyjesz EDL.

Jak masz odblokowany bootlader to nawet jak bedziesz chcial sobie wgrac global rom to wgrasz go miflashem normlanie w trybie fastboot.

No właśnie nie do końca zrozumiałem, do czego ten tryb EDL służy. Myślałem, że zablokowanie EDL zabezpiecza przed wgrywaniem "wybranych" wersji ROMów. Ale w takim razie, jeśli odblokowanie bootloadera daje możliwość wgrania czego się chce, no to po co takie zabezpieczenie, które można obejść? Ktoś wytłumaczy łopatologicznie?

I jeszcze jedno pytanie - czy ROM z grudnia 2016 mogę wgrywać dowolną wersją TWRP? Aktualnie wgraną mam 3.0.2, ale widziałem, że dostępna jest 3.1.1 na ten telefon. Z tym, że ta najnowsza to już pewnie kompatybilna z androidem 7 i może sprawiać problemy ze starsza wersją androida.

EDIT: Udało się bez problemu zainstalować 6.12.1. Dzięki za podpowiedzi, @kamillm.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mars28 napisał:

jeśli odblokowanie bootloadera daje możliwość wgrania czego się chce, no to po co takie zabezpieczenie, które można obejść? Ktoś wytłumaczy łopatologicznie?

A niby po to, zeby nie wgrywac smieci na telefony, a sklepy i tak to omijaja i wgrywaja syfmiui a pozniej my sie meczymy, zeby zmienic te softy :D

No i druga sprawa, odblokowujac bootlader godzisz sie na pewne ryzyko, jak uwalisz telefon to moga CI nie uznac gwarancji. Kiedys wyczytalem na banggood ze w ogole jak sie zmieni soft na ich telefonie to po gwarancji, z tym, ze na tym ich syfie co wgrywaja to sie z telefonu korzystac nie dalo, takze.... Tanie telefony do 500 zl mozna sobie kupowac z bg, gearbest (chociaz ostatnio na forum widac, ze z gearbestem cos jest nie tak jesli chodzi o jakosc) ale juz drozsze to kupowalbym z IBG gdzie masz oficial rom i logiczna gwarancje. Kto co woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamillm napisał:

[...] ale juz drozsze to kupowalbym z IBG gdzie masz oficial rom i logiczna gwarancje. Kto co woli ;)

No właśnie m.in. z tych dwóch powodów kupiłem w IBG. Byłem tylko zdziwiony, że dostałem z globalem, bo pamiętam, że nie tak dawno ktoś pisał, że IBG informowało, że będzie tylko dostępny china ROM na ten fon, ze względu na właśnie blokadę EDL. Zastanawiałem się, jak sobie z tym poradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tym zablokowanym trybem EDL? Bo im więcej o tym czytam, tym mniej wiem. Tzn. bootloader odblokowałem (nawet nie musiałem czekać 72h) i wgrałem TWRP bez problemu. Jak sprawdzić czy mam zablokowany tryb EDL? Bo z tego co pamiętam to IBG powiadamiało, że od wersji 8.2 jest zablokowany EDL, i że telefon będzie tylko z china ROM, jednak przyszedł z globalem (mam nadzieję, że legitnym globalem), czyżby jakoś ten problem obeszli?  A jeśli EDL jest zablokowany, to nie przeszkadza to przy wgraniu starszego ROMu, który nie ma blokady?
Nic nie słyszałem o zablokowanym edlu, Na romie 8.2.2.0 global stable odblokowaniem bootloader i bez problemu wgrałem Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Czy ikonka pogody z widgeta zegara pokazuje Wam aktualne warunki?
U mnie sie nie aktualizuje (chyba ze nie powinna) :/. Dopiero jak się na nią kliknie i wejdzie w pogodę to wtedy następuję aktualizacja ikonki.
MIUI9| 7.8.24| xiaomi.eu
Być może masz włączoną w ustawieniach aplikacji opcję 'nie aktualizuj w nocy'.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, XiaoRén napisał:

Nic nie słyszałem o zablokowanym edlu, Na romie 8.2.2.0 global stable odblokowaniem bootloader i bez problemu wgrałem Xiaomi.eu.

Tak jak pisałem wcześniej, sugerowałem się tą informacją, którą IBG wysyłało do niektórych osób:
"Thank you very much for your new order on Ibuygou. But we have met a issue with the ROM. This moment the Mi Note 2 and Mi5s plus are all with the newest version. But from MIUI update China Stable 8.1.3 and 8.2 Xiaomi locked EDL mode (9008 port) so deep flash cable doesnt work anymore !!!That is to say, from now on the Mi5s plus and Mi Note 2 can not be pre-installed the global ROM, then only with the original China ROM, only the Chinese and English languages."

No chyba, że china 8.2 =/= global 8.2.

Ja zamawiałem niedawno, więc najwyraźniej coś się zmieniło, albo czarną wersję mieli już wcześniej na magazynie, jeszcze sprzed blokady EDL. Na globalu 8.2.2.0 też bez problemu odblokowałem bootloader i wgrałem TWRP i xiaomi.eu. Ale wolałem dopytać o pewne rzeczy, co by telefonu nie uceglić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanie od wczoraj mam Mi5s Plus na razie na Globalu 8.2.2.0 ale jestem zadowolony z działania systemu (SOT, zarządzanie ram). Pytanie jak ten telefon zachowuje się po aktualizacji do Globala 8.5? Po tym gdy z aktualizowałem od razu Mi5 a potem się mega wkurzałem wolę zapytać? Są jakieś problemy?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy w działaniu po aktualizacji. Ciekawie co będzie z Nugatem.

Acha czyli ta wersja to jeszcze Marshmallow?

 

Mam jeszcze pytanko. Jak przez aplikację aktualizacja najłatwiej powrócić do poprzedniej wersji systemu? Mogę po prostu ściągnąć paczkę z archiwalnym MIUI, wrzucić ją na telefon i po przejściu na wersję 8.5 zrobić downgrade wybierając ww. Zipa?

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli ta wersja to jeszcze Marshmallow?  
Mam jeszcze pytanko. Jak przez aplikację aktualizacja najłatwiej powrócić do poprzedniej wersji systemu? Mogę po prostu ściągnąć paczkę z archiwalnym MIUI, wrzucić ją na telefon i po przejściu na wersję 8.5 zrobić downgrade wybierając ww. Zipa?
 
Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Tak

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jaką wartość przesłony macie robiąc zdjęcia? W danych technicznych widnieje informacja, że aparat główny ma przesłonę F2,0 natomiast we wszystkich zdjęciach jakie robię wartość ta wynosi F2,2.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_Gawlik napisał:

Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jaką wartość przesłony macie robiąc zdjęcia? W danych technicznych widnieje informacja, że aparat główny ma przesłonę F2,0 natomiast we wszystkich zdjęciach jakie robię wartość ta wynosi F2,2.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Żadne F/2.0... Ten telefon ma 2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim updacie zauważyłem dwie zmiany - wreszcie widać okładkę albumu że Spotify po rozwinięciu paska powiadomień, ale muzyka z tej aplikacji jest cichsza, niż z aplikacji muzyka. Nie wiem czym jest to spowodowane.
A poza tym, zauważyłem pewien błąd, który wpędza mnie w konfuzję - wygląd paska limitu transferu - jest tu na screenie. Śmiesznie to wygląda.cbacb5454be974c9fdab038614f1016e.jpg

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Jestem nowym użytkownikiem MI5s plus. Mam problem ze zrootowaniem tego telefonu. Mianowicie , gdy wrzucam roota przez TWRP, po restarcie telefon nie widzi karty SIM. Gdy ponownie wrzucę soft MIUI Polska , wszystko wraca do porządku i karta SIM jest widoczna. Myślałem , że to może problem z wersją MIUI Polska , ale dziś wrzuciłem najnowszą i ciągle to samo. Może ktoś wie w czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arise sie klania, zwiekszysz glosnosc nie tylko na sluchawkach ale tym badziewnym glosniku ktory mamy

Послано из Mi5s плюс


Z tym głośnikiem to przesadzasz nazywając go beznadziejnym. Czego oczekujesz od głośnika w smartfonie? Gra dosyć czysto, a jeżeli chodzi o głośność to byłem ostatnio na wyjeździe z kolesiami i przy różnych okazjach mimowolnie porównywaliśmy nasze głośniki i każdy z kolegów (włączając mnie) stwierdzał, że mój pod względem głośności zmiata konkurencję. Porównywałem m. in. z Samsungiem S8, S6, iPhonem se, 6, 6s, 7, Huaweiem p9 (bodajże) i p8. Mi5s plus był od nich wszystkich głośniejszy.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2017 o 15:43, skay77 napisał:

Arise sie klania, zwiekszysz glosnosc nie tylko na sluchawkach ale tym badziewnym glosniku ktory mamy

Послано из Mi5s плюс
 

Nawet Arise nie pomaga na tym nowym buildzie, niby tam jest mała poprawa ale to jest lipa straszna.
Chyba czas kupić jakiś headset na bt bo tylko na nim nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przymierzam się właśnie do kupna mi 5s plus, lecz szukając opinii o telefonie znalazłem bardzo niepokojące informacje co do działania gps. Znalazłem informacje, że gps ogólnie w telefonach Xiaomi, nie tylko mi 5s plus działa delikatnie mówiąc średnio, jednak te wiadomości były sprzed około 3-5 miesięcy. Czy jakiś posiadacz telefonu mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Niestety dobrze działający gps w moim przypadku to priorytet, nie chcę się wbić na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...