Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5s Plus wątek ogólny - spostrzeżenia i pytania...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ten model od kilku dni w kolorze czarnym i mam pewne wątpliwości, czy obudowa jest z metalu. Wiem, że górny i dolny pasek powinny być z plastiku, ale mam wrażenie, że plecy też są z tworzywa sztucznego. Miałem już metalowy telefon (LeTv one pro) i trzymając go w dłoni, czuć było, że obudowa jest metalowa. Podobne odczucia mam trzymając w dłoni Redmi Note 4 - czuć, że to metal. W przypadku mojego telefonu nie mam takiego wrażenia. Już zacząłem się zastanawiać czy to naprawdę mi5s plus-telefon kupiony na Allegro. Z tego co widzę w Sieci, czarny kolor jest bardzo rzadki, ale na oficjalnej stronie xiaomi można znaleźć info, że był taki produkowany. Może ktoś z Was ma ten kolor i podzieli się spostrzeżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

Za 3 tygodnie beta alfa android 7

Послали по Ми5с плюс
 

Dziękuje za info.

 

1 godzinę temu, Zeork napisał:


Jakbyś czytał uważnie forum i portal miuipolska lub en.miui.com wiedziałbyś ile mają potrafać zmaknięte testy andka 7.0 dla mi5s i mi5s plus, mi mix itp.
A miui9 nikt nie mówił, że są jakieś testy więć skąd ma ktoś to wiedziec?

Sent from my MI 5C using Tapatalk
 

Nie jestem spoconym gimnazjalistą, któremu na sama myśl o czytaniu forum czy portalu miuipolska staje wentyl, mam zgoła odmienne zainteresowania, zapytałem z czystej ciekawosci bo akurat mam taki telefon i konkurencja juz lata na andku 7.0

Edytowane przez bosniak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue May 16 2017 o 00:35, lupuses napisał:

Właśnie dostałem mojego w wersji szarej 6/128 i zdecydowanie nie ma mowy o jakimkolwiek plastiku/tworzywie.. Udało Ci się coś dowiedzieć więcej? 

Nie. Chociaż sugestia z zarysowaniem pleców jest kusząca :D mogłem wziąć szary i nie byłoby problemu, ale chciałem 'bardziej elegancki' to teraz mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zamierzam kupić mi5s plus, telefon fabrycznie ma wgrany global stable, czy wgram na niego bez odblokowanego bootladera global dev, normalnie z pliku zip?.Ktoś z posiadaczy tego telefonu to przerabiał? 

Edytowane przez himek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@himek72 nie masz najmniejszych szans, zostań na stabilnym globalu - będziesz miał aktualizacje bezproblemowe i zapomnisz o grzebaniu w telefonie żeby coś działało.

Ale jeśli jednak chcesz mieć ciągle coś do roboty z telefonem bo się nudzisz, to lepiej już teraz wystąp do xiaomi o możliwość odblokowania bootloader'a.

wszystko opisane tutaj: 

 

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, od kilku dni jestem posiadaczem mi5s plus. Jak na razie mam dwa pytania - czy da się ustawić, żeby połączenia i SMS szły tylko z jednej karty SIM oraz czy da się ustawić, żeby telefon łączył się tylko z LTE? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XiaoRén napisał:

Siemka, od kilku dni jestem posiadaczem mi5s plus. Jak na razie mam dwa pytania - czy da się ustawić, żeby połączenia i SMS szły tylko z jednej karty SIM oraz czy da się ustawić, żeby telefon łączył się tylko z LTE? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

1.Da się wchodzisz ustawienia kart sim i tam wybierasz z której karty mają isc połączenia,sms i dane komórkowe

2.Zobacz też ustawieniach też karty sim nie pamietam dokładnie,ale powinno dać radę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz z jednej karty połączenia i smsy a z drugiej tylko LTE? Czy z tej pierwszej chcesz tylko LTE? Bo jeśli to drugie to nikt się do Ciebie nie dodzwoni. Jeśli chodzi o pierwszą opcję to wchodzisz w ustawienia-info o teledonie-5x tap w pamiec wewnętrzna i wejdziesz w ukryte menu. Klikasz w status urządzenia ( numer to numer SIM) i tam można wybrac tryb only LTE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ktoś używa skype na telefonie ?

Ja ciągle mam problem z głośnością mikrofonu w skype (tylko w skype) ludzie ciągle mi marudzą ze mnie ledwo słyszą. Jak u was z tym ?

Dla pewności sprawdziłem jak na słuchawkach - i jak podłącze jakiekolwiek słuchawki to jest mega poprawa jakości jak i głośności. (z tego co mówią mi moi rozmówcy)

Glośnośc przy rozmowach GSM - bez najmniejszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mars28 napisał:

Czy z ROMu Global na Androidzie 7 (prawdopodobnie z zablokowanym EDL) jest możliwość powrotu do jakiejś starej wersji softu opartej na Androidzie 6?

Możesz próbować, ale tylko przez MiFlash. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Niestety nikt nie da Ci gwarancji, że ta operacja będzie bezpieczna dla telefonu - nie będziesz miał przycisku do papieru.

Musiałbyś podpytać @Acid albo @ZduneX25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja uzywam radiodroid internetowych masz tam polskich stacji 545 https://framapic.org/AlJXu4TjIzsx/3hoMtlgXsCRa

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Redmi note 3 pro dalem matuli ,instalowalem rozne tam systemy ,kernele radomy,guver nawet tawet takie co podkrecaja taktowanie do 2.2 i batwria dobrze 3mala

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie zalalem mojego redmi note 3 pro i zastanawiam sie jaki teraz telefon kupic czy mozecie powiedziec jak wam sie sprawuaj wasze fony bo zastanawiam sie jescze nad oneplus 3t
Ja też zastanawiałem się OP3 czy MI5s Plus. Mówiąc szczerze, 1+3T jest lepszy i droższy od MI5s+. Jak nie zależy ci na cenie, to bierz op. Ale nad wspomnianym Xiaomi możesz się również zastanowić. Ten telefon też jest dobrym modelem. Mój Mi5s plus sprawuje się bdb. Nie ma z nim większych problemów a nadal ten model, mimo że ma już z rok, jest jednym z topowych smartfonów Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Czołem,
Ostatnio przesiadłem się z RN3Pro na Mi5S Plus i mam wrażenie, że poziom głośności w trakcie rozmowy telefonicznej jest w Mi5 zdecydowanie niższy niż RN3, to norma czy coś z tym da się zrobić? Mój rom to MIUI 8.6/7.7.20.
Mi 5s plus ma bardzo cichy głośnik.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, krótkie pytanko. Czy da się w miui 9 ustawić, aby dioda powiadomień dla konkretnej aplikacji miała określony kolor? Na globalu 8.2.2.0 na pewno było, a w najnowszym Xiaomi.eu nie mogę znaleźć tej opcji. Oraz mam jeszcze pytanie - czy da się jakoś ustawić, aby dla konkretnych aplikacji powiadomienia były wyświetlane, się żeby jednak ich ikony były niewidoczne na pasku statusu?

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...