Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5s Plus wątek ogólny - spostrzeżenia i pytania...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wątek ogólny przeznaczony do zadawania pytań i do wyrażania swoich opinii. Sądzę że osoby które są już w posiadaniu ów modelu mogą napisać swoją krótka opinie , która może okazać się pomocna dla osób zainteresowanych Mi5s Plus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skorzystam z tego wątku :)  MMam kilka pytań :)

W Samsungu miałem kilka funkcji których mi brakuje, da się to jakoś włączyć w xiaomi? 

Po kliknięciu na linki które były koło siebie telefon powiększał ten obszar w takim małym oknie i wtedy łatwiej było kliknąć w odpowiedni link/tekst.  

Gdy patrzyłem na ekran to nigdy nie wylaczal się.  

Coś jak svoice? To kliknąłem 2x przycisk i mogłem wydawać polecenia.  

Aaa w Samsungu jeden przycisk odpowiadał za rozwinięcie menu w każdej aplikacji.  Jest możliwość przypisania takiej opcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia bo 2 miesiącach użytkownika:

-super bateria. Ponad 7h SOT.

- plus za płynność telefonu. Nie grzeje się nadmiernie.

- poprawna reakcja na czytnik Lini papilarnych

- spasowanie ok (po upadku na płytki zero śladów :))

- do minusów mogę się przyczepić do harszczenia głośnika i czasami jakby na dotyk nie reagował (wydaje mi się że to bug softa)

Ogólnie polecam telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem gdzie zadać to pytanie a sprawa jest dość pilna, ponieważ obecnie jestem prawie bez telefonu (prawie bo chłopak pożyczył mi chwilowo Nokie E-52 ale wiadomo...  ) Zastanawiam się nad  kupnem Xiaomi mi 5S Plus  lub One Plus 3T  jednak na co dzień korzystam z aplikacji Google Maps w telefonie, dużo jeżdżę ok 100 tys km rocznie. Czytałam, że Xiaomi ma czasem problem z nawigacją poza miastami a ja jeżdżę wszędzie. Niestety nie mogę znaleźć opinii użytkowników Mi 5S Plus na temat nawigacji. Użytkownicy Xiaomi  mi 5 często narzekają na GPS w mieście nie ma problemu ale poza miastami jest tragedia. Przez ponad 3 lata korzystałam z Samsunga Galaxy S4 i działało wszystko bez zarzutu nawet w lesie, w górach. Parę miesięcy temu po aktualizacjach Galaxy S4 zaczął chodzić bardzo wolno a Google  Maps często się wieszał. Teraz padł już całkiem wyświetlacz. Ktoś z was może użytkuje te telefony i sporo jeździ po Polsce i może coś powiedzieć na ten temat? Bardzo proszę o odpowiedź. Wiem, że macie w większości Xiaomi ale czytałam, że jesteście obiektywni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamyczku napisał:

Witam, nie wiem gdzie zadać to pytanie a sprawa jest dość pilna, ponieważ obecnie jestem prawie bez telefonu (prawie bo chłopak pożyczył mi chwilowo Nokie E-52 ale wiadomo...  ) Zastanawiam się nad  kupnem Xiaomi mi 5S Plus  lub One Plus 3T  jednak na co dzień korzystam z aplikacji Google Maps w telefonie, dużo jeżdżę ok 100 tys km rocznie. Czytałam, że Xiaomi ma czasem problem z nawigacją poza miastami a ja jeżdżę wszędzie. Niestety nie mogę znaleźć opinii użytkowników Mi 5S Plus na temat nawigacji. Użytkownicy Xiaomi  mi 5 często narzekają na GPS w mieście nie ma problemu ale poza miastami jest tragedia. Przez ponad 3 lata korzystałam z Samsunga Galaxy S4 i działało wszystko bez zarzutu nawet w lesie, w górach. Parę miesięcy temu po aktualizacjach Galaxy S4 zaczął chodzić bardzo wolno a Google  Maps często się wieszał. Teraz padł już całkiem wyświetlacz. Ktoś z was może użytkuje te telefony i sporo jeździ po Polsce i może coś powiedzieć na ten temat? Bardzo proszę o odpowiedź. Wiem, że macie w większości Xiaomi ale czytałam, że jesteście obiektywni.  

Nie zastanawiaj się dziewczyno i bierz OP3T - lepszy, z mniej pobugowanym softem. Na Xiaomi raz GPS działa dobrze, w sumie idealnie, a za tydzień przy aktualizacji może nie działać wcale ;) 

Jak masz pieniądze i mniej nerwów przysporzy OnePlus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamyczku napisał:

Witam, nie wiem gdzie zadać to pytanie a sprawa jest dość pilna, ponieważ obecnie jestem prawie bez telefonu (prawie bo chłopak pożyczył mi chwilowo Nokie E-52 ale wiadomo...  ) Zastanawiam się nad  kupnem Xiaomi mi 5S Plus  lub One Plus 3T  jednak na co dzień korzystam z aplikacji Google Maps w telefonie, dużo jeżdżę ok 100 tys km rocznie. Czytałam, że Xiaomi ma czasem problem z nawigacją poza miastami a ja jeżdżę wszędzie. Niestety nie mogę znaleźć opinii użytkowników Mi 5S Plus na temat nawigacji. Użytkownicy Xiaomi  mi 5 często narzekają na GPS w mieście nie ma problemu ale poza miastami jest tragedia. Przez ponad 3 lata korzystałam z Samsunga Galaxy S4 i działało wszystko bez zarzutu nawet w lesie, w górach. Parę miesięcy temu po aktualizacjach Galaxy S4 zaczął chodzić bardzo wolno a Google  Maps często się wieszał. Teraz padł już całkiem wyświetlacz. Ktoś z was może użytkuje te telefony i sporo jeździ po Polsce i może coś powiedzieć na ten temat? Bardzo proszę o odpowiedź. Wiem, że macie w większości Xiaomi ale czytałam, że jesteście obiektywni.  

Mając dodatkowe 4 stówki, brałbym bez zasnatownia OP3T. Będąc posiadaczem telefonów od jednego jak i drugiego producenta jestem w stanie to świadomie i obiektywnie stwierdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, uki.jarzyn napisał:

Co powiecie o aparacie? Jestem trochę rozczarowany. Wcześniej miałem Meizu MX5 i robił o niebo lepsze zdjęcia. Nawet w jasny dzień jest dużo szumu na zdjęciach i brakuje ostrości. Ustawienia na auto

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jaki soft? Bo Meizu Mx5 akurat takie sobie zdjęcia robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, uki.jarzyn napisał:

8.0.4.0 Global stable, no właśnie coś musi być nie tak skoro moim zdaniem meizu robił lepsze wrażenie pod względem zdjęć

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Może głupie, ale szkiełko czyste? Ewentualnie ten global jest stary i na nowszym sofcie jest lepiej. Bo imx_258 robi lepsze zdjęcia od tego Meizu, bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tpawel napisał:

No wiesz, w redmi pro też jest imx258 a wiadomo że zdjęcia rewelacyjne nie są ;)

Redmi PRO by TT
 

Bo to redmi? Bo ma badziewną optykę i badziewny soft? Bo pewnie ma gorszy procesor przetwarzania obrazu? Na Mi4c są dobre zdjęcia.

Sam sensor to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tpawel napisał:

No ale sam napisałeś że imx258 robi lepsze zdjęcia od MX5, a jak widać nie koniecznie ;) co sam później potwierdziles ;)

Redmi PRO by TT
 

Wypowiadałem się w kwestii Mi5s Plus, bo taki to jest dział. Nie muszę chyba tłumaczyć, że są inne telefony z imx258 i robią gorsze zdjęcia? :) To nie ma żadnego powiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko czyste, telefon mam od poniedziałku, żadnej rysy na szkiełku ani brudu. Soft chyba nie jest stary bo w środę miałem aktualizacje przez OTA do tej właśnie wersji. Chce zainstalować miui polska ale czekam na akceptację odblokowania bootloadera. Może coś się poprawi

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spemall oferuje towar którego fizycznie nie ma, zamówiłem mi5s grey, info że dostępny u nich na stronie, czekałem, czekałem aż w końcu okazało się że nie ma i zaproponowali mi dopłatę do Plusa. W końcu oddali kasę i kupiłem na IBG, super mega szybka przesyłka! Od piątku do poniedziałku!

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zainstalować nic z *.apk oczywiście włączone niezaufane źródła. Wyskakuje komunikat: e3c3349ff1213789f871874ca7be5350.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

A co chcesz instalować? Taki błąd najczęściej wyskakuje jak jest uszkodzony apk albo wersja Android niezgodna. Żeby była wersja niezgodna to musiałbyś coś instalować co jest od Androida 7 w górę.

 

A co do zdjęć bo też Ty pytałeś to moim zdaniem nie spodziewaj się poprawy po zmianie softu. Ten aparat jest po prostu słaby, a zwłaszcza na automacie wiele się z niego nie uzyska. Jakbyś robił zdjęcia na statywie z odpowiednimi ustawieniami to może by coś z tego wyszło. Ja zrobiłem już sporo zdjęć, różnymi ustawieniami, głównie na poczatku albo jak miałem okazję i zdjęcia wychodzą raczej słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybiarz91 masz rację co do instalacji apk, pierwsza to Google camera - android 7, a druga to Samsung Smart View, nie wiem czemu to urządzenie nie jest zgodne. Używam tam pilota do tv po WiFi. Inne apk instalują się normalnie. Z tym aparatem lipa... :(


Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kociszz napisał:

ja także jestem mocno zawiedziony aparatem, po przesiadce z Note'a 5 to jak by powrót 2 lata wstecz. 
a dodatkowo wciąż mi się zmienia jakość nagrywania z 4k na hd, ale to może być związane z tą apką zarządzającą (optymalizującą)

Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kociszz napisał:

Jest możliwość ingerencji w to?

Jak ustawisz 1080p to nie będzie zmieniał na 720p. Gdzieś ktoś kiedyś wrzucał moda na to, w którymś .xml chyba się zmieniało... Ale nie pamiętam. Ogólnie Xiaomi tak zrobiło z troski o Twoje miejsce na telefonie (głupota, wiem :P) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdy nacisnę klawisz by wygasić ekran,przez moment widzę czarne tło ekranu i biało-czarne ikony, ekran normalnie gaśnie.Przy wybudzeniu, wyświetla się wszystko ładnie są kolory.Mam telefon 3 tyg.nie wiem prawdę mówiąc, czy tak było od początku?  Może ktoś sprawdzić czy ma podobnie?Czy nie zwiastuje to jakiegoś problemu? We wcześniejszych telefonach, innych marek,chyba tego nie było.Mój pierwszy xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie dotyczące ekranu. Zaobserwowaliście jakieś problemy typu wypalone  piksele, przebarwienia itp? Na moim Mi Note po paru miesiącach pojawiły się jaśniejsze plamki. A na jednym z review 5s Plus też ktoś zauważył podobne problemy.. Jak wasze doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...