Skocz do zawartości

Pinecone - autorskie procesory Xiaomi.


michaelwaut

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie dni w mediach huczy od info o tym że Xiaomi zamierza produkować procesory do swoich telefonów.

Podobno chodzi o budżetowy projekt o nazwie Pinecone 1 (dla Redmi?) oraz wysokopółkowy Pinecone 2.

Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli Xiaomi chce gonić czołówkę, musi mieć swoje procki jak Samsung czy Huawei.

Zwłaszcza że ponoć Samsung zagarnął lwią część Snapdragona 835 i będzie go mało na rynku.

Tak mało że ponoć LG G6 będzie z zeszłorocznym snapem.

 

http://pclab.pl/news72870.html

http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/7211/Xiaomi-przygotowuje-wlasne-autorskie-procesory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mają poślizg z tymi procesorami, bo w połowie zeszłego roku mieli coś pokazać, a tu dopiero jakieś pierwsze informacje. Przynajmniej wiadomo, że coś robią w tym kierunku, tylko jak będzie z wydajnością tych procesorów? Pierwsze modele mogą okazać się słabe, dopiero późniejsze mogą być dopracowane. No i jak z awaryjnością. Wiem, że dziś nie dostanę odpowiedzi na te pytania, dopiero po premierze i to pewnie z pół roku, jak ludzie zaczną pisać o swoich przypadłościach z nimi. Dobrze by było jakby im się udało zrobić wydajne podzespoły, które można by było w pełni wykorzystać, a nie jak dziś, że dostajemy sprzęt, który oferuje multum technologii, a nie możemy ich wykorzystać. No i cena też powinna być niższa, to byłby kolejny cios dla konkurencji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do procesorów na pewną będą wydawane przynajmniej numer się zmieni ale tak na poważnie jak się postarają to i błędy szybciej będą poprawiane wiadomo że co w swojej firmie wszystko przechodzi szybciej i jest na miejscu i nieczeba liczyć na zewnętrzne firmy typu qualcomm a i oszczędzają pieniądze bo  nie czeba różnych patentów opłacać a i wszyscy wiemy że Chinach można podrabiać wszystko.

Tylko czy się nie zamkną tylko na oficjalne oprogramowanie bo jak utrudniają do maksimum to i custom romu nie będzie.

Pierwsze modele lepiej ominąć i poczekać na rozwinięcie sytuacji i ogólną opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:

O którym telefonie piszesz?

Wysłane z Lenovo P2
 

Redmi Note 3 Pro dostał z tego co pamiętam androida 6.0 a startował z 5... generalnie to co wydaje producent na mediateku to zauważyłem, że tak już zostaje do końca... aktualizacji brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ze xiaomi nie aktualizuje bazy androida to nie wina Mediateka. Jakos inne firmy zaktualizoway np telefony na helio x10 do andoida 6.0. Rowniez przykładem moze tutaj byc Mipad ktory chodzi na androidzie 4.4 a Nvidia jakos zaktualizowala swego tableta na tym samym soc-u do androida 7.0. Zrodla tez jakos sa udostepnione a aktualizacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, skoro po RN2 pojawił się RN3 na dwóch SoC, a chwilę później RN4 i Redmi Pro. Trzeba masy ludzi, żeby ogarnąć taką ilość sprzętów i powoli Xiaomi robi się jak np. Samsung, który tworzy dziesiątki wersji tego samego modelu lub bardzo podobnych, wydaje je na rynek, po czym po pół roku zapomina o aktualizacjach lub w ogóle nic robi i klepie następne modele. Widać, że Xiaomi ostatnio tworzy tylko działającą bazę Androida, a jedyne zmiany jakie są to w nakładce i programach, ewentualnie aktualizowany jest modem, chociaż też nie wiadomo czy zmienia się coś innego oprócz cyferki w nazwie. W dodatku jeśli smartphony są w cenach jakich są i jeśli prawdą jest, że nie zarabiają na samym urządzeniu, tylko usługach, to też nie ma co się dziwić, że nie przeznaczają zasobów na najtańsze sprzęty, tylko zostawiają minimalny potrzebny support. Brakuje w Xiaomi tego co było na początku, ale widać trend coraz większego zamykania możliwości ingerencji w urządzenie, coraz więcej zabezpieczeń i coraz większe zamykanie się na społeczność, a to co piszą w internecie to takie mydlenie oczu, w rzeczywistości i tak robią co chcą. Na system raczej nie narzekam, wszystko działa, bardziej narzekam na techniczne sprawy i brak wykorzystania pełni jego możliwości, ale tu już się powtarzamy z innych wątków.

Oby z tymi swoimi procesorami wyszło im dobrze, spodziewam się problemów wieku dziecięcego, ale później powinno być tylko lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Mi5C ma być na słabszym Pinecone. Niby fajnie, ale on ma wydajność Snapa 808, czyli Mi4C – gdzie tu sens?

Pewnie produkcja jest tańsza, zmienią budę, a bebechy zostaną podobne - chińczycy i tak się rzucą jak na pączki* :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będzie wydajnoaciowo podobny do snapa808, ale niech ogarną zużycie energii, fajna obudowa, dobry aparat i w dobrej cenie i będzie spoko. Brakuje czegoś pomiędzy redmi 4, a mi5s w ofercie ewidentnie. Nie każdy kto chce dobry aparat potrzebuje snapa820

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tpawel napisał:

Niech sobie będzie wydajnoaciowo podobny do snapa808, ale niech ogarną zużycie energii, fajna obudowa, dobry aparat i w dobrej cenie i będzie spoko. Brakuje czegoś pomiędzy redmi 4, a mi5s w ofercie ewidentnie. Nie każdy kto chce dobry aparat potrzebuje snapa820

Redmi PRO by TT
 

Jeśli włożą coś co ma więcej niż 3000 mAh i proc będzie wyłączał rdzenie, to powinno być dobrze.

Z tym aparatem się zgodzę. Jeśli chcesz mieć cokolwiek od Xiaomi co jest w miarę przyzwoite - musisz kupić flagowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r0bertt napisał:

Pojawił się w sieci pierwszy film promujący nowe procesory Xiaomi:

 

Ja wiem w jutrzejszej aktualizacji naprawią kalkulator ale przy promocji nowego procesora mogli by już nie podkreślić że potrafią liczyć poprawnie:-D

A tak serio sam jestem ciekawy co wyjdzie z tego a porównywanie wydajności jest bez sensu bo jeszcze trzeba ją umieć wykorzystać.

Ciekawi mnie bardziej aspekt modyfikacje czy pojawą się błędy wieku dziecięcego typu utrata imei przy wgrywaniu nieoficjalnego softu.itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to że jeśli w redmi da się wpakować 4000mAh to i tutaj będzie podobnie. Muszą czymś zachęcić, choćby właśnie z powodu takiego o którym piszesz - custom Romy,a raczej ich brak. Okaże się za parę dni, za tydzień kupuje redmi 4 na rower, może akurat będzie coś innego ciut lepszego do zakupu ;)

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Nie zapominajcie, że baj baj custom romy na modele z tym SoC ;) Nikt nie zbuduje CM'a bo skąd weźmie biblioteki? Skąd zrobią aparat? Nie sflaszujesz sobie snapdragon camery, oj nie nie.

Jak już lineage os na początku wiadomo nie będzie nic a co dalej to zależy

-Właśnie to jest zagadka jak się firma zachowa z sterownikami, bibliotekami do procesora czy będzie udostępniać do budowania costum ROM czy się zamknie na programistów.

- Wiadomo że jak kilka przypadków będzie awarii przy grzebaniu programiści się zniechęca

-Popularności wśród programistów ale niektórzy kupią z ciekawości co to warta i po ich opiniach już będzie można wywnioskować co będzie dalej

@galakty o modach do aparatu masz rację można zapomnieć bo ewentualnie kosmetyka lub edycja pliku(żeby coś się pojawiało jak ukryli)

I ciekawe ile będzie producentów ekranu, czujników, czytnika bo przeważnie jest kilku

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, asffaf napisał:

Być może Xiaomi chcą w pewnym sensie "zamknąć platformę" Własne procesory, autorskie miui, od dłuższego czasu blokowane bootloadera. Najbardziej przypominają Apple z całej androidowej rodziny.

 

z Mi4

Może tak być. Problem w tym, że Apple oni nigdy nie dorównają, najpierw niech ogarną softy.

Im bliżej do Samsunga - zaleją rynek setką nowych modeli i albo przestaną wspierać telefony starsze niż np. 2 lata, albo będzie syf na każdym. Po prostu nie da się wydawać tylu aktualizacji na każdy model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wspierają nawet 3 letnie telefony więc nie ma przesłanek żeby zmienili politykę zwłaszcza dla serii MI. Zdaje sobie sprawę że Apple nigdy nie będą. Zobaczymy jak wydajne będę szyszki ale mam obawę że będą to mediatecki pod inną nazwą.

z Mi4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, asffaf napisał:

Na dzień dzisiejszy wspierają nawet 3 letnie telefony więc nie ma przesłanek żeby zmienili politykę zwłaszcza dla serii MI. Zdaje sobie sprawę że Apple nigdy nie będą. Zobaczymy jak wydajne będę szyszki ale mam obawę że będą to mediatecki pod inną nazwą.

z Mi4
 

Zobacz ile 3 lata temu mieli modeli a ile dzisiaj. A planują jeszcze więcej bo oficjalnie zapowiedzieli dużo nowych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...