Skocz do zawartości

Wymiana szybki Redmi 3


Rambinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Czy w Redmi 3 łatwo samemu wymienić szybkę (jest popękana ale dotyk działa i nic się nie rozlało na ekranie lcd). Zamówiłem od przyjaciół z Dalekiego Wschodu, przyszła sama szybka i komplet narzędzi. Niestety nie udało mi się znaleźć filmiku (yt, forum) pokazującego jak to zrobić. Na tych co znalazłem to są wymiany całych ekranów (z lcd) a ja mam popękaną samą szybkę. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam, na Allegro czy Dalekim Wschodzie znajdziesz wszystko, to nie znaczy że założysz samo "szkło". Wyświetlacz jest klejony i do wymiany musisz kupić wyświetlacz plus dotyk. Właśnie też dla tego są same filmiki jakie widziałeś, żadnego jakiego szukasz, bo nie ma takiej możliwości.

Dnia 18.02.2017 o 19:11, piciuok napisał:

Prawdopodobnie nie dasz rady, szybka z LCD jest klejona - rozklejenie tego w domu graniczy z cudem.

 

Edytowane przez Mariusz21_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden serwis się nie podejmie roboty oddzielenia szybki digitizera od LCD nie dlatego, że to niemożliwe tylko, że to w ogóle nie opłacalne. Za 25-30$ masz dobre LCD do kupienia. W przypadku montażu szybki i tak trzeba LCD oddzielić od ramki. No i w domowych warunkach szybki nie oddzielisz bo trzeba mieć cienki drut molibdenowy a najlepiej jeszcze separator podciśnieniowy. Jak nigdy tego nie robiłeś to nawet nie myśl o tym. LCD (cały panel) podgrzejesz nawet suszarką w domu i przyssawką jakoś wyjmiesz. Potem wkleić nowy do ramki już jest łatwo.

Z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem fronty w dwóch Redmi 3.  Nie bawcie się w żadną wymianę tylko dotyku, lcd jest klejony i raczej go nie dokleicie znów do dotyku albo przyklei się krzywo.

Wymiana tylko zestawu Dotyk+LCD, wymieniałem z ramką i bez ramki. oczywiście z ramką jest prościej ale z klejeniem też idzie łatwo.
Proponuje uważać z taśmą od bocznych przycisków bo ja ją naderwałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie odnośnie naprawy redmi note 3 pro. Chodzi mi o wymianę pękniętego wyświetlacza. Jaki jest koszt i co najważniejsze CZAS naprawy? Bo serwis "gwarancyjny" jeżeli można go tak nazwać, oszacował naprawę na półtora miesiąca. Już 2 razy przełożył czas naprawy i pomału robi sie trzeci miesiąc. Oczywiście przełożyli termin nie informując mnie o tym. Zastanawiam się czy nie zażądać zwrotu telefonu naprawienia go na własną rękę i wystawienia rachunku za naprawę tamtemu serwisowi. Serwis tłumaczy się cały czas brakiem części u dostawcy. Posiadam wersję kate  152 x 76 x 7,8 mm z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał Antek napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie naprawy redmi note 3 pro. Chodzi mi o wymianę pękniętego wyświetlacza. Jaki jest koszt i co najważniejsze CZAS naprawy? Bo serwis "gwarancyjny" jeżeli można go tak nazwać, oszacował naprawę na półtora miesiąca. Już 2 razy przełożył czas naprawy i pomału robi sie trzeci miesiąc. Oczywiście przełożyli termin nie informując mnie o tym. Zastanawiam się czy nie zażądać zwrotu telefonu naprawienia go na własną rękę i wystawienia rachunku za naprawę tamtemu serwisowi. Serwis tłumaczy się cały czas brakiem części u dostawcy. Posiadam wersję kate  152 x 76 x 7,8 mm z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Wprawdzie zły dział, ale tutaj masz namiary na chwilowo jedyne źródło LCD do wersji "kate" - cena z przesyłkami w obie strony - 310 PLN
https://m.facebook.com/mobilnyGEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...