Jump to content

Wymiana szybki Redmi 3

Rambinio
 Share

Recommended Posts

Witam,

przeglądałem forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Czy w Redmi 3 łatwo samemu wymienić szybkę (jest popękana ale dotyk działa i nic się nie rozlało na ekranie lcd). Zamówiłem od przyjaciół z Dalekiego Wschodu, przyszła sama szybka i komplet narzędzi. Niestety nie udało mi się znaleźć filmiku (yt, forum) pokazującego jak to zrobić. Na tych co znalazłem to są wymiany całych ekranów (z lcd) a ja mam popękaną samą szybkę. Dzięki za odpowiedź

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Potwierdzam, na Allegro czy Dalekim Wschodzie znajdziesz wszystko, to nie znaczy że założysz samo "szkło". Wyświetlacz jest klejony i do wymiany musisz kupić wyświetlacz plus dotyk. Właśnie też dla tego są same filmiki jakie widziałeś, żadnego jakiego szukasz, bo nie ma takiej możliwości.

Dnia 18.02.2017 o 19:11, piciuok napisał:

Prawdopodobnie nie dasz rady, szybka z LCD jest klejona - rozklejenie tego w domu graniczy z cudem.

Edited by Mariusz21_21

Żaden serwis się nie podejmie roboty oddzielenia szybki digitizera od LCD nie dlatego, że to niemożliwe tylko, że to w ogóle nie opłacalne. Za 25-30$ masz dobre LCD do kupienia. W przypadku montażu szybki i tak trzeba LCD oddzielić od ramki. No i w domowych warunkach szybki nie oddzielisz bo trzeba mieć cienki drut molibdenowy a najlepiej jeszcze separator podciśnieniowy. Jak nigdy tego nie robiłeś to nawet nie myśl o tym. LCD (cały panel) podgrzejesz nawet suszarką w domu i przyssawką jakoś wyjmiesz. Potem wkleić nowy do ramki już jest łatwo.

Z Mi5

Wymieniałem fronty w dwóch Redmi 3.  Nie bawcie się w żadną wymianę tylko dotyku, lcd jest klejony i raczej go nie dokleicie znów do dotyku albo przyklei się krzywo.

Wymiana tylko zestawu Dotyk+LCD, wymieniałem z ramką i bez ramki. oczywiście z ramką jest prościej ale z klejeniem też idzie łatwo.
Proponuje uważać z taśmą od bocznych przycisków bo ja ją naderwałem :(

• 1 month later...

Witam. Mam pytanie odnośnie naprawy redmi note 3 pro. Chodzi mi o wymianę pękniętego wyświetlacza. Jaki jest koszt i co najważniejsze CZAS naprawy? Bo serwis "gwarancyjny" jeżeli można go tak nazwać, oszacował naprawę na półtora miesiąca. Już 2 razy przełożył czas naprawy i pomału robi sie trzeci miesiąc. Oczywiście przełożyli termin nie informując mnie o tym. Zastanawiam się czy nie zażądać zwrotu telefonu naprawienia go na własną rękę i wystawienia rachunku za naprawę tamtemu serwisowi. Serwis tłumaczy się cały czas brakiem części u dostawcy. Posiadam wersję kate  152 x 76 x 7,8 mm z oficjalnej polskiej dystrybucji.

2 godziny temu, Rafał Antek napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie naprawy redmi note 3 pro. Chodzi mi o wymianę pękniętego wyświetlacza. Jaki jest koszt i co najważniejsze CZAS naprawy? Bo serwis "gwarancyjny" jeżeli można go tak nazwać, oszacował naprawę na półtora miesiąca. Już 2 razy przełożył czas naprawy i pomału robi sie trzeci miesiąc. Oczywiście przełożyli termin nie informując mnie o tym. Zastanawiam się czy nie zażądać zwrotu telefonu naprawienia go na własną rękę i wystawienia rachunku za naprawę tamtemu serwisowi. Serwis tłumaczy się cały czas brakiem części u dostawcy. Posiadam wersję kate  152 x 76 x 7,8 mm z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Wprawdzie zły dział, ale tutaj masz namiary na chwilowo jedyne źródło LCD do wersji "kate" - cena z przesyłkami w obie strony - 310 PLN
https://m.facebook.com/mobilnyGEM

• 10 months later...