Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI V8.1.3.0.MHRMIDI


pawo24

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zainstalowałem ale podczas włączania telefonu jest komunikat: "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło" . WTF co to ma być? Jakaś pomoc?

PS jak wpiszę jakieś hasło to wywala komunikat "Twoje hasło jest prawidłowe, ale twoje dane są uszkodzone" i żeby zresetować do ustawień fabrycznych

Edytowane przez Domelos16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pawo24 napisał:

A mieliście przed aktualizacją ustawioną blokadę na odcisk palca i na kod?

W moim przypadku tak.

Dodam tylko że nie bawiłem się z oprogramowaniem - nie grzebałem przy bootloaderze, nic nie zmieniałem.

Edytowane przez swirek112
dodane informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domelos16 napisał:

Ja zainstalowałem ale podczas włączania telefonu jest komunikat: "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło" . WTF co to ma być? Jakaś pomoc?

PS jak wpiszę jakieś hasło to wywala komunikat "Twoje hasło jest prawidłowe, ale twoje dane są uszkodzone" i żeby zresetować do ustawień fabrycznych

U mnie to samo, znalazł ktoś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gonzo_86 napisał:

Zróbcie nowy temat do tego z pełną nazwą aktualizacji ;-) ja się wypowiem wieczorem jak będę w domu ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Ja niestety nie znam numeru bo go nawet nie spisałem, po prostu telefon chciał żeby go zresetować i to uczyniłem z takim a nie innym efektem :/
Jeśli ktoś może to prośba o wrzucenie danych do nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie pojawila aktualizacja. Oznaczona numerem 8.2.1.0. Na razie nie moge zaktualizowac bo w pracy ale chyba poczekam na rozwiazanie lub wiecej komentarzy. Moze faktycznie ma to cos wspolnego z blokadami ekranu i odciskiem palca. W razie W wylacze to przed aktualizacja. Ps dziala wam roaming na xiaomi np karty operatorow co dzialaja na wielu nadajnikach?  U mnie nie i mam nadzieje ze ta aktualizacja na to pomoze. 

Edytowane przez Marszal198304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam aktualizacji. Dostałem komunikat o dostępnym przejściu na 8.2.1 i też wyskoczyło okienko aby wpisać hasło do Androida. Pomimo wpisania dobrego hasła okazało się, że moje dane są uszkodzone. Z telefonu zostały wymazane wszystkie dane... PORAŻKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawo24 napisał:

panowie,a mieliście poustawiane te blokady ekranu i odciski palca?Bo podejrzewam,że to tu może być problem.Kolega,który pierwszy zaktualizował i wypowiedział się w tym temacie nie skarżył sie na problemy

 

Pytanie teraz jak ewentualnie wrócić do poprzedniego systemu, żeby przywrócić pliki systemowe i mieć jednak wszelkie dane? Ja niestety nie jestem w stanie podpiąć telefonu i móc cokolwiek zrobić w pcsuite Xiaomi - nie widzi mojego telefonu. Do tego też nie mogę włączyć go w trybie serwisowym, bo chce żeby go podłączyć do kompa i koło się zamyka :/ Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez swirek112
poprawiona interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem odcisk palca ustawiony, ale po aktualizacji do 8.2.1.0 nie musiałem podawać żadnego hasła. Jak na razie wydaje mi się, że telefon mniej zużywa baterię na czuwaniu (4% przez ~3h) i jest więcej RAM'u dostępne. Po aktualizacji zauważyłem również, że po udanym odblokowaniu odciskiem palca telefon już nie wibruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie tez wystąpił problem z hasłem i jedyne co dało się zrobić to reset telefonu. Miałem blokadę na odcisk palca + wzór. Żadne poradniki odnośnie tego problemu nie pomogły. Dodatkowo jeszcze uwaliłem dwa konta googla, bo jak zacząłem mieszać z hasłami to zasrany google wykrył podejrzaną aktywność na moich kontach i mi poblokował dostęp.

Dodatkowo, wg mnie, na tym romie schrzanili obsługę odcisku palca, na poprzednim zdecydowanie to lepiej działało. Teraz np. nie ma potwierdzenia wibracją o poprawnym skanie odcisku przy odblokowywaniu.

Edytowane przez KungFuKarateMistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, KungFuKarateMistrz napisał:

No i u mnie tez wystąpił problem z hasłem i jedyne co dało się zrobić to reset telefonu. Miałem blokadę na odcisk palca + wzór. Żadne poradniki odnośnie tego problemu nie pomogły. Dodatkowo jeszcze uwaliłem dwa konta googla, bo jak zacząłem mieszać z hasłami to zasrany google wykrył podejrzaną aktywność na moich kontach i mi poblokował dostęp.

Dodatkowo, wg mnie, na tym romie schrzanili obsługę odcisku palca, na poprzednim zdecydowanie to lepiej działało. Teraz np. nie ma potwierdzenia wibracją o poprawnym skanie odcisku przy odblokowywaniu.

Cytat
Hesit8 replied at 2017-3-9 16:06
no vibration at fingerprint unlock only at failed unlock


This is new features not bug.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam to samo. Była blokada wzór+odcisk.

System uwalony.

 

Jak dostać się do danych? Udało się komuś??

Chciałbym skopiować SMSy, a najlepiej to wrócić do poprzedniej wersji systemu.

Jak wejść w tryb serwisowy? Co mogę jeszcze spróbować zrobić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci którym poszło bez problemu napiszą z jakich źródeł mają swoje fony, z oficjalnej naszej dystrybucji, czy sprowadzane, a co za tym idzie, czy kombinowali coś z softem, jakieś zmiany z syfmiui na global, zmiany regionu lub inne.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie to samo wczoraj dostałem aktualizację do 8.2.1 i nie wytrzymałem i puściłem aktualizacje i tak jak koledzy wyżej miałem ustawiony odcisk palca i hasło. Wszystkie dany uległy uszkodzeniu i trzeba było przywracać ustawienia fabryczne. Na moje szczęście miałem ustawione konto xiaomi i większość danych odzyskałem (sms, kontakty, zdjęcia). 

Na przyszłość będę bardziej cierpliwy i KAŻDORAZOWO robił kopie na kompie. 

Mój telefon jest bezpośrednio z hurtowni ABC Data (pracuje w sklepie komputerowy) z softem TOTALNIE nic nie grzebane. 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po aktualizacji takiej jak w temacie, Ram 1,8-1,9 ale zauważyłem że jak macie jakieś nie zainstalowane aktualizacje z google play to z automatu spada na 1,3-1,4. Mi również pojawiła się aktualizacja ale narazie olewam choć wczoraj już miałem aktualizować, a dziś czytam że tu takie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed  aktualizacją należy wyłaczyć wszelkie blokady ekranu,odciski,wzory to dość częsty problem z hasłem wcześniej też się zdażało nie którym i zrobić kopie zapasową bo nigdy nie ma 100% gwaracji że coś się nie spiepszy uroki miui:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...