Skocz do zawartości

Redmi 4 Pro logo miui po aktualizacji przez menu install


losiewsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem zaktualizować Redmi 4 Pro do wersji Miui 8.1 Stable. Zrobiłem tak jak zawsze aktualizacje -> instaluj z zip -> włączył się twrp. Niestety telefon przy restarcie utknął na logo MI i powered by android. Jak uratować telefon? Tryb download? Ciaągle w kółko jest instalacja, optymalizacja lecą procenty do 100 ale telefon się nie włącza. Pozdrawiam

Edytowane przez losiewsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak jak w temacie, nie mogę uruchomić TWRP w Redmi 4 Pro.

Problem wygląda w ten sposób że próbując wejść w TWRP (trzymając przycisk zasilania i przycisk głośności (+) a następnie puszczając przycisk głośności po pojawieniu się loga mi) ekran pozostaje na logu MI i nic dalej się nie dzieje. Działa tylko restart telefonu przyciskiem zasilania. Gdy ten problem pojawił się pierwszy raz na romie (Ressurection Remix v5.8.3) postanowiłem zmienić system myśląc że to w nim tkwi problem, aby to zrobić musiałem na nowo wgrać TWRP. Jak się okazuje problem pojawia się także na moim obecnym systemie (Lineage OS 13). Dodam że na MIUI, zarówno EU jak i Global, ten problem nie występuje. 

Ktoś spotkał się z podobnym problemem albo wie jak to naprawić? 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Okazuje się że mój błąd był na tyle głupi na ile jest to możliwe. Okazuje się że źle uruchamiałem tryb TWRP, przez który na MIUI można przejść przez volume up + power. Odpowiedzią jest naciśnięcie wszystkich 3 przycisków na raz (volume up, volume down, power).

Edytowane przez fx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem tu nowy i mam pytanie.

Mam redmi 4 pro na globalnym romie z miui 8. Dzisiaj po powrocie ze szkoly telefon po polaczeniu z wifi prawdopodobnie zaczął się aktualizować. Normalna rzecz, wiem że jakoś teraz miałem dostać aktualizacje do miui 9. Moje pytanie brzmi jak długo taka aktualizacja trwa bo juz trwa około 6h. Telefon ma caly czas podświetlony ekran (czarne tło logo xiaomi oraz trzy mrugajace kropki ladowania)

Przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale.

Edytowane przez MrLamply
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,
Odblokowalem telefon ze za pomoca MiUnlock.
Potem za pomocą programu XiaoMiFlash zrobiłem flesh z czyszczeniem telefonu.
Program pokazał ze instalacja była wykonany poprawnie ale telefon leży już godzinę i system się nie odpala pokazał się znaczek MI i 3 ruchome kropki nad androidem.

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów,  przy aktualizacji mojego redmi note 4 procesor helio, telefon złapał bootloopa włącza się na chwile pojawia sie napis MI i reset znowu wibracja pojawia sie MI i tak bez końca. Wgrywałem softa przez SP Flash Tool niestety ten zabieg nie rozwiązał problemu. Nie mogę rownież wejsc w recovery menu. Za to bez problemu wchodzę w Tryb Fastboot. 

Ps. gdy pojawia sie napis MI na dole brak napisu android piszę to bo moze kogoś to naprowadzi na rozwiązanie bo mi juz brakuje pomysłów. Proszę o pomoc . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Dwa dni temu kupiłem telefon, dostałem dziś powiadomienie o możliwości zaktualizowania go do MIUI 9, pobrałem aktualizację. Następnie telefon zaczął się restartować. No i tu pojawił się problem, bo system więcej się nie uruchomił. Czekałem jakieś półtorej godziny z włączonym ekranem ładującego się systemu i nic. Polecono mi żebym zrobił full wipe w recovery, ale to nie pomogło. Dalej jedynie dochodzi do ekranu startowego i nie przechodzi dalej. Jestem zielony w temacie, czy macie jakiś pomysł co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...