Skocz do zawartości

Mi4 Grzanie się a bateria.


MelonHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opowiem tu swoją krótką i treściwą historię.  Mi4 3/16 lte
Telefon kupiłem przez serwis allegro dnia;  czw 26 sty 2017

Trzymałem go dopiero we wtorek.
Więc tak, jedyną wadą o jakiej wspominał sprzedawca (dla podkreślenia, tak to używka) były 2 bad pixele. Jednak nie o tym mowa.
Wgrał mi na życzenie LineageOs 14.1 night.
Po dniu, dwóch bateria naprawdę robiła dziwne akcję. A tu szybko spadała, a tu po restarcie magicznie spadała o 20-30% i trzymała przy 20% z 2h.

http://imgur.com/n9tPTVS 

Postanowiłem że wgram miuipolska... i to był błąd.

Przez swoją nie uwagę zaznaczyłem przy wipe pliki użytkownika i usunąłem rom i byłem bez systemu ani bez backupu ale do rzeczy.

Wgrałem wszystko jak było od początku (nawet mam mi recovery zamiast twrp)

I tu zaczynają się dziwne rzeczy...
Telefonu nie da się ładować korzystając z niego! Nawet przy samym messengerze! Ja rozumiem że telefon ma qc ale nie rozumiem jakim sposobem odpisując innym na messengerze telefon tak spowalnia ładowanie że przeciąga to się o godziny.
Druga sprawa.
Wczoraj w nocy (dlatego piszę ten post) korzystając z messengera + play music + facebook-a telefon nagle nagrzał mi się do 45 stopni.

http://imgur.com/a/imCRz

Nie wiem jak to możliwe, rozumiem snapdragon + wymagająca gra ale korzystałem tylko z fb, messengera i słuchałem muzyki z equalizerem!

Moje pytanie jest takie, czy mogę coś zrobić z baterią? Piszę że jej zdrowie jest dobre ale tak szybko spada że mi się to bardzo nie podoba. I drugie pytanie czy mogę coś zrobić z tym nagrzewaniem się? I jeśli gość nic nie wspominał o takiej baterii i nagrzewaniu mogę coś żądać?

Mam w planach wgrać miui polska przez updater, narazie jednak poczekam.
@edit: miui polska wgrane ;)

 

Edytowane przez MelonHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz czas SOT w ustawieniach baterii?
Ja grająć w NFS no limits na trybie wydajnym i ładując jednocześnie telefon nagrzewam go czasami do 48'C :D Ale zazwyczaj próbuję go jakoś schładzać(czasami opieram go o laptopa, tak, że powietrze z podkładki wieje na telefon i nie rośnie temperatura). FB sam w sobie zabiera duużo baterii. Ja zobaczyłem duży przyrost SOTu po zmianie z FB na Swipe. Sprawdź to ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, PaolloKK said:

A jaki masz czas SOT w ustawieniach baterii?
Ja grająć w NFS no limits na trybie wydajnym i ładując jednocześnie telefon nagrzewam go czasami do 48'C :D Ale zazwyczaj próbuję go jakoś schładzać(czasami opieram go o laptopa, tak, że powietrze z podkładki wieje na telefon i nie rośnie temperatura). FB sam w sobie zabiera duużo baterii. Ja zobaczyłem duży przyrost SOTu po zmianie z FB na Swipe. Sprawdź to ;)

Naładuje go do 100% i zobaczę grając w 8 ball pool (nie wiem czemu ale ciągnie baterie jak cholerę) 
fb zamieniony na swipe ale messengera nie zamierzam usuwac ;)
Ale najbardziej chce sie dowiedziec co z bateria;

1. Nie moge ja ładować jednoczesnie z niej korzystajac (tylko z wlaczonym wifi i na messengerze, lol.)

2. Szybko spada podczas grania w małooooo wymagany tytuł.

Edytowane przez MelonHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale prawdopodobnie jesteś ofiarą nierzetelnego opisu, stanu faktycznego urządzenia. Swego czasu, jako szczęśliwy posiadacz MI4,  miałem podobne objawy po 10 miesiącach użytkowania, jedynie nie lagował jak u Ciebie. Telefon nagrzewał się nawet podczas rozmów, a podczas grania w niewymagające gry, nagrzewał się do ok 50C , bateria leciała bardzo szybko, oprócz tego przegrzanie uszkodziło ekran i powstała żółta plama (na początku plamka ledwo widoczna i tylko na biaym tle). Telefon kupiony był w Chinach i tam także go wysłałem, na gwarancję, po kilku tygodniach zwrócono mi połowę kasy za niego. Czy masz link do oferty, bo ciekawi mnie czy te bad pixele to nie przypadkiem plamki z przegrzania. Czy przed wgraniem Miui, zauważyłeś aby telefon miał zwiększone temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed miui mialem lineage i przegrzewania nie odczulem. Przeszedlem na miui z powodu kelnera i duzej nie stabilnosci. z tymi bad pixelami dziwna sprawa bo aktualnie, zniknely. sa ta plamki, troche bardziej jasne i biale. Mam kolege co posiada ten telefon i u niego nie wystepuja takie rzeczy. u mnie czesto dochodzi do 40c a u niego maks to 35...

poprzedni wlasciciel (a bylo ich dwoch) pisal ze nie przegrzewal mu sie.. ale on nawet nie wie co to facebook i messenger..

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

e2ae7f43b0df3f2d6047718d33047352.jpgfc9b2c019acd2a4d757ebea7502681ad.jpg

od 30 juz leci jak blyskawica w dol

 

Edytowane przez MelonHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, sot nie jest zły, myślałem, że [rzy takim grzaniu będzie o wiele mniej. Bateria trzyma Ci dobrze. Natomiast nie mam pojęcia czemu sie tak grzeje...

 

Jak bateria zejdzie mi do końca to wrzucę swój screen, telefon się nie grzeje, tylko podczas gry na trybie wydajnym podejdzie do 48'C. 

Edytowane przez PaolloKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gralem dzis w gre i mialem lagi to przeszedlem na tryb perfomance a telefon sie wtedy mocno nie nagrzal.
nadal nurtuja mnie dwa pytania
1. czemu bateria podczas grania tak szybko spada
2. czemu procenty podczas ladowania nie wchodza (wystsrczy wlaczony ekran)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czemu nie? Polskie znaki mam na facebook'u a angielski rozumiem więc żaden problem.

Ostatnio zwaliłem sprawę i, z MiPcSuite sflaszowałem telefon. Był czysty nawet miał mirecovery zamiast TWRP.

i przez updatera sflaszowałem najnowszą wersję miui.eu (czyli miuiPolska)
Potem oczywiście reset ale z telefonu nie z twrp

a34d2b1fce4863ed391a9f87121d75cb.jpg

Edytowane przez MelonHD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie to ryba jaki masz ustawiony język, zdziwiłem się po prostu ;)

No nie taką ostatnią bo ostatnia była 7.1.20 dla Mi4, z resztą już jest 7.2.9 dostępna.

W ogóle dziwne, zależnie od wersji Mi4 2/16, a 3/16 lub ustawionego języka różni się opis ROMu? Ja mam w (rozwojowa), a powyżej jest | Beta. Pewnie kwestia ustawionego języka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem na fonie, ładowalem, pisałem, przeglądałem neta i się uczyłem. Zrobił się ciepły więc sprawdziłem sensory. Najcieplejszy miał 92'C. Także nie tylko ty masz ten problem. Na dowód screen. Ja się tym nie przejmuje, w zimę fajnie w rękę grzeje :D mamy w kieszeni 4rdzenie 2,5ghz w procesie 28nm, to musi się grzać :D

Screenshot_2017-02-15-19-00-26-137_com.cpuid.cpu_z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...