Skocz do zawartości

Certyfikacja Google


Marcin.M

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lekturę, wg serwisu Google wprowadza certyfikaty dla urządzeń, mające na celu wyeliminować producentów telefonów którzy produkują słuchawki nie nadające się do pracy z usługami Google, z uwagi na złą optymalizację lub słaby hardware.
Spokojnie... Xiaomi otrzymało certyfikat...
https://www.tabletowo.pl/2017/02/06/gms-smartfony-bez-certyfikatu-google/
Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym global dev 7.1.19 nie mam certyfikatu przypuszczam że albo wprowadzą z najbliższą aktualizacją lub tyczy się to tylko nowych urządzeń (nawet piszę że przed wprowadzeniem na rynek w sumie)

Ciekawe jak to wygląda na lineage os i innych custom rom

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mla napisał:

A ja się zastanawiam, jaki jest prawdziwy cel tej certyfikacji - zmuszenie do instalowania śmieci i tylnych furtek od Googla?

Cel jest taki albo firma jest z Google i spełnia ich wymagania albo nie zobaczy poprawnego działania aplikacji Google na telefonie co obniży jej status i wiarygodność wśród nowym klientów.być może to też kwestia bezpieczeństwa firma nie zaszyje głęboko w pamięci fabrycznej niespodzianki której nie da się usunąć zwykłym wgraniem softu;-)

Na starej Z1 compact mam certyfikat tylko rn3 pro se taka czarna owca w stadzie:-D

Może to kwestia global dev nie ma bo to wersja beta a na global stable jest może póki nie blokują aplikacji Google nie ma co się martwić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być (nie)ciekawie...

Redmi 3S kolegi z global 8.1.1 ma sklep z certyfikatem.

Moje Redmi 3S z xiaomi.eu dev 7.1.20 certyfikatu w sklepie nie ma, mimo że rom dużo nowszy.

Problem się zrobi i to duży w III kwartale 2017 jak się nic w tym temacie nie zmieni.

@Acid coś wiadomo konkretnie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek napisał:

Redmi 3S kolegi z global 8.1.1 ma sklep z certyfikatem.

Moje Redmi 3S z xiaomi.eu dev 7.1.20 certyfikatu w sklepie nie ma, mimo że rom dużo nowszy.

Widać romy dev nie mają, global dev 7.1.19 na 3s też nie ma. A swoją drogą global stable też nie powinien mieć certyfikatu, bo niektóre usługi i programy  googla w romie są, nie można ich odinstalować, a po prostu nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś będzie chciał wgrać custom ROM to nie musi korzystać z Google Play są alternatywy Amazon appstore,Aptoide.itd a zamiast Gmail może z alternatywnych aplikcji korzystać lub w przeglądarce odpalać.Więc ten kto się zna i tak kupi tanio chińczyka bez certyfikatu i będzie korzystał z alternatywnych aplikacji lub wgra fixa jak wyjdzie:-D

A ogólnie wszystkie zagraniczne  portale technologiczne siedzą cicho.

A cały artykuł jest napisany ogólnie gdzieś dzwoni ale nie wie w którym kościele.

Plany lubią się zmieniać więc nie ma co się martwić

Plotki głoszą że nic nie ma być blokowane tylko Cała ta akcja ma być informacyjna.

Czeba czekać na oficjalne oświadczenie albo zaprzeczają lub wszystkiego się dowiemy

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid zmienił(a) tytuł na Certyfikacja Google
4 godziny temu, Snajper napisał:

A ogólnie wszystkie zagraniczne  portale technologiczne siedzą cicho.

Podobno Tabletowo.pl jako pierwsze na Świecie poruszyło temat. Tak napisała Kasia Pura w komentarzach.

Ciekawe, czy ten certyfikat będzie zależał od softu czy jednak też od sprzętu. Na moim RN3P z Xiaomi.eu 7.1.5 certyfikatu nie mam na ten moment.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Direct napisał:

Podobno Tabletowo.pl jako pierwsze na Świecie poruszyło temat. Tak napisała Kasia Pura w komentarzach.

Ciekawe, czy ten certyfikat będzie zależał od softu czy jednak też od sprzętu. Na moim RN3P z Xiaomi.eu 7.1.5 certyfikatu nie mam na ten moment.

Nie ma co ale czeba pochwalić tabletowo.pl ogólnie za podjęcie tematu i popularność:-D

Według tego co piszą firma wysyła 5 sztuk telefonu to wiadomo że wyśle z najbardziej stabilnym czyli z global stable i dlatego on ma certyfikat.

Global dev nie posiada bo może zawierać błędy co może uniemożliwić komfortowe używanie aplikacji Google a miuipolska jest oparte o china więc logiczne że nie ma.

Brak oficjalnej informacji szkoda nawet rozmyślać na ten temat certyfikatu dla nas praktycznie nic to nie oznacza bo zawsze będziemy mieć jakieś tylne furtki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

785c1c6b90820e3ffef6236d2449d259.jpg
A ktoś czytał to w ogóle? Te ich "may" takie ogólnikowe trochę. Coś mi się zdaje, że na chwilę obecną nikt nie ma pojęcia czym jest ta certyfikacja i jak działa.

Wysłane z mojego MI 5



Acid bo MORZE jest głębokie i szerokie...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poprostu nie ciagnijcie tego tematu poczekajcie na oficjalne oświadczenie o ile wyjdzie teraz to sianie paniki jest.

To tak samo jak z końcem świata prawie co roku ma być a ja go jeszcze nie widziałem;-)

A dla tych co panikują zawsze mogą zadzwonić do wróżbity Macieja informacja będzie na tym samym poziomie ale przynajmniej potwierdzona:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach bodajże na Tabletowo.pl są osobnicy, którzy - wg tego, co piszą - mają Global, a certyfikatu nie.

Dlatego moim zdaniem Google będzie sukcesywnie certyfikować kolejne urządzenia obecne na rynku. Są ich setki, więc trochę to zajmie, zwłaszcza, że ich własne Pixele też certyfikacji na razie nie mają z tego, co czytam tu i ówdzie, a przecież na pewno będą mieć. Bo kto ma mieć, jak nie Pixele?

Za jakiś czas nasze Xiaomi na romie EU zapewne też w "magiczny sposób" staną się certyfikowane, bo w którymś momencie Google wyda do nich ten cały certyfikat.

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się tu bawicie. Nagle taki hype jak na innym portalu co napisał, że nie ma szans na Nougata dla starych telefonów bo nie wspierają Vulkana. Nawet nie mogą liczyć na custom Romy. Gówno burza się rozpętała (tak jak tu),  jak by się koniec świata zbliżał. I co? Wielkie G!

No właśnie wróżenie z niczego takie jest. Jeden napisze jakąś głupotę a reszta to łyka. Nikt nie ma swojego zdania. Dopóki nie ma oficjalnego stanowiska to trzymajcie swoje żale dla siebie.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tego linka. Coś mi się zdaje, że ten link powinien być przeczytany przez wszystkie media i ludzi pytających kiedy cert na miuipolska. Wg mnie tam jest napisane o certyfikowanym urządzeniu a nie romie. To MI5 może być certyfikowany a nie system na jakim jedzie. To producent urządzenia ma zgłaszać do certyfikacji nie admin fanowskiej strony o fanowskich romach na telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Acid napisał:

Dzięki za tego linka. Coś mi się zdaje, że ten link powinien być przeczytany przez wszystkie media i ludzi pytających kiedy cert na miuipolska. Wg mnie tam jest napisane o certyfikowanym urządzeniu a nie romie. To MI5 może być certyfikowany a nie system na jakim jedzie. To producent urządzenia ma zgłaszać do certyfikacji nie admin fanowskiej strony o fanowskich romach na telefony.

Czyli xiaomi.eu jest fanowskie? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...