Skocz do zawartości

Certyfikacja Google


Marcin.M

Rekomendowane odpowiedzi

Według tego artykułu na tabletowo, pozostały niecałe 3 miesiące do wyłączenia usług play na telefonach bez certyfikatu.

Od momentu publikacji, nie pojawiła się żadna nowa informacja, żadna nowa plotka związana z treścią podaną w artykule.

Mnie się nie chce wierzyć w te treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Według tego artykułu na tabletowo, pozostały niecałe 3 miesiące do wyłączenia usług play na telefonach bez certyfikatu.

Od momentu publikacji, nie pojawiła się żadna nowa informacja, żadna nowa plotka związana z treścią podaną w artykule.

Mnie się nie chce wierzyć w te treści.

https://android.gadgethacks.com/news/rooters-beware-google-will-soon-start-locking-you-out-apps-0177637/

Tutaj jest wyjaśnione jak to działa.Wiec zasada już jest znana działania 

A polskimi portalami bym się nie sugerował bo akurat w tym temacie to tylko sprawdza się że jest informacja o certyfikacie dodana.Reszta zależy od dewelopera i jak widać (Netflix.itd) postanowił skorzystać z tej opcji ale to wszystko dla bezpieczeństwa.

Oczywiście już wynaleziono sposób na ominięcie tego na każdym costum romie 

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://android.gadgethacks.com/news/rooters-beware-google-will-soon-start-locking-you-out-apps-0177637/
Tutaj jest wyjaśnione jak to działa.Wiec zasada już jest znana działania 
A polskimi portalami bym się nie sugerował bo akurat w tym temacie to tylko sprawdza się że jest informacja o certyfikacie dodana.Reszta zależy od dewelopera i jak widać (Netflix.itd) postanowił skorzystać z tej opcji ale to wszystko dla bezpieczeństwa.
Oczywiście już wynaleziono sposób na ominięcie tego na każdym costum romie 

No wiesz, tabletowo podało te informacje jako pierwsze na świecie ("tak, na świecie"). Zrobili szum, reszta portali pisała w oparciu o tego newsa. I od tego newsa zrobiła się gorączka.
Ale dzięki za wyjaśnienie.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:


No wiesz, tabletowo podało te informacje jako pierwsze na świecie ("tak, na świecie"). Zrobili szum, reszta portali pisała w oparciu o tego newsa.

Znasz takie pojęcie, jak "kaczka dziennikarska"? No, to właśnie coś w tym rodzaju było, choć z ziarnem prawdy (ale tylko ziarnem). Kaczka, która zjadła 1 ziarno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, latet napisał:

Znasz takie pojęcie, jak "kaczka dziennikarska"? No, to właśnie coś w tym rodzaju było, choć z ziarnem prawdy (ale tylko ziarnem). Kaczka, która zjadła 1 ziarno :)

No wiesz, zrobili szum na pół internetu, zobacz ile razy przewijały się pytania odnośnie certyfikacji na tym forum.

Skoro ich tekst okazał się w większości nieprawdą (a chodziło o odcięcie niecertyfikowanych telefonów od usług google), to chyba powinno się ukazać jakieś sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, don_kamillo napisał:

No wiesz, zrobili szum na pół internetu, zobacz ile razy przewijały się pytania odnośnie certyfikacji na tym forum.

Skoro ich tekst okazał się w większości nieprawdą (a chodziło o odcięcie niecertyfikowanych telefonów od usług google), to chyba powinno się ukazać jakieś sprostowanie.

Szum to nie oni zrobili tylko dzieci które wchodzą na takie portale a potem wklejają linki na forum i piszą setki postów i wróżą z fusów :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slimdick napisał:

Szum to nie oni zrobili tylko dzieci które wchodzą na takie portale a potem wklejają linki na forum i piszą setki postów i wróżą z fusów :P 

Chyba jednak oni i to wprost. Od tego wpisu zaczął się cały shitstorm o certyfikacie.

https://www.tabletowo.pl/2017/02/06/gms-smartfony-bez-certyfikatu-google/

Tutaj masz garść "co ciekawszych" fragmentów z tekstu.

 

Cytat

Jednak kiedy firma produkująca smartfony nie nawiąże współpracy z Google i nie postara się o certyfikat, jej urządzenia stracą dostęp do sklepu Google.

Nie będzie możliwe też podpięcie do smartfonu swojego konta Google, więc korzystanie z jakichkolwiek usług internetowych będzie dla użytkownika urządzenia utrapieniem, a dostęp do niektórych z nich, świadczonych tylko przez aplikacje – stanie się niemożliwy.

 

Cytat

Zatem kupując niecertyfikowane urządzenie, skażemy się na brak jakichkolwiek aktualizacji systemu – chyba, że dokonamy ich manualnie, instalując sobie nowszego Androida „na piechotę”.

 

Cytat

Niedługo decydując się na zakup tańszego urządzenia, którego producent nie każe płacić sobie tak dużo za swoje logo na obudowie, nie będziemy raz po raz zastanawiać się czy Gmail będzie na nim płynnie działał. Certyfikacja rozwieje wątpliwości – przynajmniej te dotyczące oprogramowania.

 

Cytat

smartfony stracą możliwość korzystania z aplikacji Google wraz z trzecim kwartałem.

Widać więc, że firma nie próżnuje i efekty podjętych działań będą widoczne już wkrótce

 

Cytat

A skąd mam informacje - zdradzić nie mogę. Google Polska, ani centrum pomocy Google, nie będzie potwierdzać powyższych informacji oficjalnie - czego zresztą idealnym potwierdzeniem jest komentarz Google Polska, który otrzymaliśmy - jest w tekście.

 

I moje ulubione:

Cytat

Bez jaj. To jest MEGA news, a Ty mi zarzucasz, że to tekst sponsorowany [...]? Napisaliśmy o tym pierwsi na świecie. Tak, na świecie.

 

 

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don_kamillo chyba nie zrozumiałeś aluzji to wprost napisze szum to robisz Ty, przykład w tym co umieściłeś powyżej :P 

9 godzin temu, latet napisał:

Znasz takie pojęcie, jak "kaczka dziennikarska"? No, to właśnie coś w tym rodzaju było, choć z ziarnem prawdy (ale tylko ziarnem). Kaczka, która zjadła 1 ziarno :)

Jak chcesz mieć dużo wejść na portal to właśnie tak się robi , to żadna tam kaczka czy gęś tylko celowy zabieg wymyśla się news z d*py i dzieci łykają jak młody pelikan :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz pocześci trochę wytłumaczę jak ja przyswajam wiedzę o tym certyfikacie 

Nie certyfikowane urządzenie może nie dostać dostępu do aplikacji Gmail,YouTube,Netflix jak developer zaznaczy że uwierzytelnianie safenet ma być sprawdzone to jest fakt bo dodano taką opcję dla deweloperów i po części popieram jeśli chodzi o bankowe i inne bardziej prywatne.

Także użytkowników z rootem to dotyczy ale to nic nowego na podobnej zasadzie aplikacje bankowe działały.

Google Play ma licencjie open source więc raczej będzie dostępne 

usługi Google  (Gmail,itd) developer może znaczyć sprawdzanie certyfikatu i wyłączyć dostęp (ale nie musi to jego wybór) 

Sama informacja umieszczona np w sklepie w parametrach o certyfikacie może zniechęcić do zakupu i informuję że może nie działać prawidłowo więc firmy się starają go uzyskać.

istnieje narzędzie które pozwala na dodanie certyfikatu żeby apk działały w linku wyżej można przeczytać i na tym portalu jest też zasada opisana działania

to tylko moje skojarzenia tak pojmuje tą sytułacje każdy może dojść po tekście z linku wyżej do swojej tezy 

ale wsumie po co my o tym piszemy jak xiaomi.eu ma certyfikat 

najlepiej zamknąć temat a na końcu napisać xiaomi.eu ma certyfikat.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wie ktos może kiedy to nastąpi certyfikacja wujka google ??? przeszedłem wiele romów modyfikacji obecnie mam miui dev org. z magisk dodatkowo room tool box  by zmienic build.prop ale sposobu na certyfikacje sklepu google nie znalazłem niewiem czemu google tak sie ociąga xiaomi w europie jest na 4 miejscu w sprzedaży telefonów a dalej jest kłopot z tymi certyfikatami miałem redmi3s i chodził teraz mam nota 3 pro i pomimo swietnych parametrów nie ma certyfikacji xiaomi przecierz nie jest śmieciowym telefonem jego sprzedaż wciąż rosnie ja już nie zmienie na inny telefon raz spróbowałem i  mój samsung poszedł do lamusa teraz tylko xiaomi, nie rozumie po co tak utrudniają......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 09:58, Snajper napisał:

RN3P global stable(bez roota z zablokowanym bootloaderem) jest certyfikat.

Xiaomi.eu ma certyfikat.

Na global dev raczej nie będzie(porostu to beta(testowy) i wychodzi co tydzień i może zawierać błędy To też wyklucza go z certyfikatu)

miałem global i nie ma certyfikacji chyba ze masz jakis inny rom ja pobierałem z orginalmej strony i nie ma certyfikatu.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DukeN napisał:

Tak opadają,  wyrażaj się jasno to nie będą opadać, dla xiaomi.eu 7.0!   Większość nie śledzi wszystkich postów na forum tym bardziej że 7.6.29 nie jest na moje urz.

Ziarenko racji masz po swej stronie. Ale sorry, w większości to Twoja wina. Bo logiczne jest że jeśli ktoś pisze że Xiaomi.eu ma funkcję podgrzewania potraw...a w Twoim Xiaomi sprzed iluś tam dni,miesięcy, lat.... tej funkcji nie ma...

To małpa połączy fakty że musi ona być w nowszej wersji. Prawda? Ano właśnie. 

Ociągasz się z aktualizacją, a potem płacz że coś nie działa...czegoś nie ma... 

NIKT nie będzie się pytał jaśnie szanownego Pana o posiadaną wersję. 

Złota zasada tego forum: Jeśli coś jest nie tak z Twoim tel, wpierw wgraj NAJNOWSZĄ WERSJĘ a dopiero potem drąż temat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eragon napisał:

 

Ociągasz się z aktualizacją, a potem płacz że coś nie działa...czegoś nie ma... 

NIKT nie będzie się pytał jaśnie szanownego Pana o posiadaną wersje

Ano, widzę że cechuje Twoja wypowiedź swoistą empatia a i język swoiście kwiecisty. I nie pisz o logice bo za przeproszeniem pieprzysz odrobinkę. 

Jaśnie szan. Pan wgrał najnowszą wersję,  dla mnie 7.6.10 jest najnowszy, nowszych xiaomi.eu na mój tel. nie ma. I tyle w temacie,  z mojego 1 krótkiego zdania robisz ot na pół strony. Ja kończę temat. Miłego weekendu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snajper nie trzeba blokować bootloadera, certyfikat jest dzięki build fingerprint z wersji stable dla danego modelu. Tak działa ten Safety Net fix zamienia ten build który jest aktualnie na ten z wersji stable, dodatkowo ukrywa root. To własnie zrobili w xiaomi.eu podmienili build fingerprin z wersji stable.

Spoiler

case $DEVICE in
# Redmi Note 2
    hermes) set_prop "5.0.2" "LRX22G" "V8.2.1.0.LHMCNDL";;
# Redmi Note 3 MTK
    hennessy) set_prop "5.0.2" "LRX22G" "V8.1.3.0.LHNCNDI";;
# Redmi Note 3 Qualcomm
    kenzo) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.1.0.MHOCNDL";;
# Redmi Note 4 MTK
    nikel) set_prop "6.0" "MRA58K" "V8.2.2.0.MBFCNDL";;
# Mi 5
    gemini) set_prop "6.0.1" "MXB48T" "V8.1.2.0.MAAMIDI";;
# Mi 5s
    capricorn) set_prop "6.0.1" "MXB48T" "V8.2.4.0.MAGCNDL";;
# Mi 5s Plus
    natrium) set_prop "6.0.1" "MXB48T" "V8.2.4.0.MBGCNDL";;
# Mi MIX
    lithium) set_prop "6.0.1" "MXB48T" "V8.2.3.0.MAHCNDL";;
# Mi Max
    hydrogen)set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.3.0.MBCCNDL";;
# Mi Max Prime
    helium) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.3.0.MBDCNDL";;
# Redmi 3S/Prime/3X
    land) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.5.0.MALCNDI";;
# Mi 4c
    libra) set_prop "5.1.1" "LMY47V" "V8.2.1.0.LXKCNDL";;
# Mi 5c
    meri) set_prop "6.0" "MRA58K" "V8.1.15.0.MCJCNDI";;
# Redmi Note 3 Special Edition
    kate) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.3.0.MHRMIDI";;
# Mi Note 2
    scorpio) set_prop "6.0.1" "MXB48T" "V8.2.5.0.MADCNDL";;
# Redmi Note 4X
    mido) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.18.0.MCFCNDL";;
# Redmi 2 Prime
    wt88047) set_prop "5.1.1" "LMY47V" "V8.2.5.0.LHJCNDL";;
# Redmi 2/4G
    HM2014811) set_prop "4.4.4" "KTU84P" "V8.2.3.0.KHJCNDL" "2014811";;
# Redmi 3/Prime
    ido) set_prop "5.1.1" "LMY47V" "V8.1.3.0.LAIMIDI";;
# Mi 4i
    ferrari) set_prop "5.0.2" "LRX22G" "V8.1.5.0.LXIMIDI";;
# Redmi 4
    prada) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.5.0.MCECNDI";;
# Redmi 4 Prime
    markw) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.4.0.MBEMIDL";;
# Redmi 4A
    rolex) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.4.0.MCCMIDI";;
# Mi Pad
    mocha) set_prop "4.4.4" "KTU84P" "V8.2.2.0.KXFCNDL";;
# Mi Note
    virgo) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.4.0.MXEMIDI";;
# Mi 3/Mi 4
    cancro) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.1.6.0.MXDMIDI";;
# Mi 2/2S
    aries) set_prop "5.0.2" "LRX22G" "V8.1.3.0.LXAMIDI";;
# Mi Pad 2
    latte) set_prop "5.1" "LMY47I" "V8.2.2.0.LACCNDL";;
# Mi Pad 3
    cappu) set_prop "7.0" "NRD90M" "V8.2.8.0.NCICNEB";;
# Mi 6
    sagit) set_prop "7.1.1" "NMF26X" "V8.2.17.0.NCACNEC";;
# Mi Note Pro
    leo) set_prop "7.0" "NRD90M" "V8.2.3.0.NXHCNEC";;
# Redmi 1
    HM2013023) set_prop "4.4.2" "HM2013023" "V7.3.1.0.KHBCNDD" "2013023";;
# Redmi 1S
    armani) set_prop "4.4.4" "KTU84P" "V8.2.1.0.KHCMIDL";;
# Redmi Pro
    omega) set_prop "6.0" "MRA58K" "V8.1.2.0.MHQCNDI";;
# Mi 4S
    aqua) set_prop "5.1.1" "LMY47V" "V8.2.1.0.LAJCNDL";;
# Redmi 4X
    santoni) set_prop "6.0.1" "MMB29M" "V8.2.9.0.MAMMIEA";;
    *) echo "$DEVICE is not supported too"
esac
 

Ten aktualny SafetyNet fix poszli na łatwiznę wszystkie modele mają ten sam build fingerprin z MI6 stable :D 

Spoiler

$RESETPROP "ro.build.fingerprint" "Xiaomi/sagit/sagit:7.1.1/NMF26X/V8.2.17.0.NCACNEC:user/release-keys"
$RESETPROP "ro.bootimage.build.fingerprint" "Xiaomi/sagit/sagit:7.1.1/NMF26X/V8.2.17.0.NCACNEC:user/release-keys"

EDIT: Czyli kolega DukeN dla swojego modelu oficjalnie certyfikat uzyska na tej wersji http://bigota.d.miui.com/V8.2.4.0.MHOMIDL/miui_HMNote3ProGlobal_V8.2.4.0.MHOMIDL_c50034ca06_6.0.zip albo SafetyNet fix :) 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick

Możliwe że tak jest trochę jestem nieaktualny bo się nie bawiłem w certyfikaty przez długi czas.

Ale wcześniej jak nie zablokowałem bootloadera to nie mialałem certyfikatu na global stable(bez żadnych modfikacji)

A xiaomi.eu to jak piszesz bo przecież się nie da wgrać bez odblokowania bootloadera to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna to poprosze po chłopsku kupiłem mojego RNP3 bez blocka  bootloadera wgrywałem wiele roomów ale nic nie osiągnąłem certfikacji jak sklepie nie było tak nie ma wiec czy istnieje jakiś normalny sposób na to by był??? narazie mam developerski z wgranym magiskiem i build prop by chociaz chodziło mi to co chce, tak krok po kroku  poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kiltel napisał:

Do 25 sierpnia była wstrzymana aktualizacja miui polska dla starszych urządzeń miedzy innymi dla redmi note3 pro se. Czy w przyszły piątek będą już aktualizacje dla redmi nte 3 pro se i czy będą już certyfikowane?

Ja nie wiem... Wsteczny analfabetyzm jest coraz większym problemem...

Cytat
MIUI 9 Global Public Beta ROM Supported Devices
The first batch of supported devices: Redmi Note 4 Qualcomm/ Redmi Note 4X and Mi 6.
The second batch of supported devices: Mi MIX / Mi Note 2 / Mi 5 / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi Max 2 / Mi Max / Redmi 4 / 4X.
The third batch of supported devices: Redmi 2 / Redmi 2 Prime / Mi 3 / Mi 4 / Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi Note 3 Special Edition / Redmi Note 4 MTK / Mi 4i / Redmi Note 2 / Redmi Note Prime / Mi 2 / 2S /  Mi Note / Redmi 3/Prime / Redmi 3S/Prime / Redmi 4A / Redmi 4 Prime

 

16 godzin temu, spidboy1 napisał:

jesli mozna to poprosze po chłopsku kupiłem mojego RNP3 bez blocka  bootloadera wgrywałem wiele roomów ale nic nie osiągnąłem certfikacji jak sklepie nie było tak nie ma wiec czy istnieje jakiś normalny sposób na to by był??? narazie mam developerski z wgranym magiskiem i build prop by chociaz chodziło mi to co chce, tak krok po kroku  poprosze

czekać na miui9 od xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pietr napisał:

W dalszym ciągu przyjmuję te bezużyteczne urządzenia Xxiaomi bez certyfikacji Google. Na PW mogę podać adres wysyłki. Bo i po co wam telefon bez certyfikacji? Ja z niego użytek zrobię. ;)

Do mnie też możecie je słać. Przesyłka na koszt odbiorcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...