Skocz do zawartości

Certyfikacja Google


Marcin.M

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, kamillm napisał:

@galakty oczywiście, ze jest sklep Play, ale co zrobic jak nie masz certyfikatu. W sumie jak znam zycie to i tak znajdą sie magiki ktorzy z kazdego urządzenia zrobia certyfikowane :D

 

No to niech się postarają i zrobią certyfikat, skoro Xiaomi w teorii ma. I nie, dodawanie go ręcznie nie jest rozwiązaniem, bo nie po to kupuję ich telefony, żeby musieć kombinować jak w tanim chińczyku :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

No to niech się postarają i zrobią certyfikat, skoro Xiaomi w teorii ma. I nie, dodawanie go ręcznie nie jest rozwiązaniem, bo nie po to kupuję ich telefony, żeby musieć kombinować jak w tanim chińczyku :/ 

na Globalach powinno śmigać bez problemu. Problem jest tylko na dev/xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Zawsze możesz wejść na China, albo zainstalować Saftynet przez Magiska :D.

Tylko wtedy xiaomi.eu zaczyna tracić sens... Ten soft miał być lepszy od chińskiego, same plusy. A tu wychodzi na to, że żeby go używać w pełni, to trzeba coś doinstalować. Wiem, czepiam się, ale myślę o szerszym gronie ludzi, a nie tylko o sobie. Pójdzie hejt na to. Pomijam już fakt, że codziennie po kilkanaście postów widuję, że ten safetynet nie działa, magisk nie działa, brak czegoś tam. Magisk taki super root, że aplikacji systemowych nie można modyfikować... Serio? Ja muszę mieć supersu, bo bez niego np, aparat jest ucięty i nie chcę wymuszonej kompresji. 

Same problemy i dylematy, a nowe telefony coraz droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałoby mi się bawić w jakieś akrobacje z wgrywaniem certyfikatu, choć potrafiłbym to zrobić. Jeśli w przyszłości faktycznie dojdzie do tego, że brak certyfikatu będzie blokował GP, w co jednak wątpię, to trzeba się będzie pożegnać z Xiaomi i kupić coś innego, co zresztą i tak planuję zrobić, bo mam pewnego Sony na oku :).

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Tylko wtedy xiaomi.eu zaczyna tracić sens... Ten soft miał być lepszy od chińskiego, same plusy. A tu wychodzi na to, że żeby go używać w pełni, to trzeba coś doinstalować. Wiem, czepiam się, ale myślę o szerszym gronie ludzi, a nie tylko o sobie. Pójdzie hejt na to. Pomijam już fakt, że codziennie po kilkanaście postów widuję, że ten safetynet nie działa, magisk nie działa, brak czegoś tam. Magisk taki super root, że aplikacji systemowych nie można modyfikować... Serio? Ja muszę mieć supersu, bo bez niego np, aparat jest ucięty i nie chcę wymuszonej kompresji. 

Same problemy i dylematy, a nowe telefony coraz droższe. 

Wiesz no... masz telefon z "C" więc... No sam, że się tak wyrażę... prosiłeś się o to :D. Nie wiem, ja problemu nie mam na Mi5, ani na żadnym innym telefonie :P. W sumie dopiero po dzisiejszej aktu coś mi nie trybi saftynet i Magisk... root szaleje... muszę jutro przy tym przysiąść :P.

3 minuty temu, Direct napisał:

Nie chciałoby mi się bawić w jakieś akrobacje z wgrywaniem certyfikatu, choć potrafiłbym to zrobić. Jeśli w przyszłości faktycznie dojdzie do tego, że brak certyfikatu będzie blokował GP, w co jednak wątpię, to trzeba się będzie pożegnać z Xiaomi i kupić coś innego, co zresztą i tak planuję zrobić, bo mam już coś na oku :).

ale Xiaomi na Globalu ma certyfikat ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Wiesz no... masz telefon z "C" więc... No sam, że się tak wyrażę... prosiłeś się o to :D. Nie wiem, ja problemu nie mam na Mi5, ani na żadnym innym telefonie :P. W sumie dopiero po dzisiejszej aktu coś mi nie trybi saftynet i Magisk... root szaleje... muszę jutro przy tym przysiąść :P.

O co się prosiłem? Nie rozumiem.

Czy użytkownicy Mi5 prosili się o ucięcie nagrywania 4K? Tam nie ma literki "C" :o 

Akurat kompresja jpeg jest zależna od MIUI, a nie modelu telefonu i każdy na to cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nezumi napisał:

na Globalach powinno śmigać bez problemu.

Tylko na stable i z zablokowanym bl. Na global dev niezależnie od stanu bl certyfikacji brak, bo Safety net wywala błąd w "CTS profile match". Przynajmniej na ostatnich dla Redmi 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam przypomnieć bo chyba nie którzy o tym zapomnieli 

Cytat

MIUIPolska powstało przy współpracy trzech osób. Nie jesteśmy firmą, nie mamy działalności – tworzymy polskie wsparcie dla MIUI z czystego zamiłowania dla tego systemu. 

Tu nie jest tak że każdy model ma swojego opiekuna. W ogóle się dziwię że wydają co tydzień aktualizację. Więc osoby które na forum umieszczają swoje pretensje i oczekiwania niech się trochę zastanowią :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

Chciałem wam przypomnieć bo chyba nie którzy o tym zapomnieli 

Tu nie jest tak że każdy model ma swojego opiekuna. W ogóle się dziwię że wydają co tydzień aktualizację. Więc osoby które na forum umieszczają swoje pretensje i oczekiwania niech się trochę zastanowią :P 

Hm, z tego co piszesz mogę wywnioskować, że xiaomi.eu jest tyle samo warte, co Resurrection Remix, czy jakiś CM czy inny nieoficjalny custom rom? Szkoda :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nezumi napisał:

W sumie dopiero po dzisiejszej aktu coś mi nie trybi saftynet i Magisk... root szaleje... muszę jutro przy tym przysiąść :P.

Nie wiem, czy to ma związek, ale Google uaktualniło SafetyNet chyba z 3 dni temu i mimo włączonego Magisk Hide nie działa certyfikacja. Włączenie w ustawieniach "tylko tryb rdzeni" rozwiązuje ten problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, galakty napisał:

O co się prosiłem? Nie rozumiem.

Czy użytkownicy Mi5 prosili się o ucięcie nagrywania 4K? Tam nie ma literki "C" :o 

Akurat kompresja jpeg jest zależna od MIUI, a nie modelu telefonu i każdy na to cierpi.

Nie używam, więc mnie 4K nie robi, a co za tym idzie, nawet tego nie zauważyłem. Kupując tel z "c" raczej się spodziewasz braków, w końcu jest to model tylko pod Chiny...

 

37 minut temu, Direct napisał:

Kupiłem Xiaomi dla xiaomi.eu i dla częstych aktualizacji, nie chcę Globala.

No niestety, ale Xiaomi przy odblokowaniu BL informuje o tym, że pewne rzeczy mogą nie funkcjonować w pełni :P.

 

23 minuty temu, FromWP napisał:

Tylko na stable i z zablokowanym bl. Na global dev niezależnie od stanu bl certyfikacji brak, bo Safety net wywala błąd w "CTS profile match". Przynajmniej na ostatnich dla Redmi 3s.

Myślałem o stable, napisałem "global", zmęczenie :P.

 

16 minut temu, galakty napisał:

Hm, z tego co piszesz mogę wywnioskować, że xiaomi.eu jest tyle samo warte, co Resurrection Remix, czy jakiś CM czy inny nieoficjalny custom rom? Szkoda :( 

No nie tyle samo, bo Xiaomi.eu jest uznawane przez Xiaomi i sklepy na gwanracjach (nie wszędzie, ale sporo sprzedawców akceptuje), a inne customy, noped :P.

 

8 minut temu, mario123m napisał:

Nie wiem, czy to ma związek, ale Google uaktualniło SafetyNet chyba z 3 dni temu i mimo włączonego Magisk Hide nie działa certyfikacja. Włączenie w ustawieniach "tylko tryb rdzeni" rozwiązuje ten problem. 

No to przetestuje :P. (PS. Znalazłem opcje, Magisk nie wczytał aktu :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Nie używam, więc mnie 4K nie robi, a co za tym idzie, nawet tego nie zauważyłem. Kupując tel z "c" raczej się spodziewasz braków, w końcu jest to model tylko pod Chiny...

Kupujesz auto z salonu. W katalogu jest napisane, że posiada 100 koni mechanicznych. Z radością wsiadasz, odpalasz tryb Sport i masz 100 koni. Ale super sprawa! Niestety przy przeglądzie pan mechanik coś pogrzebał w komputerze, aktualizacja podobno... Odpalasz tryb Sport, a tam tylko 90 koni... Rozumiesz? Niektórzy specjalnie zmienili starsze Xiaomi na Mi5, bo chcieli mieć dobre 4K, a potem ich oszukano. Super nowoczesną 4-osiową stabilizację, która była propagandą już pomijam, bo nie chcę kopać leżąceo. Padające płyty główne również, no zdarza się, Samsungi wybuchają więc i tak nie jest źle.

Mi4C akurat kupiłem, bo Goldi miał w promocji na święta, chciałem wziąć Mi5, napędzić sprzedaż ukochanej marki, ale znajomy który miał ten telefon odradził mi z powodu właśnie kastracji wideo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

No niestety, ale Xiaomi przy odblokowaniu BL informuje o tym, że pewne rzeczy mogą nie funkcjonować w pełni :P.

Owszem, ale przecież nikt mnie na siłę przy Xiaomi nie zatrzyma. Lada chwila minie mi rok z RN3P, a u mnie 12 m-cy to czas na zmianę telefonu ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty nie rozumiemy się :D Jak by było tak jak napisałeś to by Acid robił rom dla MI5 bo go ma a resztę by olał i co byś sobie wgrał na ten swój telefonik, pewnie byś nie kupił :P  A tak powinieneś się cieszyć że jest alternatywa dla tego modelu bo byś siedział na china, co go tak nie lubisz. Dobra kończę ten offtop POL 1:0 SVK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Kupujesz auto z salonu. W katalogu jest napisane, że posiada 100 koni mechanicznych. Z radością wsiadasz, odpalasz tryb Sport i masz 100 koni. Ale super sprawa! Niestety przy przeglądzie pan mechanik coś pogrzebał w komputerze, aktualizacja podobno... Odpalasz tryb Sport, a tam tylko 90 koni... Rozumiesz? Niektórzy specjalnie zmienili starsze Xiaomi na Mi5, bo chcieli mieć dobre 4K, a potem ich oszukano. Super nowoczesną 4-osiową stabilizację, która była propagandą już pomijam, bo nie chcę kopać leżąceo. Padające płyty główne również, no zdarza się, Samsungi wybuchają więc i tak nie jest źle.

Mi4C akurat kupiłem, bo Goldi miał w promocji na święta, chciałem wziąć Mi5, napędzić sprzedaż ukochanej marki, ale znajomy który miał ten telefon odradził mi z powodu właśnie kastracji wideo. 

Co do 4osiowej stabilizacji, to działa i problemów brak :). Dawno naprawione. Porównujesz moc sprzętu, do tego jaki nakręci filmik? Serio? No troszku zaszalałeś. Nie mówię, że to jest OK, ale też nie śledzę 24/7 forum chińskiego, wiec nie wiem z jakiego powodu to 4K zostało ucięte... Płyty cóż, wpadka, Samsunga nadal nie przebili.

Zawsze mogłeś poczekać na Mi5s, albo zakupić Mi4s, czy też Redmi Pro z OLED? Możliwości było sporo, jeżeli akurat o Xiaomi chodziło :P.

 

1 minutę temu, Direct napisał:

Owszem, ale przecież nikt mnie na siłę przy Xiaomi nie zatrzyma. Lada chwila minie mi rok z RN3P, a u mnie 12 m-cy to czas na zmianę telefonu ;).

Ależ oczywiście :P. Sam zmieniam co 12-18msc, a jako, że Mi6 mnie nie urzekło (brak jacka jest dla mnie dyskwalifikacją), to może pójdę w Honory, ale nie o tym temat, nie o tym...

@mario123m Dzięki! Podziałało, certyfikat wrócił :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Działa gorzej niż 2-osiowa I generacji, ale skoro mówisz, że tak ma być... 

Mam przecież Mi5, robię nim fotki, 4-osiówka działa tak jak powinna, nie wiem czego się naczytałeś, czy tam naoglądałeś, ale problem z OiS jest już dawno zażegnany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Mam przecież Mi5, robię nim fotki, 4-osiówka działa tak jak powinna, nie wiem czego się naczytałeś, czy tam naoglądałeś, ale problem z OiS jest już dawno zażegnany...

Eh... Nie mówię, że nie działa, tylko jest słaba. Xiaomi reklamowało tą 4-osiową OIS jako cud techniki, a każdy kto ogarnia choć trochę aparat i wideo (przyznałeś że nie znasz kilka postów wcześniej) dobrze wie, że ta OIS praktycznie nie ma żadnego wpływu...

Nie chce mi się szukać specjalnych długich testów, więc pierwszy z brzegu z YT: https://www.youtube.com/watch?v=wz8GgztSYJg 

To jest tragedia, a nie OIS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Eh... Nie mówię, że nie działa, tylko jest słaba. Xiaomi reklamowało tą 4-osiową OIS jako cud techniki, a każdy kto ogarnia choć trochę aparat i wideo (przyznałeś że nie znasz kilka postów wcześniej) dobrze wie, że ta OIS praktycznie nie ma żadnego wpływu...

Nie chce mi się szukać specjalnych długich testów, więc pierwszy z brzegu z YT: https://www.youtube.com/watch?v=wz8GgztSYJg 

To jest tragedia, a nie OIS.

 

Filmów nie kręcę, ale fotki robię, a tam OiS też widać, że działa, a masz info, o sofcie oraz zainstalowanej poprawce do OIS? Bo ja tam nic nie widzę, a poprawka do OiS jest. Mniejsza, nie o tym temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Filmów nie kręcę, ale fotki robię, a tam OiS też widać, że działa, a masz info, o sofcie oraz zainstalowanej poprawce do OIS? Bo ja tam nic nie widzę, a poprawka do OiS jest. Mniejsza, nie o tym temat!

No muszę sprostować...

1) Przy fotkach OIS jest prawie bezużyteczny, jedynie przy kiepskim oświetleniu trochę pomaga, normalnie nie widać efektów.

2) Poprawka do OIS naprawia błędną kalibrację i działanie OIS. NAWET jeśli OIS działa w 100% to NADAL jest słaby i do niczego podczas kręcenia wideo. Weź sobie P10/S7/G5/G6 cokolwiek z takich telefonów i nagraj identyczne filmy przy spacerowaniu, zrozumiesz o czym piszę, bo w tej chwili to jak tłumaczenie Niemcowi w języku polskim jaka jest pogoda :|

Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix przestał wspierać androida 5.1, 5 nawet na stronie wsparcia jest instrukcja jak ręcznie wgrać 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://help.netflix.com/pl/node/57688&ved=0ahUKEwi50dihr8TUAhVCF8AKHSuVC4AQFggcMAA&usg=AFQjCNFjNTrYDkxWvDu3m6n1PDSDpkYBCQ

Jakieś manewry robią z tą apk poprostu.

Ktoś manewrował na urządzeniu z certyfikatem czy da się wgrać a potem bez certyfikatu(na tym samym urządzeniu z min androidem 6.0)?Skąd pewność że to nie wina wsparcia urządzenia przez apk tylko certyfikatu?

A co do aparatu xiaomi miał,ma będzie mieć zawsze gorszej jakości nagrywanie i tyle w tym temacie.Tradycja

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Snajper napisał:

Ktoś manewrował na urządzeniu z certyfikatem czy da się wgrać a potem bez certyfikatu(na tym samym urządzeniu z min androidem 6.0

Tak, z certyfikatem jest normalnie dostępny w sklepie, bez nie, Redmi 3s z Androidem6. Z apk instaluje się niezależnie od certyfikatu. W tym przypadku nie sprawdza safety net-a tylko właśnie certyfikat.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snajper napisał:

Netflix przestał wspierać androida 5.1, 5 nawet na stronie wsparcia jest instrukcja jak ręcznie wgrać 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://help.netflix.com/pl/node/57688&ved=0ahUKEwi50dihr8TUAhVCF8AKHSuVC4AQFggcMAA&usg=AFQjCNFjNTrYDkxWvDu3m6n1PDSDpkYBCQ

Jakieś manewry robią z tą apk poprostu.

Ktoś manewrował na urządzeniu z certyfikatem czy da się wgrać a potem bez certyfikatu(na tym samym urządzeniu z min androidem 6.0)?Skąd pewność że to nie wina wsparcia urządzenia przez apk tylko certyfikatu?

Po prostu deweloper tej apki zaznaczył w sklepie, że aplikacja ma nie być widoczna i dostępna do pobrania na urządzeniach niezgodnych z SafetyNet. Zainstalowanie jej z zewnętrznego źródła umożliwia normalne korzystanie z Netflixa (jeszcze). Sama aplikacja wewnątrz już nie sprawdza certyfikatu, jak robi to np. Pokémon Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, galakty napisał:

No muszę sprostować...

1) Przy fotkach OIS jest prawie bezużyteczny, jedynie przy kiepskim oświetleniu trochę pomaga, normalnie nie widać efektów.

2) Poprawka do OIS naprawia błędną kalibrację i działanie OIS. NAWET jeśli OIS działa w 100% to NADAL jest słaby i do niczego podczas kręcenia wideo. Weź sobie P10/S7/G5/G6 cokolwiek z takich telefonów i nagraj identyczne filmy przy spacerowaniu, zrozumiesz o czym piszę, bo w tej chwili to jak tłumaczenie Niemcowi w języku polskim jaka jest pogoda :|

Koniec.

Z czystej ciekawości nagrałem sobie filmik... Szczerze? Nie wiem co koleś na filmiku miał za soft, ale za cholerę nie mam takiej tragedii... Obraz się nie trzęsie, jest płynnie, nie rwie, może kiedyś się zabawię i nakręcę coś "ku uciesze gawiedzi", aby udowodnić, że poprawka już dawno jest i działa dobrze, ale to kiedyś.. jak będę mieć czas i chęci... Ale dalej opieraj się na filmikach z YT, przy których nawet nie wiesz, co osoba kręcąca ma na fonie... i teraz dopiero można by napisać, "KONIEC."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slimdick napisał:

@Nezumi zamiast spamować w tym wątku może byś go wyczyścił i przeniósł swoją konwersację z sir @galakty do hyde park :P W końcu to wątek jak nazwa głosi Certyfikacja Google a wasze wywody nic z nim nie mają wspólnego :P 

Zamiast wytykać mi spamowanie, mogleś też tego uniknąć i wcisnąć "Zgłoś" :D. Zluzujmy, postów jest raptem... 5? Temat zakończony, jeżeli zacznie to utrudniać odczytanie wątku, to wyczyszczę, na razie nie ma sensu. No to kończymy odbieganie od tematu i lecimy dalej z użalaniem się nad brakiem certyfikatu z powodu odblokowanego BL :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się wtrącę odnośnie apki Netflixa. W maju ogłosili, że nowa wersja nie będzie możliwa do instalacji na zrootowanych smartphonach, a potem zaczęły się plotki, że inni też pójdą w tym kierunku. Jakby to powiedział Franz z Psów w finałowej scenie "W imię zasad ...", choć Netflix twierdzi, że w imię bezpieczeństwa. ;) 

Generalnie całe te "bezpieczeństwo" jest do d*py, każdą zmianę czy usunięcie funkcjonalności systemów bądź aplikacja podciągają pod "bezpieczeństwo". Kiedyś jakoś wszystko było prostsze, nawet przeniesienie danych z jednego sprzętu na drugi, wystarczył komputer, zsynchronizowanie danych z PC i skopiowanie pamięci, potem przywrócenie wszystkiego na drugim i w godzinę było po robocie, a teraz zajęło mi to cały dzień... Wszystko ograniczone, tryb pamięci masowej zniknął, więc trzeba się posiłkować kopiowaniem bezpośrednim przez WiFi lub bluetooth, ewentualnie te ciulowe MTP (też ograniczone), albo synchronizować wszystko z chmurami, do czego nie mam kompletnie zaufania, a i tak ciężko jest to wszystko wyłączyć, bo wszystkie firmy teraz wyciągają dane o nas w tle i najpierw się synchronizują, a dopiero potem możemy wejść w ustawienia i ewentualnie coś ograniczyć lub wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...