Skocz do zawartości

Brak opcji odcisku palca


amourserre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest następujący.

Jako że przeszukałam cały internet wzdłuż i wszerz i kompletnie nic nie pomogło, zwracam się do was. Kilka dni temu ni z gruchy ni z pietruchy telefon nie chciał mi się odblokować przy przyłożeniu palca (Xiaomi Redmi 3s Pro). Telefon nie spadł, nic mu się kompletnie nie działo, a wcześniej odcisk palca działał jak ta lala (telefon mam od kilku miesięcy). Gdy weszłam w ustawienia opcji już nie było, jak w większości przypadków które wyczytałam na necie. Próbowałam chyba wszystkiego, oprócz tego na czym totalnie się nie znam - setki restartów telefonu, ładowanie, podłączanie pod komputer, aż ostatecznie powrót do ustawień fabrycznych.. nic nie pomogło. Opcji odcisku palca dalej nie ma, a gdy wpiszę w wyszukiwarkę ustawień "odcisk", owszem pojawia się - ale widnieje przy niej czerwona kłódeczka. Błagam doradźcie! Bo już zdzierżyć nie mogę braku tej opcji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że nigdy nie wgrywałam innego systemu, nie odblokowywałam bootloadera (cokolwiek to znaczy, nie znam się kompletnie) - jedyne co to aktualizowałam system tymi cotygodniowymi aktualizacjami. Telefon zamawiałam prosto z Chin, wszystko było na gotowo gdy do mnie przyszedł. Zaraz ściągnę Samouczek i zobaczymy :) 

screen.png

Wygląda na to że mój czujnik nie reaguje totalnie. Zainstalowałam Samouczek, przeprowadziłam test, i w momencie kiedy każe przyłożyć palec do czujnika.. nie dzieje się nic :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amourserre napisał:

Wygląda na to że mój czujnik nie reaguje totalnie. Zainstalowałam Samouczek, przeprowadziłam test, i w momencie kiedy każe przyłożyć palec do czujnika.. nie dzieje się nic :P 

To twój trud będzie daremny. Jeżeli nie wykrywa ci czytnika, to najprawdopodobniej coś się z nim złego stało. Jeszcze można wejść w to chińskie menu serwisowe i tam sprawdzić czy czujnik działa (vol+ i power przy uruchomieniu telefonu). Jak nie to raczej tylko naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na milion procent pewna że nic się z nim nie stało, hm. Traktowałam ten telefon z wielką czcią :D Przestał działać w momencie kiedy nic z nim nie robiłam, dosłownie pomiędzy sprawdzaniem godziny leżąc spokojnie na biurku. 

A co do ewentualnej naprawy, nawet nie wiem gdzie mogłabym się z tym zwrócić skoro kupowałam go na Ali. Chyba że po prostu pójść do pierwszego lepszego serwisu, ale cóż, wątpię że mi to naprawią - nie wiem czemu :P 

Jeszcze ewentualnie screen tego o czym mówiłam w pierwszym poście, kłódeczka raczej oznacza że się popsuło na amen..

16558585_741021649398367_1074761896_n.png

 

Ah, i jeszcze co do tego chińskiego menu. Gdy w nie wchodzę mam tylko opcję reboota i wyczyszczenia danych. Nie wiem gdzie mogłabym sprawdzić działanie czytnika. 

Dobra cofam to. Dostałam się do tego menu, tyle że za nic nie mogę go rozszyfrować

Edytowane przez amourserre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, amourserre napisał:

Ah, i jeszcze co do tego chińskiego menu. Gdy w nie wchodzę mam tylko opcję reboota i wyczyszczenia danych. Nie wiem gdzie mogłabym sprawdzić działanie czytnika. 

To chyba tego menu nie uruchomiłaś. tu masz jak to zrobić, co prawda dotyczy czujnika zbliżeniowego, ale tam testowanie wszystkiego: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...