Skocz do zawartości

Mi5 od goldway odblokowanie bootloadera problem


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Kapituluje, od ponad 3 godzin próbuję odblokować bootloader w moim nowym Mi5 3 / 64 od Goldwaya. Mam zainstalowany Global stable, najnowszą wersją (aktualizowałem prze OTA). Mam zgodę od xiaomi na unlock, niestety przy każdej próbie na 50% wywala błąd, że nie rozpoznano urządzenia. Próbowałem zainstalować soft China dev (choć podobno nie jest to konieczne), ale po wpisaniu w aplikacji (Minimal ADB and Fastboot) adb reboot edl, telefon się poprostu uruchamia ponownie zamiast wejsc w tryb edl zebym mogl wgrac china dev przez mi flash.

Przeczytałem wszystkie poradniki, przeszukałem forum i nie mogę sobie z tym poradzić, może ktoś mi pomóc? Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam,
Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JacekBB napisał:

Zalogowałeś się na konto xiaomi na Mi5?

Tak. 

 

27 minut temu, bergmen napisał:

Zablokowany tryb EDL. 

Co to znaczy i co mogę robić? 

 

15 minut temu, galakty napisał:

Trzeba było nie aktualizować do najnowszego.

Gdzieś w temacie ktoś pisał, że tylko na najnowszym global można odblokować bootloader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniak napisał:

Do której najlepiej i czy uda mi się zainstalować starsza wersję przez aplikację do aktualizacji? I co zrobić jak już się cofne 

Ściągnąłem starsze wersję global i nie jestem w stanie ich zainstalować. Brakuje zgodności czy czegoś tam. Panowie co powinienem teraz zrobić żeby moc w końcu odblokować ten przeklęty bootloader skoro mam na to zgodę... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergmen napisał:

Zrobić porządek ze sterownikami na kompie, lub z kontem. Zobaczyć czy znajduje (namierza)  chmura mi telefon 

Kurde próbowałem już prawie wszystkiego, gdzie trzeba się zalogować aby sprawdzić namierza nie telefonu bo tego nie znalazłem. W jaki sposób zrobić porządek ze sterownikami. Uważasz, że na najnowszym global unlock powinien przejść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unlock powinien pójść na global dev.  Co do stable to nie wiem.  Zaloguj się na kompie na konto xiaomi i tam jest wyszukiwania telefonu. Powinien na mapie pokazać gdzie się znajdujesz. 

Zaznacz w opcjach programistycznych blokadę OEM. 

I w razie problemów użyj na kompie usbdeview. 

Zainstaluj też najnowszy Miflash. 

Pokombinuj też ze zmianą portów USB i kabli usb 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergmen napisał:

Unlock powinien pójść na global dev.  Co do stable to nie wiem.  Zaloguj się na kompie na konto xiaomi i tam jest wyszukiwania telefonu. Powinien na mapie pokazać gdzie się znajdujesz. 

Zaznacz w opcjach programistycznych blokadę OEM. 

I w razie problemów użyj na kompie usbdeview. 

Zainstaluj też najnowszy Miflash. 

Pokombinuj też ze zmianą portów USB i kabli usb 

Konto mi wykrywa telefon, ale go nie lokalizuje. Czy karta Sim musi byc w środku? Teraz mam mi4c, więc micro sim musialbym wylamac na nano sim, czego wolalbym uniknac dopoki nie bede mial w pewni sprawnej i skonfigurowanej mi5.

NIe mam takiej opcji jak blokada OEM.

Do próby miflash nawet nie doszedlem ponieważ nie mogę użyć mi unlock albo uruchomić telefonu w tybie edl. Zmienialem porty i kable, bez efektów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, okulowiec napisał:

tak na szybko kilka pytań :

1. security 100% na koncie mi?

2. zalogowałeś się na koncie mi i zlokalizowałeś telefon?  czasami na stronie lokalizacji należy przeprowadzić aktualizację. coś tam zaktualizuje (prawy górny róg na pomarańczowym polu) i wtedy da się zlokalizować. trzeba mieć włożony sim (lokalizuje po nadajnikach GSM) . W telefonie musisz wyrazić zgodę na usługi lokalizacyjne

3. Włączone debugowanie?

 

potem spróbuj jeszcze raz  tel do fastboot i MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en

 

1. security na 100%

2. Lokalizowanie po zainstalowaniu global dev 6.11.10 działa.

Ad. 3 Debugowanie włączone.

Przy próbie unlocka cały czas na 50% wywala błąd "couldn't verify device", system global dev 6.11.10 .Screen blędu w załączniku

 

 

 

mi unlock blad2.jpg

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pi0tras napisał:

Miałem podobny problem. Spróbuj zrobić coś takiego- pobierz rom Global Dev chyba w wersji 6.11.10 i zainstaluj go przez apke Aktualizacje. Potem włącz debugowanie usb i odblokowanie powinno przejść.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Udało mi się zainstalować global dev 6.11.10, niestety dalej nie moge zrobic unlocka, a robię wszystko według poradników :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bergmen napisał:

ale telefonu Ci nie odnajduje... zaloguj się jeszcze raz na telefonie do konta. przez opcje programistyczne "status blokady bootloader" czy coś takiego

Robiłem to już kilka razy, status blokady mam "urządzenie zablokowane" Klikam dodaj konto i urządzenie, otrzymuje informację o sukcesie, ale nic sie nie zmienia :/ Karta sim musi być w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maniak napisał:

Udało mi się zainstalować global dev 6.11.10, niestety dalej nie moge zrobic unlocka, a robię wszystko według poradników :/

Bo zainstalowales przez aplikacje updater i zapewne z syfmiui. Wgraj ten dev soft w trybie edl i pozniej odblokuj telefon.

5 godzin temu, bergmen napisał:

musi

Oj chyba nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pi0tras napisał:

A u mnie jak instalowałem updaterem Global Dev to działało odblokowanie

Bo zalezy jednemu zadziala drugiemu nie i to jest cala magia syfmiui ;)

3 minuty temu, Pi0tras napisał:

A przez edl nie mogłem bo Global stable na mi5 go zablokował.

No niestety xiaomi jak zwykle wszystko nam ułatwia coraz bardziej......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kamillm napisał:

Bo zainstalowales przez aplikacje updater i zapewne z syfmiui. Wgraj ten dev soft w trybie edl i pozniej odblokuj telefon.

Oj chyba nie ;)

Pomimo powrotu ze stable do dev dalej mam zablokowany tryb edl... Włożenie karty sim nie pomogło, dalej mi unlock "couldn't recognize mi device". Kude ma ktoś jakiś jeszcze pomysł? Nie wierzę, że nie da się odblokować tego telefonu :/ Czytałem, że dużo osób miała problem z zwiechą na 50%, co może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maniak napisał:

Pomimo powrotu ze stable do dev dalej mam zablokowany tryb edl... Włożenie karty sim nie pomogło, dalej mi unlock "couldn't recognize mi device". Kude ma ktoś jakiś jeszcze pomysł? Nie wierzę, że nie da się odblokować tego telefonu :/ Czytałem, że dużo osób miała problem z zwiechą na 50%, co może pomóc?

Kabel deep flash? Chociaz nie wiem czy on tez zadziala, ale warto spróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maniak napisał:

Co to jest?

To ci raczej nie pomoże, jak już masz najnowszy global dev i w opcjach programistycznych ten status bkokady, to powinno wystarczyć. Szukaj przyczyny w systemie kompa i sterownikach. Ze screena wynika, ze nie ma zupełnie komunikacji z telefonem. Na pewno podpinasz go w fastboot? Sprawdź jak jest wykrywany w menedżerze urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

To ci raczej nie pomoże, jak już masz najnowszy global dev i w opcjach programistycznych ten status bkokady, to powinno wystarczyć. Szukaj przyczyny w systemie kompa i sterownikach. Ze screena wynika, ze nie ma zupełnie komunikacji z telefonem. Na pewno podpinasz go w fastboot? Sprawdź jak jest wykrywany w menedżerze urządzeń.

Właśnie zaraz jadę spróbować zrobić wszystko raz jeszcze na innym komputerze z win 7 najlepiej. Telefon w trybie fastboot jest wykrywany jako Kedacom USB Device, a po rozwinięciu Android bootloader Interface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniak napisał:

Właśnie zaraz jadę spróbować zrobić wszystko raz jeszcze na innym komputerze z win 7 najlepiej. Telefon w trybie fastboot jest wykrywany jako Kedacom USB Device, a po rozwinięciu Android bootloader Interface.

Spróbowałem zainstalować na innym komputerze. Wszystkie sterowniki itp. instalowalem na czysto i zainstalowalem mi unlock w wersji:
miflash_unlock-1.1.1111.11231. Wszystko według poradnika Pirzu na YT, który jest podlinkowany: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Puetna, miałem coś namieszane ze sterownikami, dodatkowo trzeba pamiętać, żeby podpisać klucz RSA miedzy telefonem, a komputerem i zaznaczyć  żeby zawsze go używał. 

Telefon mam odblokowany biorę się za instalacje MIUI. Dziękuję wszystkim za pomoc i rady! Mam nadzieję, że po drodze nie będę miał już żadnych min i wszystko pojdzie sprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...