Skocz do zawartości

Gubienie zasięgu gsm


aeon7777

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

to mój pierwszy post na forum, więc wypada się przywitać.

Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem telefonu Redmi 4 Pro/Prime i zauważyłem, że telefon sam w sobie nie potrafi odzyskać zasięgu, gdy już go raz straci. Jadę autem lub wchodzę do piwnicy, trafiam w dziurę zasięgową, tracę zasięg i w momencie, gdy mam 100% pewność, że zasięg już jest to telefon i tak go sam nie złapie. Muszęwtedy wysłać sms, wejść i wyjść w samolotowy lub zadzwonić Jest to notoryczne. Rom to najnowszy stable global eu. Internet hula bez problemu, zmiany apn nic nie pomagają.

Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Na drugim Redmi 4 Pro/Prime z najnowszym romem stable china nie ma takich problemów.

Wiem, że mogę wgrać miuipolska, jednak i tak szukam rozwiazania.

Pozdrawiam

 

EDIT: proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu (Redmi 4 Pro), bo wrzuciłem nie tu co trzeba...

Edytowane przez aeon7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wczoraj najnowszy xiaomi.eu stable i dalej występuje ta przypadłość. Zauważyłem, że jak jest włączony internet to chyba odzyskuje normalnie. Dane wymuszają szukanie sieci. Jednak nie jest to rozwiązanie.

Jest to dość uciążliwe, bo non stop trzeba sprawdzać czy jest zasięg... Może są jakieś opcje żeby wymusić np co 2min sprawdzanie sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, posiadam redmi 4 pro prime. Od samego początku załadowany był na nim miui od chinczyka, działał całkiem spoko do czasu pojawienia się problemu z zasięgiem sieci. Telefon bardzo często nie łapał sieci (równocześnie mój mi 3 łapał sieć sprawnie na romie od miuipolska), pojawiały się także monity o nieodebranych połączeniach, a także nie można było połączyć się z wybranymi numerami. Myślałem, że to problem softu, więc pobrałem aktualizacje przez apke na telefonie. Od tamtego czasu telefon prawie w ogóle nie wyszukuje sieci, bardzo często ma też problemy z połączeniem się z siecią aero. 

W wyniku powyższych doświadczeń chciałem wgrać roma od miuipolska, jednak przy ładowaniu paczki wywala sympatyczny komunikat dołączony niżej.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu. Każdy odsyłacz do tematu o podobnej problematyce też będzie dobry.

Pozdrawiam

19749462_1505191999545779_481644987_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.
Odkąd dostałem telefon z gwarancji (wymieniony port USB + szufladka SIM) mam problem z zasięgiem w domu/szkole. Otóż w domu mam 0 kresek i "połączenia tylko alarmowe" lub 1/2 kreski. Patrzyłem na innym telefonie i lata normalnie. Czego to może być problem? Przed gwarancją nie miałem takiego wielkiego problemu z zasięgiem, a teraz ledwo co łapie u 3 operatorów.

Dodam, że mam Redmi Note 4 i miuipolska.

Edytowane przez Temakes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem dziś wgrałem sobie twrp i zrobiłem roota flashujac superSU po włączeniu się telefonu mam root ale jest problem z zasięgiem a mianowicie taki: Po uruchomieniu telefonu podaje pin i przez jakieś 2-3 min niema zasiegu potem w teorii pokazuje mi że mam zasięg max i jak rozwinę górna belkę to pokazuje mi Orange LTE (jestem w Orange) ale gdy chce do kogoś zadzwonić to pokazuje mi się że sieć niedostepna :/ internet mobilny tak samo niedziałający co robić ? Zrobiłem już:reset tel wyjolem i włożyłem kartę SIM i to nie wina karty bo na mojej Motoroli Moto G3 działa dobrze a na xiaomi redmi note 4 nie działa :/ co robić ? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Właśnie zakupiłam Redmi Note 4 wersja global. Mam następujący problem: pokazuje, że zasięg jest maksymalny (wszystkie kreski), siadam w jednym miejscu (mając ten pełny zasięg), zaczynam z kimś rozmawiać i niby wszytko jest w porządku, słyszymy się itd. Jednak wystarczy żebym tylko trochę pochyliła głowę siedząc nadal w tym samym miejscu i rozmówca zaczyna narzekać, że mu przerywa moje wypowiedzi, że słyszy mnie jakbym była "bardzo daleko", że dźwięk jest "stłumiony". To samo dzieje się kiedy podłączę do telefonu słuchawki... Rozmówca źle mnie słyszy, ciągle prosi, abym coś powtórzyła, mimo, że ja słyszę go dobrze. Wydaje mi się to dziwne, gdyż zmiana pozycji podczas rozmowy to dosłownie centymetry... Zaznaczę, że pomimo problemów nadal pokazuje, że zasięg jest pełny. Czy ktoś się z tym spotkał? Czy można to naprawić i jak? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

może się komuś przyda, to nie jest kwestia utraty zasięgu tylko dziwnnego działania mikrofonu, najprościej zakleić kawałkiem taśmy klejącej tą małą dziurkę na górze aparatu - mi pomogło, zainstalowałem tez sofcik soundabout - wyczytałem że to błąd systemowy xiomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...