Skocz do zawartości

Custom Rom warty uwagi


Bonzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Używałem trochę, więc co nie co mogę powiedzieć. 

CM 14.1/Lineage OS. Nie udalo mi się nawet go zainstalować. Przy instalacji wysypuje mi się telefon.

XIAOMI EU: używam do tej pory. Wraz z kernelem RADON tworzy dość dobre połączenie. Są niewielkie problemy, jak wahania zasięgu przy włączaniu transmisji, ale rom nadrabia opcjami m. in. klonowania aplikacji, która niesamowicie mi się przydaje.

Ressurection remix: Nie trzyma niektórych ustawień, usuwają się po restarcie. Aparat przy przełączaniu potrafi się wysypać.

Na obecną chwilę według mnie najstabilniejszy jest CM 13, na androidzie marshmallow. Nie uświadczyłem w nim absolutnie żadnych problemów. 

Aktualnie używam.

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 21:48, wozzo napisał:

Witam.

Używałem trochę, więc co nie co mogę powiedzieć. 

CM 14.1/Lineage OS. Nie udalo mi się nawet go zainstalować. Przy instalacji wysypuje mi się telefon.

XIAOMI EU: używam do tej pory. Wraz z kernelem RADON tworzy dość dobre połączenie. Są niewielkie problemy, jak wahania zasięgu przy włączaniu transmisji, ale rom nadrabia opcjami m. in. klonowania aplikacji, która niesamowicie mi się przydaje.

Ressurection remix: Nie trzyma niektórych ustawień, usuwają się po restarcie. Aparat przy przełączaniu potrafi się wysypać.

Na obecną chwilę według mnie najstabilniejszy jest CM 13, na androidzie marshmallow. Nie uświadczyłem w nim absolutnie żadnych problemów. 

Aktualnie używam.

Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki za odpowiedź! O to mi właśnie chodziło, żeby ktoś wyraził swoją opinie i doświadczenia co działa, a co nie na custom romie, tak to cały czas siedzę na xiaomi.eu ale chce mi się czasami takiego "czystego" androida i będę wiedział teraz, że jak coś CM 13 będzie dobrą opcją, do dziennego użytkowania jest oki? :) 

Używanie Radon Kernela na xiaomi.eu daje jakąś wielką różnicę w codziennym użytkowaniu? Jest duży wybór opcji na nim? 

 

Edytowane przez Bonzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio używam Nitrogen OS, według mnie świetny ROM. Jak wszystkie na androidzie 7 ma problem z aparatem, który przy przełączaniu przód/tył czasem wywala błąd i jeszcze drugi problem z latarką, którą trzeba często kilka razy klikać żeby odpaliła. W moim odczuciu jakość rozmów jest gorsza niż na MIUI. Poza tymi błędami jest super, trzyma fajnie aplikacje w RAMie, a bateria w porównaniu do MIUI u mnie działa o wiele dłużej, łatwo osiągnąć powyżej 10 godzin na ekranie przy częstym przeglądaniu neta, youtuba czy to na wifi czy lte i czasem pograniu w jakieś mało wymagające gry. Dodatkowo od dzisiaj działają na nim aktualizacje OTA. Ogólnie polecam ten ROM :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak jak sp1204 ale na LineageOs, jestem nawet na starej wersji ze stycznia ale póki co nie planuje przesiadać się na cokolwiek bo dopiero na tym romie bateria się unormowała i trzyma właśnie ok 10h SOT wcześniej na każdym romie Miui od jakiegoś czasu miałem spory drenaż baterii przez system android dopiero przejście na Lineage pomogło, z opaską mi band też nie ma problemów, słowem wszystko działa tak jak powinno poza oczywistymi błędami które kolega powyżej już wymienił ale nie są one problemem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące siedziałem na xiaomi.eu dev, dwa dni temu zainstalowałem resurrection remix mm. Fajna odskocznia, wszystko działa tak jak powinno, w końcu stoi na 6.0.1. Bateria działa dobrze, te 6h sotu, przy facebooku, jego messengerze, poczcie która się w tle synchronizuje. Po prostu stabilnie. Z resztą wszystkie oparte na MM są stabilne. 

Ktoś może testował dłużej coś na nougacie? Jak to wygląda, czy jest stabilnie na tyle, że można bez problemu używać popularnych appek? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę około 3 tygodnie na różnych romach na nougacie, tak jak napisałem kilka postów wyżej są 2 poważniejsze problemy, tj aparat i latarka, poza tym wszystko u mnie działało super, mam czytnik FPC jak coś. Osobiście nie spotkałem problemów z żadnymi apkami z jakich korzystałem oprócz wbudowanego kalendarza, który się sypał więc go zamroziłem bo i tak korzystam z kalendarza google. Co do fb czy Messengera się nie wypowiem bo nie korzystam ale z tego co kojarzę z forum xda to powinno działać. Polecam spróbować androida 7, ja już raczej nie wrócę na 6, nougat zbyt fajnie działa, a jak jeszcze kiedyś nie będzie problemów z aparatem to już w ogóle będzie bajka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze, mówisz że działa fajnie, jakieś szczegóły? 

Ten aparat, czytałem i wiem że nie działa, tylko jak to się objawia? Za którymś razem zadziała czy konieczny jest restart telefonu? 

A co do czytnika to i tak są fixy na obydwie wersje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam lineageos 14.1 . Nic nie trzeba restartować , po prostu przy przełączaniu aparatów przód-tył za którymś razem aplikacja się wykrzaczy , ja mam zainstalowaną aplikację od googla bo na stockowej aplikacji kamera nie działa . Problem rozwiązuje wgranie jakiejkolwiek innej aplikacji . Reszta to już tylko plusy , bateria - sot 2 godziny dłużej niż miui , możliwość szybkich odpowiedzi w pasku powiadomień np. w hangouts , czytnik fpc działa na stockowym kernelu . Lubię miui ale zostały przyzwyczajenia z nexusa i chyba jednak wybiorę czysty android .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xliked napisał:

A powiedz mi jeszcze, mówisz że działa fajnie, jakieś szczegóły? 

Ten aparat, czytałem i wiem że nie działa, tylko jak to się objawia? Za którymś razem zadziała czy konieczny jest restart telefonu? 

A co do czytnika to i tak są fixy na obydwie wersje. 

Co do aparatu to tak jak napisał mariusz.ur, a co do czytnika to tak, są fixy ale goodix podobno i tak gorzej działa, twórca Nitrogen OS właśnie ostatnio pisał, że będzie u siebie wymieniał z goodixa na fpc.

A odnośnie szczegółów to nie wiem co więcej napisać, najłatwiej napisać jak coś nie działa bo się od razu to zauważa a teraz na romach na nougacie praktycznie wszystko działa.

Co do aparatu to w moim telefonie najlepiej spisuje się rom Nitrogen OS, najmniej błędów w aparatach czy to google czy stockowym, używam też telefonu jako wideorejestratora i w nim też czasem kamera się wykrzaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bonzi napisał:

Dzięki za udzielanie się, a jeszcze jedno pytanie do Was, ten sypający się aparat, działa na snapchacie czy nie? :/

Zainstalowałem snapchata, żeby to sprawdzić i tak samo jak w apce aparatu, działa ale przy zmianie przód/tył potrafi się czasem wysypać, szczególnie jeśli przełącza się w momencie, w którym autofokus sobie ostrzy. Ale wystarczy wtedy wyłączyć i włączyć i znowu działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 15:10, sp1204 napisał:

Zainstalowałem snapchata, żeby to sprawdzić i tak samo jak w apce aparatu, działa ale przy zmianie przód/tył potrafi się czasem wysypać, szczególnie jeśli przełącza się w momencie, w którym autofokus sobie ostrzy. Ale wystarczy wtedy wyłączyć i włączyć i znowu działa.

Dziękuję bardzo za sprawdzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon Kernel (jeden z kilku) ma duża przewagę nad standardowym Kernel MIUI,bo w Radon są wyłączane rdzenie kiedy nie potrzeba dużej mocy,dodatkowo lepiej jest dostosowywana moc rdzeni i dodatkowo GPU jest lepiej zarządzana bo jest undervolting czyli wydajność jest jeszcze mniejsza co jest dużym plusem bo na MIUI była ustawiona większa wydajność a nie było potrzeby w danym momencie posiadać aż tak wysoką wydajność.

Ja mam do zrobienia cztery egzemplarze RN3P dla znajomych i się zastanawiam czy zainstalować im jakiś alternatywny system i wykonać jakiś krótki test stabilności czy może dać coś sprawdzonego czyli Xiaomi.eu i wgrać Radon Kernel bo jeśli by była stabilność na nim to będzie bardzo przyjemnie :)

Na swoim Mi Max nie widzę powrotu do MIUI no ale jest różnica między moim a kogoś telefonem,bo na moim mam czas na testy danego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xliked napisał:

Wgrałem wczoraj Nitrogen OS 7.1. Jest bug z aparetem, da się żyć, występuje na prawdę rzadko. Raz na jakieś 10-15 razy. System jest stabilny. O baterii się nie mogę jeszcze wypowiedzieć, za krótko mam go. 

Za dużo systemów a za mało czasu na testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LineageOS najnowszy oficjalny kenzo na rn3 pro se(Kate) działa zaskakująco dobrze jedyne co mi się rzuca w oczy to tylko czasem nie włącza się latarka.Bateria tak samo jak na miui czyma.I jakoś dziwnie szybciej się ładuje niż na global dev ale to moje odczucie.

aparat to Bajka nie ma doczego porównywać

moge sobię ustawić kartę sd jako pamięć wewnętrzną

czytnik linni działa bez fixa bo nie mam goodix 

róznica pomiędzy Kenzo a Kate to to że podmieniłem modem Kate

tylko się zastanawiam co wpłynęło na poprawę jakości połączenia na LineageOS mam niby ten sam modem co global dev a różnica jest porażajaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majdan12 napisał:

Radon Kernel (jeden z kilku) ma duża przewagę nad standardowym Kernel MIUI,bo w Radon są wyłączane rdzenie kiedy nie potrzeba dużej mocy,dodatkowo lepiej jest dostosowywana moc rdzeni i dodatkowo GPU jest lepiej zarządzana bo jest undervolting czyli wydajność jest jeszcze mniejsza co jest dużym plusem bo na MIUI była ustawiona większa wydajność a nie było potrzeby w danym momencie posiadać aż tak wysoką wydajność.

Ja mam do zrobienia cztery egzemplarze RN3P dla znajomych i się zastanawiam czy zainstalować im jakiś alternatywny system i wykonać jakiś krótki test stabilności czy może dać coś sprawdzonego czyli Xiaomi.eu i wgrać Radon Kernel bo jeśli by była stabilność na nim to będzie bardzo przyjemnie :)

Na swoim Mi Max nie widzę powrotu do MIUI no ale jest różnica między moim a kogoś telefonem,bo na moim mam czas na testy danego systemu.

W sumie jeżeli dla znajomych którzy jakoś zbytnio nie chcą ingerować w aktualizacje systemów to zainstalować jakiś system stable z xiaomi.eu, albo najlepszą wersję beta i Radon Kernel, żeby nie musieli się bawić na customach, bo coś nie działa przykładowo, na miui na 100% będą wszystkie funkcje chodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jak wygląda u Was sprawa z firmwarem? Czy instalowaliście jakieś przed instalacją LineageOS itd? W praktycznie żadnym temacie na xda dotyczącym jakiegoś ROMu nie podają już żadnego linku/informacji dotyczącego firmware. Niektórzy piszą że trzeba, niektórzy że nie, a inni że firmware z MIUI. Już się pogubiłem z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, flexeii napisał:

A możecie mi powiedzieć jak wygląda u Was sprawa z firmwarem? Czy instalowaliście jakieś przed instalacją LineageOS itd? W praktycznie żadnym temacie na xda dotyczącym jakiegoś ROMu nie podają już żadnego linku/informacji dotyczącego firmware. Niektórzy piszą że trzeba, niektórzy że nie, a inni że firmware z MIUI. Już się pogubiłem z tym.

Nie przechodziłem global stable ściągnąłem z głównej strony LineageOS kenzo najnowsze nighty i z Open gapps aplikacjie Google i działa no i jeszcze modem od Kate musiałem wgrać

wipe i te sprawy i działa wyśmienicie na Kate

 

czeba jak się z cm na LineageOS przechodzi tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bonzi napisał:

W sumie jeżeli dla znajomych którzy jakoś zbytnio nie chcą ingerować w aktualizacje systemów to zainstalować jakiś system stable z xiaomi.eu, albo najlepszą wersję beta i Radon Kernel, żeby nie musieli się bawić na customach, bo coś nie działa przykładowo, na miui na 100% będą wszystkie funkcje chodzić :D

Oni to tylko Facebook/SMS/internet i koniec.

No właśnie i też się nad tym zastanawiałem bo pewna osoba co kupiła ode mnie RN2 ma MIUI 7 (5.10.29) i sobie chwali system że wszystko działa a przecież to dość świeży był system na RN2 a jakbym zainstalował jakiś najnowszy Xiaomi.eu (rozwojowa) na RN3P to było by jeszcze lepiej :) do tego Radon Kernel aby wyeliminować złe ustawienia które są w domyślnym Kernel MIUI i można używać takiego połączenia.

Z drugie strony taki alternatywny system może już być na tyle dopracowany że będzie wszystko działać i raz na jakiś czas bym aktualizacje podesłał aby ją zainstalować ręcznie albo by była aktualizacja OTA :) 

Ja na Mi Max używam systemu który powstał 1 stycznia 2017 i od pierwszej wersji działa perfekcyjnie a na RN3P są też systemy z dłuższym stażem jak i na Mi Max gdzie ilość błędów jest mniejsza.

Muszę to wszytko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 21:48, wozzo napisał:

Witam.

Używałem trochę, więc co nie co mogę powiedzieć. 

CM 14.1/Lineage OS. Nie udalo mi się nawet go zainstalować. Przy instalacji wysypuje mi się telefon.

XIAOMI EU: używam do tej pory. Wraz z kernelem RADON tworzy dość dobre połączenie. Są niewielkie problemy, jak wahania zasięgu przy włączaniu transmisji, ale rom nadrabia opcjami m. in. klonowania aplikacji, która niesamowicie mi się przydaje.

Ressurection remix: Nie trzyma niektórych ustawień, usuwają się po restarcie. Aparat przy przełączaniu potrafi się wysypać.

Na obecną chwilę według mnie najstabilniejszy jest CM 13, na androidzie marshmallow. Nie uświadczyłem w nim absolutnie żadnych problemów. 

Aktualnie używam.

Pozdrawiam

 

Mam jedno pytanko będę chciał się przenieść na Cm13, bo wróciły wspomnienia z CM11 na starym telefonie i jak zainstaluje to nie będzie żadnych błedów? Wysypujący się aparat czy nie działający czytnik? Bo mam goodixa czy jak on tam na którego trzeba patche ale chyba jest na CM13 ten patch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bonzi napisał:

Mam jedno pytanko będę chciał się przenieść na Cm13, bo wróciły wspomnienia z CM11 na starym telefonie i jak zainstaluje to nie będzie żadnych błedów? Wysypujący się aparat czy nie działający czytnik? Bo mam goodixa czy jak on tam na którego trzeba patche ale chyba jest na CM13 ten patch :D

Problemy będziesz miał z zasięgiem, ale do naprawy tego służy paczka RADIOS. Mam fpc, więc co do czytnika się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, flexeii napisał:

@Snajper Teraz mam pewne wątpliwości. Czy firmware nie usunie się po wipowaniu partycji /system?

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi ja robiłem według swojego uznania

Full wipe (wszystko oprócz sd card, USB) pobrałem soft i gapps i zainstalowałem.

Używałem twrp Kenzo 3.0.2.2 najnowszego

No i po wszystkim tylko modem Kate wgrałem bo taki mam telefon

Oczywiście kopię na wszelki wypadek EFS zrobiłem ale na razie się nie przydała

Ja go używam jako głównego więc nie mam dual boot albo multiroom

Chyba że przechodzisz z cm wtedy ściągasz specjalną paczkę przejściową żeby danych nie stracić.

Screenshot_20170215-163241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, flexeii napisał:

Mam na myśli że gdy najpierw wgram global/china, i gdy zrobie full wipe w TWRP to czy razem z systemem nie usunie się firmware MIUI?

Z tego co napisałeś, wychodzi że firmware zostaje.

W tym wypadku to na pewno bo przecież zaznaczam wipe system czyli kasuje i na czysto wgrywam lineage os 

A na karcie sd w twrp robię kopię systemu itd i mam gotowy do powrotu

A tak żeby 2 były miui i lineage os to dual boot do wyboru

A tu oficjalna instrukcja

http://www.lineageosrom.com/2016/12/download-lineage-os-for-redmi-note-3.html

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...