Skocz do zawartości

Mi5s Plus zmiana romu, brak EDL


qasu123

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem telefon i mam raczej chiński soft. Dokładnie to:

Adnroid version: 6.0.1 MXB48T

MIUI: 8.0 Stable, 8.0.12.0

 

Chciałem wgrać sobie Global dev. Jednak nie mogę wejść w EBL EDL. Starałem się na każdy sposób ( prócz przerobionego kabelka) i nie wchodzi. Wyświetla mi się telefon i zeby podłaczyć kabel. Ale wtedy nie znajduje mi w programie teleofnu. W fastboot mogę wejść, ale używając komend nie chce odblokować. Natomiast przez Miflash nie chce wgrać mi romu. Pojawiają sie błedy.

Czekam kilka dni na odblokowanie BTL, ale podobno musze mieć wersje Dev któej nie mogę wgrać.

 

Macie jakieś pomysły?

mrosi:// to ja tu byłem i błędy poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, qasu123 napisał:

w EBL

EDL

31 minut temu, qasu123 napisał:

Ale wtedy nie znajduje mi w programie teleofnu

Czy na pewno masz poprawnie zainstalowane wszystkie sterowniki, zerknij w menadzer urzadzen.

Jesli zadne metody wejscia w EDL nie pomoga, to pozostaje CI kabel deep flash.

@FromWP zrobil fajny tutek do deep flash.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... Czyli mam takie wyjścia:

- Czekać na odblokowanie BTL i potem bez problemu powinno iść

- Przerobić kabel.

- A jakbym jeszcze pokombinował przez Fastboot wgrać inny rom to potem już EDL nie będzie zablokowany? Da się do tego telefonu wgrać przez Fastboot ROM?

 

Takie pytanko... Widziałem, że można drucikiem przerobić kabel. Wtedy 2 i 3 pin mają sie stykać? A jak wygląda sprawa dotykania obudowy wejścia USB

Edytowane przez qasu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qasu123 napisał:

Takie pytanko... Widziałem, że można drucikiem przerobić kabel. Wtedy 2 i 3 pin mają sie stykać? A jak wygląda sprawa dotykania obudowy wejścia USB

Tak można drucikiem, tylko istnieje niebezpieczeństwo że drucik się przemieści i zewrze nie to co trzeba. Bezpieczniej poświęcić jakiś kabel, rozciąć i zewrzeć te dwie żyły (w 99% zielony i czarny). Zwarcie do masy (obudowy nie powinno zaszkodzić bo czarny to też jest masa (ground). Kolega mezutelni już ci podał linka, tam masz wszystko co jest ci potrzebne. Może to być zwykły usb i przejściówka na usb type c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...