Skocz do zawartości

Problem z odblokowniem bootloadera i instalacja china dev


magik-thc

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Thedomel napisał:

To jest jak chcesz żeby telefon ci nie czytał karty pamięci, jakby jej nie było. :)

To prawda, tylko lepiej ją po prosu wyjąć. Trochę to bez sensu, ale komunikat jest i nic z nim nie da się zrobić, poza zamknięciem. Da się z tym żyć.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! 
Podepnę się pod temat jeśli można.
Więc mam podobny problem jak kolega ,ale od początku zakupiłem smartfon Xiaomi Redmi 4 Pro z takim oto softem, z tego co się zdążyłem zorientować to jest to oficjalny global.

 Screenshot_2017-02-06-22-03-31-098_com.android.settings.png

Wysłałem prośbę o odblokowanie BL wszystko przebiegło pozytywnie. Problem pojawił się w momencie gdy chciałem go odblokować tradycyjnie unlock i przy 50%  błąd weryfikacji urządzenia. No dobra sprawdziłem sterowniki -są , konto zalogowane na telefonie i w programie- jest. Debugowanie -jest. I nadal nie mogłem przeskoczyć tego problemu. więc szukam dalej z filmu opublikowanego przez Pirzu i postów na forum dowiedziałem się,że trzeba mieć China Dev. ,żeby odblokować BL ,bo z globalem są problemy. Więc chciałem wgrać China Dev. lecz tu znowu pojawia się kolejny problem mianowicie telefon nie przechodzi w tryb EDL próbowałem chyba wszystkich możliwych sposobów kombinacji klawiszy, z poziomu fastboot, polecenia wierszem ADB&fastboot jedynie opcji z kablem usb jeszcze nie miałem możliwości wypróbować. Na forum znalazłem informacje ,że od wersji stabe 8.1 Edl został zablokowany. I teraz pytanie do was czy coś da się z tym fantem zrobić ?  
Czy jest jakaś możliwość obejścia tego bez robienia cegły z telefonu? 
China dev. raczej nie da rady wgrać w trybie fastboot bez odblokowanego BL.
Moim głównym celem jest przejście na MIUI Polska.
miał ktoś podobny przypadek ?  

Z góry dzięki za odpowiedz. ;)

 

Edytowane przez zamo2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zamo2424 Zapewne nie zauważyłeś tego w moim poradniku:

Oficjalny ROM Global MIUI Global 8.1| Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI) - Odblokowywanie Bootloadera:

1. Zresetuj telefon do ustawiń fabrycznych  (wcześniej zrób sobie kopię danych wchodzisz w ustawienia > dodatkowe ustawienia > kopia i kasowanie danych).

2. Nie konfiguruj WiFi ani konta MI Account przy włączaniu.

3. Ustawiasz opcje dla programistów: klikasz 5 razy na napis MIUI version, aż pojawi się informacja na ekranie, że masz dostęp do Opcji programistycznych (Developer options), będą one dostępne w Dodatkowych ustawieniach (Aditional settings) zaznaczasz tam opcję Debugowanie USB (Debugging USB) oraz opcję: "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (OEM Unlocking Allow the bootloader to be unlocked), teraz robisz restart telefonu.

4. Teraz konfigurujesz sieć bezprzewodową.

5. Opcje programisty > MiUnlock > Dodaj konto > konfigurujesz.

6. Podłączasz fona w trybie Fastboot i próbujesz odblokować Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...