Skocz do zawartości

Własny kabel deep flash. Wykonanie + obsługa


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słowem wstępu, nie widziałem na forum podobnego poradnika, przynajmniej w wersji Polskiej, więc postanowiłem takowy napisać sam, jeżeli jest inaczej to przepraszam.

Na wstępie powiem, że ani ja ani forum nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia telefonu, gniazd usb, pralek czy nawet gorzej, wszystko robisz na własną odpowiedzialność(choć jeżeli wszystko zostanie wykonane wg. poradnika to nie powinno być problemu)

Uwaga, na najnowszych buildach globala/xiaomi.eu, sposób może nie działać, mimo to, wszystko powinno odbywać sie bez problemu na syfmiui i romach starszych.


Na samym wstępie:
1. Czym jest kabel deep flash?
-Jest to specjalnie zmodyfikowany kabel usb, służący do wprowadzania telefonu w tryb EDL
2. Ok, ale czym jest ten cały EDL?
-Najprościej mówiąc, jest to "download" mod dzięki któremu można wrzucić romy global/china w specjalnej wersji, nawet z zablokowanym bootloaderem.

Budowa kabla:

(zastrzegam że jest to mój sposób, jestem świadomy że można to zrobić lepiej itp.)
1.Zacznijmy od zdjęcia oplotu/izolacji z kabla, tak żeby były widoczne wewnętrzne zaizolowane przewody.
2.Upewnijmy się że mamy ich 4:
-Zielony czyli data +
-Czarny czyli GND/Uziemienie
-Czerwony z napięciem 5v
-Biały czyli data -
3.Teraz odsuwamy sobie czerwony i biały przewód, one nas nie interesują. Następnie bierzemy sobie w ręke pozostałe kable, przecinamy je, skórujemy do żył.
4. Teraz składamy je w ten sam sposób, nic nie zamieniamy, tak zeby czarny łączył się z czarnym, a zielony z zielonym. Najlepiej je sobie zlutować.
5.W ten sposób powinniśmy mieć 2 przewody z wypustkami czyli naszymi lutowaniami
Kabel gotowy.
 

Użytkowanie kabla:
 

1.Podłączamy kabel, końcem usb do komputera oczywiście
2.Zwieramy sobie nasze 2 luty, po prostu mają być połączone.
3.Podłączamy nasz telefon (oczywiście wyłączony)
4.Czekamy chwilę, i puszczamy nasze luty, tak żeby się rozwarły (powiedzmy po 10s. od podłączenia telefonu)
5.Komputer powinien wykryć nowe urządzenie, a w menedżerze urządzeń będzie widnieć Qualcom [...] 9008
Teraz 2 opcje:
a)zostawiamy na tym kablu który wykonaliśmy, ale pilnujemy żeby luty sie nie zwarły
b)Zmieniamy kabel na inny(telefon jest w edl więc będzie wykrywany cały czas, dorestartu)
6.Odpalamy MiFlash i flashujemy rom fastboot.

Tutaj mamy dodatkowo mój film na YT. w którym tłumaczę co i jak.


F.A.Q
Spoiler 1.Komputer nie rozpoznaje telefonu, co robić.
-Upewnij się że jesteś w trybie edl i że masz odpowiednie sterowniki, dodatkowo możesz zainstalować mi pc suite, dla sterowników.
2.Komputer nie reaguje na telefon w trybie EDL
-Możesz chcieć podłączyć telefon do tylnego gniazda USB, najlepiej 2.0
3.W sumie, po co mi to? Nie starczy fastboot oem EDL?
-I tak i nie, EDL jest blokowany w nowych telefonach od Xiaomi, może być wymagany do niektórych działań (w moim wypadku nie miałem jak odblokować bl, byłem na stable globalu i nie było możliwości instalacji china ani global dev). Dodatkowo kabel moze przydać się w razie cegieł różnej maści.
4.Mam tylko jeden kabel USB c, co teraz?
-Możemy spokojnie używać kabla jako deep flash i zwykłego codziennego kabla, musimy tylko go zaizolować po wszystki i już. Możemy również użyć starego kabla microusb i przejsciówki na usb c, sam tak zrobiłem i nie było problemu  
5.Co jest z twoimi paznokciami?
-Obgryzam, ot co wiem że nie prezentuje się to dobrze no ale cóz, każdy ma swoje demony.
Jeżeli film będzie się cieszył popularnością to postaram się nagrać lepszą wersję :).
 
 

Edytowane przez mezutelni
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie łatwiej znaleźć. Wg danych do których dotarłem to zielony jest Data+ a biały Data-, ale to nie ma większego znaczenia dla działania i zrobienia. Jedyny problem który się ostatnio pojawił to taki, że w najnowszych romach sposób przejścia do edl kablem przestaje działać. Jako uzupełnienie podam linka do swojego opisu, będzie w jednym miejscu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie łatwiej znaleźć. Wg danych do których dotarłem to zielony jest Data+ a biały Data-, ale to nie ma większego znaczenia dla działania i zrobienia. Jedyny problem który się ostatnio pojawił to taki, że w najnowszych romach sposób przejścia do edl kablem przestaje działać. Jako uzupełnienie podam linka do swojego opisu, będzie w jednym miejscu:

 

UPS, oczywiście mój błąd data + i - mi się pomyliły

I dodam że u mnie na Globalu który był najnowszy 2 tyg temu, (uzupełnię wersję jak będę przy pc) poszło bez problemu

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle. Zamiast taki goły styk mieć to lepiej zrobić zwarcie dwóch przewodów na stałe i sobie to zaizolować. Wtedy ten kabely jest tylko do otwarcia portu a drugi sprawny do samego flasha. Trochę bezpieczniej bo przynajmniej nie będzie ponownego zwarcia w trakcie flasha jak w tym przypadku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mezutelni napisał:

I dodam że u mnie na Globalu który był najnowszy 2 tyg temu, (uzupełnię wersję jak będę przy pc) poszło bez problemu

A jaki masz teraz rom? Ja sprawdzałem (tak z czystej ciekawości bo temat świeży) dzisiaj na 7.1.19 na Redmi 2 i Redmi 3s Na obydwu nie zadziałał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acid fakt, nadmienię to, chociaż wydawało mi się że logika tutaj zadziała. Mimo tego w filmie jest lekko usprawniony projekt który wyklucza taka możliwość, a polega na wlutowaniu "jumperow"

Wystukane z MI 5s



Tak. Tzn jak już chcieć jeden kabel to robić ze switchem. Aczkolwiek zamówiłem sobie nie dawno takie kabelki z Ali (takie białe) i po testach wróciłem do swoich własnej roboty. Rozlaczaly się i były błędy podczas flasha. A tak jest jeden kabel otwierający zawsze port i drugi czysty, dobry kabel USB Xiaomi do stabilnej transmisji danych. Nie ma wtedy możliwości, że się rozłączy lub zrobi się coś nie tak czy w odwrotnej kolejności.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid W filmie robie homemade switch, koszt ok. 0.12zł sztuka.*
*-Koszt jumperów to 5zł/40szt. ja użyłem jednego, wiadomo że jak ktoś nie ma to wyjdzie mu te 5zł i 39 niepotrzebnych jumperów

W wolnej chwili zaktualizuje temat o wasze sugestię :)

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...