Skocz do zawartości

Problem z nagrywaniem dźwięku


mario97

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

odkąd nabyłem Redmi 4 Prime (soft miui polska ale na chińskim było tak samo) mam problem z mikrofonem. Przy nagrywaniu strasznie wyostrza dźwięk, gubi tony niskie, finalnie dźwięk jest wręcz nieprzyjemny dla ucha. Jest na to jakiś sposób? Zmiana parametrów equalizera, mi sound, nic nie zmienia. Można to jakoś poprawić?

 

Screenshot_2017-06-05-17-11-17-295_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, XiaoRén napisał:

Nagrywałeś tylko swój głos czy innych osób tez?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój głos, głosy innych osób, tłum, muzykę, w filmach jest ten sam problem.

W aplikacji dyktafonu, aparacie, w aplikacjach trzecich. Wszędzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
4 godziny temu, si3wc4 napisał:

Próbowałeś skopiować nagrania i odtworzyć na komputerze? No bo skoro piszesz, że "wszędzie to samo" to może jest to problem z głośnikiem w telefonie a nie mikrofonem...

Cześć, na komputerze nie, ze względu na sterowniki MTP, ale filmiki nagrane telefonem często wysyłam przez Messengera i w załącznikach mailowych, na Snapchacie itd. 

Przy udostępnianiu Cast na telewizor czy nawet na słuchawkach jest ten dziwny efekt ostrego i zniekształconego dźwięku, dlatego napisałem na początku że to wina mikrofonu, wyeliminowalem inne możliwe przyczyny.  

Głośnik gra czysto i sprawnie.

Edytowane przez yawski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina mikrofonu. Dźwięk brzmi jak potraktowany odszumiaczem i problem właśnie tkwi w tym że nie da się go wyłączyć. Na jednym ruskim forum było rozwiązanie problemu, ale gdy zrobiłem to co kazali przestał mi działać głośnik i mikrofon podczas rozmów telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest właśnie system "odszumiania", czyli noise canceling. Przy obecności dźwięków tła załącza się po ok. 0,5s i robi z nagrywanym dźwiękiem co chce. Jest do tego fix dla Redmi 3/3s (http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=348078&page=9#pid8268361, post #86), ale nie mam zielonego pojęcia czy da się ( a jeśli tak, to jak) zrobić to w Redmi 4 Pro.

 

EDIT:

Bardzo fajnie problem obrazują filmy nagrane przez tego gościa: 

 

Edytowane przez kamilzierke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.06.2017 o 15:26, kamilzierke napisał:

Problemem jest właśnie system "odszumiania", czyli noise canceling. Przy obecności dźwięków tła załącza się po ok. 0,5s i robi z nagrywanym dźwiękiem co chce. Jest do tego fix dla Redmi 3/3s (http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=348078&page=9#pid8268361, post #86), ale nie mam zielonego pojęcia czy da się ( a jeśli tak, to jak) zrobić to w Redmi 4 Pro.

 

EDIT:

Bardzo fajnie problem obrazują filmy nagrane przez tego gościa: 

<video>

Dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedź. Wszystko jest tak, jak na filmie, więc zbliżamy się do tego problemu. Dźwięk jest identycznie modyfikowany.

Trochę boję się zabrać za fixy do innych modeli. Pozostaje szukanie pod Redmi 4, 4 pro/prime.
http://en.miui.com/thread-137180-1-1.html tutaj rozwiązano problem dla Redmi 2, ale tylko na developer romie.
 

Dnia 8.06.2017 o 21:06, pieczon napisał:

To nie wina mikrofonu. Dźwięk brzmi jak potraktowany odszumiaczem i problem właśnie tkwi w tym że nie da się go wyłączyć. Na jednym ruskim forum było rozwiązanie problemu, ale gdy zrobiłem to co kazali przestał mi działać głośnik i mikrofon podczas rozmów telefonicznych.

Cześć, dałbyś radę podrzucić link do owego ruskiego forum?
Spróbuję to zrobić i jeśli się uda, spróbuję pomóc i Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam redmi 4 pro który zakupiony został u goldwaya. Mam problem związany prawdopodobnie z czułością mikrofony. Gdy nagrywam koncert, gdzie jest dużo basu z perkusji czy też git. basowje, są wielkie przesterowania dźwięku. Czy można w jakiś sposób zmniejszyć czułość mikrofonu ? Czy ktoś miał taki problem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mi 5 ale mnie wkurzała słaba bateria więc kupiłem redmi 4 pro :)

Dnia 14.06.2017 o 09:36, Acid napisał:

Noo.. to cóż. Sugeruję nagrywać koncerty czymś lepszym po prostu. Poprawienie tego w romie nie wiem czy jest możliwe. Ogólnie raczej poświęcenie czasu na szukanie igły w stogu siana.

Pewien forumowicz w odpowiedzi na pytanie, czy można zmniejszyć czułość mikrofonu odpisał mi :"Wszystkie ustawienia masz w plikach systemowych ' /system/etc/mixer_paths_qrd_sku1.xml... .xml'"

 

Acid, czy wiesz gdzie mogę dokładniej szukać takiego ustawienia mikrofonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chyba od początku zakupu mam problem z dzwiękiem który nagrywa mikrofon na video czy na dyktafonie, dzwięk jes bardzo słaby jakieś piski itp.
Najbardziej słychać po 26s i to tak za każdym razem http://www52.zippyshare.com/v/CC6pI6se/file.html 
Miui Global 8.2 Stabilna 8.2.4.0(MBEMIDL)
jak sobie z tym poradzić? 
przy rozmowie przez tele nikt nie narzekał 

Edytowane przez daaniel121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy ktoś ma taki sam problem jak ja ?Na redmi 4 pro nagrywanie dźwięku jest strasznie nie wyraźne w tle słychać jakieś szumy, dziwne dźwięki. Jest możliwość naprawiane tego ? Czy czekać na jakąś aktualizacje ,która to naprawi? 

 

 

 

sss.png

Znalazłem link pokazujący mój problem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.07.2017 o 14:56, ti247 napisał:

U mnie pomogło wgranie tego fixa przez recovery. Ale najpierw zróbcie backupa. Ściągnąłem go z jakiegoś forum. To jest wersja druga, poprawiona. Wersja pierwsza nagrywała ze strasznymi krzakami :)

sound_fix_markw_v2.zip

Dzięki za link. Wychodzi na to, że rzeczywiście może pomóc. W kodzie jest fragment :

 <acdb_ids>
        <!-- sound fix redmi 4 prime markw start -->
        <device name="SND_DEVICE_IN_HANDSET_MIC" acdb_id="1"/>
        <device name="SND_DEVICE_IN_HANDSET_STEREO_DMIC" acdb_id="1"/>
        <device name="SND_DEVICE_IN_CAMCORDER_MIC" acdb_id="1"/>
        <!-- sound fix redmi 4 prime markw end -->
        <device name="SND_DEVICE_OUT_SPEAKER_PROTECTED" acdb_id="136"/>
        <device name="SND_DEVICE_OUT_VOICE_SPEAKER_PROTECTED" acdb_id="136"/>
        <device name="SND_DEVICE_OUT_SPEAKER_PROTECTED_VBAT" acdb_id="136"/>
        <device name="SND_DEVICE_OUT_VOICE_SPEAKER_PROTECTED_VBAT" acdb_id="136"/>
        <device name="SND_DEVICE_IN_CAPTURE_VI_FEEDBACK" acdb_id="137"/>
    </acdb_ids>

Wskazywałoby to na to, że acdb_id odpowiada za stopień odszumiania. Dodatkowe pliki z tego zipa to m.in. poprawione profile nagrywania dźwięku. Jeśli ten patch rzeczywiście poprawia nagrywanie dźwięku (sprawdzę w weekend) to po prostu ktoś dał d*py z konfiguracją urządzenia.

 

Backup tych plików przed podmianą nie jest konieczny, binarka robi to za usera:

ui_print "- Backup original files"
cp /system/etc/audio_platform_info.xml /system/etc/audio_platform_info_xml.bck
cp /system/etc/mixer_paths_mtp.xml /system/etc/mixer_paths_mtp_xml.bck
cp /system/etc/media_profiles.xml /system/etc/media_profiles_xml.bck

Edytowane przez kamilzierke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.07.2017 o 14:56, ti247 napisał:

U mnie pomogło wgranie tego fixa przez recovery. Ale najpierw zróbcie backupa. Ściągnąłem go z jakiegoś forum. To jest wersja druga, poprawiona. Wersja pierwsza nagrywała ze strasznymi krzakami :)

sound_fix_markw_v2.zip

 

Zainstalowałem i u mnie przy nagrywaniu jest zmiana ale czy na lepsze to nie wiem, zniknęło odszumianie otoczenia ale dźwięk nagrywa przynajmniej bez trzasków. Podczas rozmów wszystko działa tak jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie pomogło tak (jest lepiej): Podłączyłem słuchawki przewodowe. Po podłączeniu aktywują się dodatkowe funkcje głośności przypisane słuchawkom.

Ustawienia->Dźwięk i wibracje->Ustawienia dźwięku-> włączyć: Ulepszanie dźwięku Mi -> wejść w standardowy equalizer  

i  następnie odłączyć słuchawki.  Teraz można spróbować nagrać na dźwięk na dyktafonie lub innym programie i porównać z innym nagraniem  który był zmasakrowany.

Może to subiektywne odczucie ale tak jakby się odblokowała czy też zresetowała redukcja szumu która błędnie działała.

Spróbujcie u siebie i dajcie znać.

Edytowane przez Ocellar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ocellar napisał:

U mnie pomogło tak (jest lepiej): Podłączyłem słuchawki przewodowe. Po podłączeniu aktywują się dodatkowe funkcje głośności przypisane słuchawkom.

Ustawienia->Dźwięk i wibracje->Ustawienia dźwięku-> włączyć: Ulepszanie dźwięku Mi -> wejść w standardowy equalizer  

i  następnie odłączyć słuchawki.  Teraz można spróbować nagrać na dźwięk na dyktafonie lub innym programie i porównać z innym nagraniem  który był zmasakrowany.

Może to subiektywne odczucie ale tak jakby się odblokowała czy też zresetowała redukcja szumu która błędnie działała.

Spróbujcie u siebie i dajcie znać.

Niesamowite ale to działa tak jak sound_fix_markw_v2.zip, wcześniejszą instalacje poprawki usunęło po instalacji nowego Miui.eu, a tą metodą nic nie instalujemy a przynajmniej u mnie efekt jest taki sam, ale te opcje są w Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Słuchawki i efekty -> włączyć: Ulepszanie dźwięku Mi -> standardowy equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wielu użytkowników redmi 4 pro występuje problem z dźwiękiem, może nie na naszym forum ale szczególnie widać to na zagranicznych forach np. en.miui.com. Nie można było namierzyć zależności dlaczego u jednych występuje ten problem a u innych nie. Obstawiano użycie innych podzespołów, ale wtedy producent od razu by wiedział że od danej partii pojawiają się problemy z dźwiękiem. Może właśnie tą zależnością jest to że niektórzy użytkownicy nie używają w ogóle słuchawek (bo nie potrzebują). Ja do rozwiązania problemu także nie używałem słuchawek. Jeżeli powyższe moje rozwiązanie okaże się prawdą, wtedy programiści będą wiedzieć co i jak poprawić żeby rom od razu działał poprawnie dla użytkowników którzy nie używali słuchawek. Na razie mnie i @Grzegorz K pomogło.  Może jeszcze ktoś potwierdzi że u niego też pomogło wejście w odblokowane opcje dźwięku po podłączeniu słuchawek.

Co ciekawe, zaktualizowałem telefon do wersji 8.5.4.0 MBEMIED i nagrywanie dźwięku pozostaje poprawne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...