Skocz do zawartości

Zablokowany EDL od stable 8.1


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w końcu jakiś sposób na odblokowanie EDL mając syfmiui ? lub na odblokowanie BL bez wgrywania China Developer Version do czego jest potrzebny EDL. Ewentualnie inna metoda na wgranie MIUI Polska. Jestem początkującym użytkownikiem Xiaomi proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w końcu jakiś sposób na odblokowanie EDL mając syfmiui ? lub na odblokowanie BL bez wgrywania China Developer Version do czego jest potrzebny EDL. Ewentualnie inna metoda na wgranie MIUI Polska. Jestem początkującym użytkownikiem Xiaomi proszę o wyrozumiałość


Spróbuj odblokować na tym co masz, jak nie wejdzie to spróbuj przez aktualizacje puścić china dev

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacian

Wczoraj przyszedł do mnie Redmi 4 pro z syfmiui global stable: 8.2.15.0.0(MBECNGD). EDL był na szczęście odblokowany (wchodzi przez kombinację klawiszy vol+power, i wybieram opcję download), bootloader był zablokowany. Więc wrzuciłem china dev 6.11.17 (beta - dlatego tak stare bo stwierdziłem że zawsze mieć lepiej dostęp do EDL), odblokowałem na nim bootlader, później TWRP + MIUIPOLSKA. Wszystko OK i poszło w miarę gładko, także mi się wydaje że to jest loteria co ci chińczyk z syfiastym miui wgra/przerobi albo zależy jaki był soft oryginalnie przed przeróbką chińczyka.

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To blokowanie edl dotyczy telefonów z najnowszej produkcji co zeszły niedawno z linii produkcyjnej.

Teraz jeszcze są w sklepach ze starszej serii i więc z edl problemu nie powinny mieć nawet na syfmiui.(ewentualnie cofanie softu)

Za miesiąc wyjdzie prawda jak wszystkie ze starszej serii zejdą ze sklepów to się okaże po ilość tematów brak edl:-D

Druga sprawa jak kupujecie to wystarczy zapytać sprzedawcę jaki soft ma i czy jest język Polski i potem sprawdzić na en.miui czy w ogóle jest global na ten model.

Narazie nikt nie widział telefon z najnowszej produkcji(luty i syfmiui jak mi się wydaje chyba że się mylę to mnie poprawcie:-D

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, hellhammer napisał:

Nie, Acid napisal ze najnowsze stable 8.1 i 8.2 blokuje edl(sam tytul watku i pierwsze posty wystarczy przeczytac) Wiec pada Twoja teoria...No i ostatnio Acid mial tel chyba mi5s z najnowszej serii luty 2017(post 172 w tym temacie) i potwierdzil ze ma zablokowany edl. Obie teorie padaja w tym momencie i kwicza.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakt w tym ostatnim źle napisałem ale miałem na myśli tylko że nie ma metody w tej chwili na wgranie syfmiui na najnowszych przynajmniej dzisiaj zewgledu na zablokowany edl a jak wychodzi najnowszy telefon to nie cofniesz softu do starszej wersji i gdzie działało bo jej nie ma.

I druga sprawa to to że to nie dotyczy wszystkich telefonów np. Rn3 pro se global 8.1.3.0 ma edl. W głównej mierze skłaniał bym się bardziej w stronę wersji procesora im nowszy ty większe szansę że zablokują bo to musiało wcześniej być przedyskutowane z firmą qualcomm

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellhammer podkreślam że napisałem na chwilę obecną więc nie mam pojęcia że za godzinę, dzień te blokadę edl ominą to kwestia czasu ale pewna sprawa że tak będzie nie ma blokady nie do obejścia

Ogólnie na stronach co by te metody były bez dobrego antywirusa lepiej nie wchodzić bo zdrowy rozsądek nie wystarczy bo że coś złapiesz masz 100% gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje już pomysłu i sił ;/ 
Fastboot komenda ‘adb reboot edl’ restart telefonu 
fastboot oem edl – restart telefonu 
update z poziomu telefonu - odmowa
Mi PC Suite – chińskie czerwone znaczki prawdopodobnie z odmową zmiany ROM-u 
i vol- i vol+ z komendą fastboot reboot ;/
MI5 z MIUI Stable 8.1.6.0
Pierwszy Xiaomi i taka niespodzianka:(  Jakieś rady ?

Edytowane przez bacian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie trzeba próbować wszystkiego

Nie ma norm w tej chwili nikt nie ustalił dokładnie przyczyny że to występuje u wszystkich więc @hellhammer ma rację

Dopiero jak wszystkie przypadki będą wskazywały na brak możliwości uzyskania edl to możemy uznać za przypadki blokowanie przez xiaomi całkowitego

Wtej chwili nie wiadomo dokładnie o co chodzi blokowanie softwarowe czy sprzętowe.

Druga sprawa to jak nawet wyrwiesz syfmiui to większości przypadków edl jest odblokowane

Nie da rady to musisz przejrzeć cały temat i próbować metod (acid) bo nic innego w tej chwili nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co bawisz się w edl? Przecież na 8.1.6 odblokujesz bootloader. Edl nie będzie wtedy potrzebny bo będzie otwarty fastboot. Wtedy wgrasz sobie Globala dev albo MIUIPolska. Jakaś dziwna logika co u niektórych jest.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader  na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie :  Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). 

Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przed weekendem miałem redmi 4pro od goldwaya z jego syf global miui 8.2

co ciekawe telefon miał zablokowany EDL ( ani kablem ani komenda ani klawiszami)

za to działał fastboot .

Pierwsza próba odblokowania bez zmiany softu przyniosła niemiłą wiadomość że z mojego konta ne mogę odblokować bootloadera ( konto mam juz 5 lat i telefonów od czasu blokad odblokowywałem praktycznie co te 30 dni jakiś telefon )

no cóż znów prośba o zgodę do xiaomi . odesłali sms ze zgodą

podpinam dziś w fastboot . bez zmiany softu myli na 50% ale po chwili poszło :) na syfiastym romie :)

Pózniej fastboot TWRP - format partycji - rom miuipolska - restart -  dodatki i telefon petarda.

EDL dalej nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli reasumując, kupiłem Redmi Note 4 od Goldway (MIUI Global 8.1. 15 | Stabilna (MCFMIDI).
Odblokowałem bootloader, więc teraz pozostaje tyko wgranie Miui Polska, przez TWRP. Tak?

Ten rom jest właściwy?

Redmi Note 4X Snapdragon
MIUI 7.5.11
ANDROID 7.0
ROM HMNote4X
KOD mido
MD5: 64A9A8131D
BL: ODBLOKOWANY
DATA: 11/5/2017

IMG_20170514_222300_1494843419888.jpg

Wysłane z mojego Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ErgE napisał:

Czyli reasumując, kupiłem Redmi Note 4 od Goldway (MIUI Global 8.1. 15 | Stabilna (MCFMIDI).
Odblokowałem bootloader, więc teraz pozostaje tyko wgranie Miui Polska, przez TWRP. Tak?

Ten rom jest właściwy?

Jesteś jeden krok od uwalenia telefonu. Piszesz, że masz Redmi Note 4, a podajesz dane ROMu dla Redmi Note 4X. Jaki w końcu telefon posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeden krok od uwalenia telefonu. Piszesz, że masz Redmi Note 4, a podajesz dane ROMu dla Redmi Note 4X. Jaki w końcu telefon posiadasz?


No właśnie, AIDA 64 wyświetla, że Redmi Note 4, urządzenie MIDO - i tym kodem kierowałem się wybierając rom miui polska, ponieważ innego nie mogę wyszukać.
Proszę o pomoc, ponieważ już chce zakończyć temat instalacji miui polska i normalnie użytkować już telefon. af91e2f3c93bb92bea93ce92e62f8385.jpg

Wysłane z mojego Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ErgE napisał:


No właśnie, AIDA 64 wyświetla, że Redmi Note 4, urządzenie MIDO - i tym kodem kierowałem się wybierając rom miui polska, ponieważ innego nie mogę wyszukać.
Proszę o pomoc, ponieważ już chce zakończyć temat instalacji miui polska i normalnie użytkować już telefon.

OK. To w takim razie jest Redmi Note 4X.

Przeczytaj kilka razy poradnik instalacji MIUI Polska/EU: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

i zainstaluj po kolei: TWRP i MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3238]mrosi[/mention]

Dziękuję za odpowiedź o takie potwierdzenie mi chodziło. Wieczorem szukam dedykowanego TWRP i instaluje Miui Polska. ufff

 

Wysłane z mojego Redmi 2

 

Jeszcze jedna kwestia. Na moim Note 4 wyświetla wersja android 6.0.1 (Marshmallow) MMB29M, czy ten rom z poprzedniego posta nadal będzie pasował?

 

Redmi Note 4X Snapdragon

MIUI 7.5.11

ANDROID 7.0

ROM HMNote4X

KOD mido

MD5: 64A9A8131D

BL: ODBLOKOWANY

DATA: 11/5/2017

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ErgE napisał:

Jeszcze jedna kwestia. Na moim Note 4 wyświetla wersja android 6.0.1 (Marshmallow) MMB29M, czy ten rom z poprzedniego posta nadal będzie pasował?

Tak. Podniesie jednocześnie "bazę", czyli samego Androida, do wersji 7.0. Niestety z tym może wiąać się ponowne zablokowanie bootloadera. Jeśli tak, jeśli zainstalujesz ten ROM, będziesz musiał ponowić procedurę odblokowania, żeby móc wgrywać kolejne aktualizacje cotygodniowe. Poczytaj tutaj:

Wprawdzie @Acid pisał tylko o wymienionych tytularnie modelach, jednak śmiem przypuszczać, że może to dotyczyć każdego telefonu Xiaomi, w którym aktualizuje się Androida właśnie do wersji 7.x.x. Może Acid się wypowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Acid napisał:

Yy nie. Nie rozumiecie wciąż czemu blokuje się bootloader na Mi4c. To inna bajka niż telefony z 2016 roku...

No OK, to w końcu co do których telefonów można spodziewać się zablokowania bootloadera po instalacji MIUI Polska/EU na Androidzie 7? Tylko tych z tytułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

No OK, to w końcu co do których telefonów można spodziewać się zablokowania bootloadera po instalacji MIUI Polska/EU na Androidzie 7? Tylko tych z tytułu?

Tak, tych do 2015, produkowane od 2016 będą już miały "zwyczajną" blokadę.

Czyli Mi4c/Mi4s/MiNotePro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Tak, tych do 2015, produkowane od 2016 będą już miały "zwyczajną" blokadę.

Czyli Mi4c/Mi4s/MiNotePro.

 

No OK, ale i tak część urządzeń, nawet z 2016 roku, ma niższą wersję Androida od 7.0. Nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ErgE napisał:

@mrosi
Super w pełni kompletna odpowiedź, wrócę z pracy zaczynam proces instalacji. Nie omieszkam napisać o powodzeniu - mam nadzieję ;-)
Jeszcze raz dziękuję za info.

Wysłane z mojego Redmi 2
 

no i udało się - siedzi MIUI Polska. Dziękuję za pomoc głównie @mrosi za ostatnie, ale jak kluczowe wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...