Skocz do zawartości

Zablokowany EDL od stable 8.1


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

no to widzę, że wiele osób będzie miało problem z wrzuceniem xiaomi.eu.

Na Redmi 4 Pro narzeczonej był wgrany jakiś 8.0.5.0.0 Global stable (ale z literkami CN, czyli podróba). Korzystałem z poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i bez problemu udało się zainstalować Global stable 8.1.2. Niestety już dalej nie udało się odblokować BL. Nie można wejść do EDL za pomocą przycisków volume. Nie można zrobić downgrade do 7.1.20. Pewnie zrobiłem błąd, że nie próbowałem instalować china dev, a global stable. Sugerowałem się tym, że na moim Redmi 4 Pro miałem od razu wgrany Global stable 8.1.2 i bez problemu odblokowałem BL i wgrałem miui.eu.

Wydaje się, że to chińska podróba może powodować zablokowanie czegoś w telefonie. Mogę się jedynie pocieszyć, że teraz jest Global stable, a nie to chińskie dziadostwo. Tylko szkoda, że nie można odinstalować masy bezużytecznych gappsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu zostało napisane że już mi nic nie wiadomo. Może ktoś wyjaśni: otrzymuję telefon redmi 4 pro od myfrienda z syfmiui. Jaki soft najlepiej wgrać pod unlock bootloadera i instalację xiaomi.eu - china dev w najstarszej wersji (6.12.15) czy china dev w najnowszej wersji (7.1.20) czy może globala 8.1.2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagru11 napisał:

Tyle tu zostało napisane że już mi nic nie wiadomo. Może ktoś wyjaśni: otrzymuję telefon redmi 4 pro od myfrienda z syfmiui. Jaki soft najlepiej wgrać pod unlock bootloadera i instalację xiaomi.eu - china dev w najstarszej wersji (6.12.15) czy china dev w najnowszej wersji (7.1.20) czy może globala 8.1.2.0?

Wgrać wgrasz prawie każdy, ale nie odblokujesz BL, bo podobno ten crack z syfmiui coś buguje i się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 21:51, slimdick napisał:

@aeon7777 czyli masz ten sam wgrany FW i jeden odblokowałeś a drugiego nie możesz, ciekawe ... I robisz wszystko tak samo jak poprzednim razem.

W moim telefonie od nowości był 8.1.2 i bez problemu udało się odblokować BL.

W drugim telefonie było syfmiui. Udało się tylko wgrać globala. Ale już nie można odblokować BL. Wniosek: chińczyk wgrywając syfmiui musiał coś zbugować.

Dnia 8.02.2017 o 23:22, majdan12 napisał:

@aeon7777

Sprawdź 


https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

 

Czy to sprawdzona metoda? Wtedy mógłbym spróbować wgrać oficjalny chiński dev i z niego próbować odblokować BL?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aeon7777 napisał:

W moim telefonie od nowości był 8.1.2 i bez problemu udało się odblokować BL.

W drugim telefonie było syfmiui. Udało się tylko wgrać globala. Ale już nie można odblokować BL. Wniosek: chińczyk wgrywając syfmiui musiał coś zbugować.

Czy to sprawdzona metoda? Wtedy mógłbym spróbować wgrać oficjalny chiński dev i z niego próbować odblokować BL?

To jest tylko inna komenda EDL inna niż zwykle stosowana.

Na RN3P zastosowałem bo nie chciały stare sprawdzone komendy zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem swojego R4pro z technosa w oryginalnej folii z china stable 8.1.2 Nichu...zadna ludzka metoda nie chcial lyknac globala stable. W miedzyczasie byla aktualizacja do 8.1.3. Przez aplikacje update udalo sie wrzucic najnowszy china dev, ale z niego tez nie chcialo wrzucic globala ani updaterem ani miflashem. Pomogla dopiero metoda z filmiku z chinskim Mi PcSuite, przy czym zadzialala kombinacja klawiszy, ktora podal Acid. Po wrzuceniu globala 8.1.2 system sie wysypywal i trzeba bylo zrobic factory reset z poziomu ustawien, ale tersz wszystko wydaje sie byc ok. Sam Mi PcSuite mysle, ze pomocny, no ale mogliby sie pofatygowac z jezykiem angielskim, bo aktualnie wersja angielska nie obsluguje androida 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 11:06, Acid napisał:

Małe podsumowanie.

Redmi 4 Pro z 7.1.20

  • nie da się odblokować bl, przy dodawaniu konta przez Mi Unlock status wychodzi jakiś hardware error coś tam po chińsku, ale konto się dodaje choć nie jest zweryfikowane
  • unlock tool twierdzi, że nie jest powiązany i błąd 50%
  • kabel edl z białym+ czarny nie działa (ten sam efekt jak ze starym)
  • tylko z pomocą MiPCsuite możliwy był downgrade wg takiej kolejności: 7.1.20 > 8.1.3 cn > 8.0.6 cn.
  • na 8.0.6 Cn niemożliwy... update do Global 8.1.2. Błąd unknown error z poziomu MIPCSuite.
  • ni chu. nie mogę odblokować bl. Raz sie udalo a na tym egzemplarzu nie mogę. Wipe danych na 8.0.6 nic. 

CO ZADZIAŁAŁO?

  • na 8.0.6 byłem w fasboot, potem power i wetknicie kabla EDL (starego) i poszło. Wgrałem Globala.

Ja mam Redmi 4 pro właśnie z 8.1.3 cn. Gdzie moge dorwać rom do 8.0.6? 

Wygląda to jak jedyna deska ratunku dla mnie, chyba że poczekam na odblokowanie BL-a przez chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Redmi 4 pro właśnie z 8.1.3 cn. Gdzie moge dorwać rom do 8.0.6? 
Wygląda to jak jedyna deska ratunku dla mnie, chyba że poczekam na odblokowanie BL-a przez chińczyków.

Na zgodę, nie na odblokowanie. Skoro masz CN 8.1.3 to po co chcesz cokolwiek mieszać? Po prostu czekasz na zgodę, odblokowujesz bootloader jak człowiek i wgrywasz miuipolska

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie jest do konca pewne, to ze Acidowi sie trafil taki model nie znaczy ze innym tez, zreszta Acid pisal ze tamten tel mial oficjalny rom.
Mi sie wydaje ze syfmiui cos skopalo, jak to pewnego czasu na KATE z banggood byl problem.

Nie, od Stable 8.1 i któregoś dev jest zablokowany edl i Deep flash cable nie działa

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W dev Settings trzeba dodać konto Xiaomi i tyle. Tyle że w ogóle nie chodzi o jakieś odblokowanie. Edl był potrzebny do innych rzeczy. Mogłem wgrać soft do 10 telefonów na raz podłączonych przez hub do jednego miflash. A teraz Mipcsuite nie dosyć, że wolny to tylko jeden telefon na raz.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam przedstawię apokaliptyczną tezę która się nie pojawi mam nadzieję nigdy to tylko takie dziwne moje myśli

-syfmiui z przerobionymi plikami tak aby się nie dało powiązać z kontem xiaomi

A żeby przez mipcsuit wgrać softa nie dało też by mogli coś zmienić w plikach i blokadę zrobić.

Ogólnie jakby chcieli to by to już dawno robili ci co wygrywali syfmiui więc w sumie nie ma się co bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...