Skocz do zawartości

Zablokowany EDL od stable 8.1


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Piszesz o twrp a to się na nijak do tematu.

Przecież twrp to inna bajka. Masz to dopiero jak odblokujesz bl. Z niebieskiego Recovery nic nie można wgrać, przecież to oczywiste. To się jedynie łączy z Mipcsuite.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Acid napisał:

Lol. Co za historie tu czytam.

Nie liczcie na nic. Zablokowany EDL i tyle. Bez MiPCsuite się nie obejdzie. Ciekawe jestem co taki gearbest czy tam goldway wymyśli na swoje syfiaste softy jak nie będą mogli z EDLa nie długo robić telefonów. Być może od mido wzwyż będą już fabrycznie stable 8.1 i te już będą poblokowane.

gearbest goldway  itd o ile wymyślą metodę na syfiaste softy to moim zdaniem od wprowadzenia do obiegu czyli jak parę sztuk do pewnego kraju pójdzie to długo nie czeba będzie czekać jak na którymś  rosyjskim forum się ta metoda pojawi chyba że inni ich prześcigną(xda)

a co do odblokowania bootloadera to xiaomi powinno więcej chęci w to włożyć  w tej chwili z tego co czytam wygląda to jak losowanie:-D

nieoficjalnie też nie da się odblokowywać bo brak edl błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadam właśnie na czacie z geekbuying i twierdzą że wszystkie telefony z ich gównianym softem global mają odblokowany bootloader i EDL... Kupowałem od nich ostatnio w końcówce listopada redmi 3/2gb wersje chińską. No i faktycznie bootloader był odblokowany. Na pytanie czy może powiedzieć jak to robią stwierdził że szczegółów nie zna ale mają swój zespół mózgów co to robi.

Na pytanie czy nie mogliby sprzedawać telefonów z oryginalnym softem twierdzi, że to jest kłopotliwe bo ludzie później sami instalują sobie coś i uwalają telefony. To mu napisałem że na europę to mogliby się postarać o wgrywanie xiaomi.eu;-) albo na specjalne życzenie nie wgrywać ich tego syfu.. no i zapadła cisza. Chinole są ciężko reformowalni.

Edytowane przez szwagru11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, m4ci3k_sz napisał:


Tylko że ludzie z Chin i Indii nie kupują Xiaomi na gearbest

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Póki telefony się sprzedają z ich syfmiui to nie muszą nic robić ;) Jak zaczną się problemy z popytem to wtedy ich oświeci, że xiaomi,eu albo global jest lepszy i pewnie go wgrają... Biznes, biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

dblokowany bootloader i EDL... Kupowałem od nich ostatnio w końcówce listopada redmi 3/2gb wersje chińską. No i faktycznie bootloader był odblokowany

Hm dziwne. Może ten model ale oni wgrywają scrackowne bootloadery, a to nie oznacza, że jest odblokowany tak jak być powinien oficjalną metodą. Znany przypadek jest z kenzo...

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

ale mają swój zespół mózgów co to robi

Jak mają zdolną osobę co grzebie w hex w pliku binarnym bootloadera to wszystko można. A potem z EDL podmienić emmc aboot i tyle. Scrackowany.

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

To mu napisałem że na europę to mogliby się postarać o wgrywanie xiaomi.eu

Może wiedzą, że tak łatwo nie pójdzie jak będą dawać scrackowane bootloadery. Na xiaomi.eu są błędy FC jak się ma taki BL.

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

Chinole są ciężko reformowalni.

Biznes. Sprzedawali Redmi 4A/Redmi Pro zanim dostały prawdziwego Globala. Przecież 9/10 zakupów w gearbest czy innym syfie aliexpress to zakup telefonu bo ma polski język czy tam multilanguage. Zwykły użytkownik telefonu z Androidem (99% ludzkości ;p) nie ma pojęcia, że na ten model nie ma faktycznie globala (nie było wtedy...) i kupi telefon. Cała sztuka biznesu polega na jak najszybszym wystawieniu sprzedaży na stronie zaraz po premierze producenta. Aliexpress/Allegro nie czeka aż Xiaomi łaskawie za 2-3 miesiące zbuduje globala i cichaczem podrzuci na swoją stronę. Tu w tydzień po premierze Redmi 4 mają się sprzedawać do ludzi z EU a ci kupią tylko jak w aukcji jest napisane "multilanguage". Stąd mają zatrudnione tęgie chińskie głowy by jak najszybciej rozpracować nowy telefon i wrzucić syf ... ale przetłumaczony bo to jest najważniejsze dla "zwykłego kupującego telefon marki Ksiaomi, bo ponoć tanie a dobre".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się trochę denerwować tymi wszystkimi "newsami". Zamówiłem swoją Mi5s jeszcze w styczniu na IBG, ale ze względu na chiński nowy rok jeszcze nic z moim zamówieniem się nie dzieje. Wg informacji, które mam z IBG na Mi5s jest PL więc to zapewne wersja GLOBAL. 

Niedługo będę składał wniosek o zgodę na odblokowanie BL, raczej cały proces przejścia powinien być bezproblemowy, czy brak EDL może mi jakoś "przeszkodzić" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, naver napisał:

Zaczynam się trochę denerwować tymi wszystkimi "newsami". Zamówiłem swoją Mi5s jeszcze w styczniu na IBG, ale ze względu na chiński nowy rok jeszcze nic z moim zamówieniem się nie dzieje. Wg informacji, które mam z IBG na Mi5s jest PL więc to zapewne wersja GLOBAL. 

Niedługo będę składał wniosek o zgodę na odblokowanie BL, raczej cały proces przejścia powinien być bezproblemowy, czy brak EDL może mi jakoś "przeszkodzić" ?

Nie. I napij się melisy, bo zaczynam się serio martwić o Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się trochę denerwować tymi wszystkimi "newsami". Zamówiłem swoją Mi5s jeszcze w styczniu na IBG, ale ze względu na chiński nowy rok jeszcze nic z moim zamówieniem się nie dzieje. Wg informacji, które mam z IBG na Mi5s jest PL więc to zapewne wersja GLOBAL. 
Niedługo będę składał wniosek o zgodę na odblokowanie BL, raczej cały proces przejścia powinien być bezproblemowy, czy brak EDL może mi jakoś "przeszkodzić" ?

Może, na Globalu możesz nie móc odblokować, możliwe że pójdzie, ale nie ma zasady, zawsze są test pointy i chiński PC suit

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywanie dla nowych userów z "bardzo trudne" zamieni się w "niemożliwe". 

Na moje niech blokują te EDLy itp itd, ALE mają zrobić porządny Global soft, ładnie przetłumaczony, bez grubych bugów, z dopracowanym softem aparatu, by dało się go dorbze wykorzystać bez modowania telefonu. Bo sorry, ale ostatnio softy są skopane, ludzie mają problemy z podstawowymi podzespołami jak np. GPS i jeszcze nam chcą zablokować wgrywanie customów? Fani Xiaomi bronią MIUI, bo np. w takim LeEco soft jest niedopracowany albo jakieś słówko po angielsku. A u nas to niby soft jest super? Te tygodniowe aktualizacje cokolwiek zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eragon napisał:

Nie. I napij się melisy, bo zaczynam się serio martwić o Ciebie. 

O mnie martwić się nie musisz, ale dziękuje :)

Źle się wyraziłem i źle to opisałem, bo nie chodziło mi o sam proces odblokowania BL, tylko o instalacje MIUI Polska, bo widzę, że coraz bardziej pod górę się robi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sorry, ale ostatnio softy są skopane, ludzie mają problemy z podstawowymi podzespołami jak np. GPS i jeszcze nam chcą zablokować wgrywanie customów?

A co to ma do wgrywania customów? Jak kupisz w dobrym sklepie to żadnego problemu nie będzie, odblokujesz bl i wgrasz sobie co chcesz

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, m4ci3k_sz napisał:


A co to ma do wgrywania customów? Jak kupisz w dobrym sklepie to żadnego problemu nie będzie, odblokujesz bl i wgrasz sobie co chcesz

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

A jeśli ktoś nie chce dopłacać do "dobrego" sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, m4ci3k_sz napisał:

To jest głupi i sam sobie rzuca kłody pod nogi

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odważne słowa, ale ochłoń chłopcze.

Zauważ, że dużo osób kupi Xiaomi np. w bangood, gearbest itp itd i co mają zrobić? Myślisz że sprawa z EDL będzie nagłaśniana? Nie. Nie nazywaj kogoś głupim, bo chce oszczędzić i nie ma zamiaru dopłacać cudownemu IBG za możliwość zmiany softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne słowa, ale ochłoń chłopcze.
Zauważ, że dużo osób kupi Xiaomi np. w bangood, gearbest itp itd i co mają zrobić? Myślisz że sprawa z EDL będzie nagłaśniana? Nie. Nie nazywaj kogoś głupim, bo chce oszczędzić i nie ma zamiaru dopłacać cudownemu IBG za możliwość zmiany softu.

Tylko że z gearbest zawsze przychodzą odblokowane ;)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, galakty napisał:

Odważne słowa, ale ochłoń chłopcze.

Zauważ, że dużo osób kupi Xiaomi np. w bangood, gearbest itp itd i co mają zrobić? Myślisz że sprawa z EDL będzie nagłaśniana? Nie. Nie nazywaj kogoś głupim, bo chce oszczędzić i nie ma zamiaru dopłacać cudownemu IBG za możliwość zmiany softu.

Nie tylko za możliwość zmiany softu, ale i za ewentualny serwis gwarancyjny świadczony w Polsce. To dodatkowy plus zakupu w IBG. No i jeszcze wysyłka z ubezpieczeniem od VAT, bo chyba inni tego nie oferują? Chyba, że o czymś nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mars28 napisał:

Nie tylko za możliwość zmiany softu, ale i za ewentualny serwis gwarancyjny świadczony w Polsce. To dodatkowy plus zakupu w IBG. No i jeszcze wysyłka z ubezpieczeniem od VAT, bo chyba inni tego nie oferują? Chyba, że o czymś nie wiem.

Goldi wysyła również bez VAT i nawet taniej niż IBG (płacisz za wysyłkę, a nie ileś % od wartości telefonu lol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie.

Redmi 4 Pro z 7.1.20

  • nie da się odblokować bl, przy dodawaniu konta przez Mi Unlock status wychodzi jakiś hardware error coś tam po chińsku, ale konto się dodaje choć nie jest zweryfikowane
  • unlock tool twierdzi, że nie jest powiązany i błąd 50%
  • kabel edl z białym+ czarny nie działa (ten sam efekt jak ze starym)
  • tylko z pomocą MiPCsuite możliwy był downgrade wg takiej kolejności: 7.1.20 > 8.1.3 cn > 8.0.6 cn.
  • na 8.0.6 Cn niemożliwy... update do Global 8.1.2. Błąd unknown error z poziomu MIPCSuite.
  • ni chu. nie mogę odblokować bl. Raz sie udalo a na tym egzemplarzu nie mogę. Wipe danych na 8.0.6 nic. 

CO ZADZIAŁAŁO?

  • na 8.0.6 byłem w fasboot, potem power i wetknicie kabla EDL (starego) i poszło. Wgrałem Globala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym nie zadziałał jeszcze. Jest to samo co na kablu z zielonym. Tylko ładowanie. Nie robiłem do tej pory testpoints na płycie bo żaden Redmi 4 nie był mój a koniec końców udało się albo wgrać Global albo odblokować i xiaomi.eu. Ale w tym przypadku nie udało się wciąż odblokować. Błąd 50% nawet na Global Stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ma Globala dev także...

Tzn droga do Globala Stable z China Dev jest właśnie tak długa. MIPCSuite nie pozwala na downgrade z 7.1.20 (która jest tu najwyższa), a więc odpada od razu Global 8.1.2. Jednakże możliwa jest zamiana na Stable 8.1. A potem już program pozwala na downgrade do 8.0.6 (bo w ramach stable) gdzie działa EDL. Nie próbowałem jednak z 8.1 CN na 8.1.2 Global, aczkolwiek z 8.0.6 update do 8.1.2 Global nieudany z powodu unknown error. Dopiero z EDL poszło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...