Skocz do zawartości

Zablokowany EDL od stable 8.1


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny miałem dziś przypadek. Mi5s z fabrycznym Globalem 8.0.3. Nie szło odblokować bootloadera. Próbowałem wszystkie możliwości, w tym ponowne wgranie Globala z edl. Co pomogło? Wgranie z edl chińskiego Stable i odblokowanie poszło bez problemu.

Cóż przydatny ten edl... Nie ma kombinowania z telefonami. A co mają powiedzieć ludzie którym z jakiś powodów padł system i nawet fastboot nie chodził? Mnóstwo takich telefonów uratowałem kablem edl.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny miałem dziś przypadek. Mi5s z fabrycznym Globalem 8.0.3. Nie szło odblokować bootloadera. Próbowałem wszystkie możliwości, w tym ponowne wgranie Globala z edl. Co pomogło? Wgranie z edl chińskiego Stable i odblokowanie poszło bez problemu.

Cóż przydatny ten edl... Nie ma kombinowania z telefonami. A co mają powiedzieć ludzie którym z jakiś powodów padł system i nawet fastboot nie chodził? Mnóstwo takich telefonów uratowałem kablem edl.

Wysłane z mojego MI 5



Mój Mi5s nie reaguje na Deep flash cable, w sensie nie wchodzi w edl tylko się normalnie ładuje. Co ciekawe ten sam przewód działa na innych modelach i tam bez problemu odpala edl

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Acid napisał:

Dziwny miałem dziś przypadek. Mi5s z fabrycznym Globalem 8.0.3. Nie szło odblokować bootloadera. Próbowałem wszystkie możliwości, w tym ponowne wgranie Globala z edl. Co pomogło? Wgranie z edl chińskiego Stable i odblokowanie poszło bez problemu.

Cóż przydatny ten edl... Nie ma kombinowania z telefonami. A co mają powiedzieć ludzie którym z jakiś powodów padł system i nawet fastboot nie chodził? Mnóstwo takich telefonów uratowałem kablem edl.

Wysłane z mojego MI 5
 

Co mają powiedzieć? Oddać telefon do serwisu. Pewnie taka ich polityka teraz będzie.

Zresztą... Było za dobrze. Czy Samsung daje toolsy do wgrywania userom przez deep flash? Nie, oddajesz do serwisu. Jeśli Xiaomi pójdzie tą drogą, to powodzenia. Może mam odesłać do Chin żeby mi odceglili telefon? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mój Mi5s nie reaguje na Deep flash cable, w sensie nie wchodzi w edl tylko się normalnie ładuje. Co ciekawe ten sam przewód działa na innych modelach i tam bez problemu odpala edl

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Znów ja miałem to Co Acid opisał 2up, ale u mnie na mi 5s edl poszedł bez problemu

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, m4ci3k_sz napisał:

Mój Mi5s nie reaguje na Deep flash cable, w sensie nie wchodzi w edl tylko się normalnie ładuje.

Bo masz prawdopodobnie nowy rom. Problem dotyczy również romów eu (które są na bazie chińskich dev). Nawet w Redmi 2 na romie eu 7.1.19 przestał kabel działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, m4ci3k_sz napisał:

7.1.12

To widać w twoim telefonie już to w tej wersji zablokowali. Kolega mezutelni który napisał poradnik jak zrobić kabelek, ma Mi5s, sprawdzał na eu 7.1.19 i też mu przestało działać. Po prostu się normalnie ładuje.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Ale Mi4c można już odłożyć na półkę, w sensie telefon dawno jest już EOL i kto go ma to albo ma już dawno nasz rom albo odblokuje sobie. Jak ktoś dopiero kupuje telefon to i tak ma już lepsze alternatywy.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Acid napisał:

Tego nie wiem. Ale Mi4c można już odłożyć na półkę, w sensie telefon dawno jest już EOL i kto go ma to albo ma już dawno nasz rom albo odblokuje sobie. Jak ktoś dopiero kupuje telefon to i tak ma już lepsze alternatywy.

Wysłane z mojego MI 5
 

Szczególnie jak zrobią promocję to do 500 zł jest mnóstwo alternatyw. 

No chyba, że już się zapas Mi4C skończył i promocji nie będzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Mi4c taniej nie będzie, kupiłem bez wysyłki za 112$... Teraz 150$, Redmi 4 Pro tyle samo, jakaś alternatywa faktycznie jest. Gdyby tylko ten aparat nie był olany i tryb manualny (tak czy siak sensor kiepski).

EDIT: No i przesłona 2.2 .

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym, na chwilę obecną jaki najlepiej zainstalować ROM (np.przez miflash) by móc później wejść w EDL, (ew. odblokować BL?)?

China Dev?

,China Stable?

,Global Dev?

,Global Stable ?

 

P.S.

Na forum en.miui w jednym z poradników użytkownik piszę że w kablu deep flash zawiera czarny z białym i wprowadza RN4 w tryb EDL.Na tym samym forum w którymś z komentarzy piszą że trzeba odblokować BL by wejść w EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym, na chwilę obecną jaki najlepiej zainstalować ROM (np.przez miflash) by móc później wejść w EDL, (ew. odblokować BL?)?
China Dev?
,China Stable?
,Global Dev?
,Global Stable ?
 
P.S.
Na forum en.miui w jednym z poradników użytkownik piszę że w kablu deep flash zawiera czarny z białym i wprowadza RN4 w tryb EDL.Na tym samym forum w którymś z komentarzy piszą że trzeba odblokować BL by wejść w EDL.

Redmi Note 4? Tam nie ma edl

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robaks napisał:

w którymś z komentarzy piszą że trzeba odblokować BL by wejść w EDL.

Trochę prawdy w tym jest, jak odblokujesz bl w swoim R3s, to będzie wchodził w edl z tego chińskiego menu serwisowego. Z zablokowanym po prostu się uruchamia system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update: Mam na tacy Redmi 4 Pro uwalony bo użytkownik coś tam popsuł podczas flasha. MiPCsuite wykrywa, że jest tam wersja chinska dev 7.1.20 i EDL jest zablokowany. Kablem nie wchodzi. 

Raz udało mi się wejść do nowego recovery. Takie z niebieskimi przyciskami. A teraz nie mogę eh..

edit: ok już wiem. Od ok 7.1.20 lub  Stable 8.1 telefony przeszły transformację do super sayian blue... znaczy się z niebieskim recovery. Wchodzi się trzymając wszystkie 3 przyciski ale potem puszczając power jak zgaśnie na chwilę i trzymać dalej oba buttony volume. Wtedy na chinskim ekranie dać opcję na dole i wchodzi w recovery które potem widoczne jest w MiPC suite i można załadować romy.

edit2: ale dupa. Chinole się zabezpieczyły i przed tym... Nie można nawet cofki zrobić. MiPC suite nie pozwala na downgrade do wersji stable 8.0 CN ani Globala jak jest na tym 7.1.20...

edit3... w sumie... to oznacza, że co raz więcej telefonów będzie musiało być odblokowywanych by wgrać Globala lub MIUIPolska. 

edit4: ok wychodzi na to, że te najnowsze zabezpieczenia powodują, że jedyną opcją na instalację softu będzie MiPCsuite bo tylko on weryfikuje pliki zip z romami. Mowa o blokowanym BL bo przy odblokowanym fastboot działa i miflash też. 

edit5: oczywiście nie mogę odblokować BL na tym 7.1.20 Redmi 4 Pro.. jakżeby inaczej...50%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Acid napisał:

edit: ok już wiem. Od ok 7.1.20 lub  Stable 8.1 telefony przeszły transformację do super sayian blue... znaczy się z niebieskim recovery. Wchodzi się trzymając wszystkie 3 przyciski ale potem puszczając power jak zgaśnie na chwilę i trzymać dalej oba buttony volume. Wtedy na chinskim ekranie dać opcję na dole i wchodzi w recovery które potem widoczne jest w MiPC suite i można załadować romy.

Rzeczywiście pojawiła się namiastka recovery. Na global dev 7.1.19 w Redmi 3s odpala się nawet po angielsku. To trzecie na dole wyświetla się "Connect with MiAssistant", drugie to "Wipe data". Z MiPc nie próbowałem, ale kabel nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głupie jest to, że mam działające 7.1.20 i nie moge odblokować a program nie zezwala na downgrade ani co ciekawe na update do 8.1 Global. Dev Globala nie ma..

Najlepsze jest to, że 99% ludzi nie ogarnia w ogóle tego co ja ledwo teraz robię...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

A to będzie się tak dało?

Mając kod źródłowy danego oprogramowania(np. bootloadera) i odpowiedni poziom wiedzy, żeby go wykorzystać, można zrobić wszystko. Nawet na Samsungu S5230 odpaliłbyś androida :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamilp2p napisał:

Mając kod źródłowy danego oprogramowania(np. bootloadera) i odpowiedni poziom wiedzy, żeby go wykorzystać, można zrobić wszystko. Nawet na Samsungu S5230 odpaliłbyś androida :) 

No to czekamy z niecierpliwością! Daj znać jak już napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Co za historie tu czytam.

Nie liczcie na nic. Zablokowany EDL i tyle. Bez MiPCsuite się nie obejdzie. Ciekawe jestem co taki gearbest czy tam goldway wymyśli na swoje syfiaste softy jak nie będą mogli z EDLa nie długo robić telefonów. Być może od mido wzwyż będą już fabrycznie stable 8.1 i te już będą poblokowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Lol. Co za historie tu czytam.

Nie liczcie na nic. Zablokowany EDL i tyle. Bez MiPCsuite się nie obejdzie. Ciekawe jestem co taki gearbest czy tam goldway wymyśli na swoje syfiaste softy jak nie będą mogli z EDLa nie długo robić telefonów. Być może od mido wzwyż będą już fabrycznie stable 8.1 i te już będą poblokowane.

To znaczy... Gdyby ta blokada EDL wymusiła sprzedaż oryginalnych systemów prosto od Xiaomi i zlikwidowałaby syfmiui, to ja bym nawet się cieszył. 

Tylko martwi mnie brak TWRP... Żadnych modów sobie nie wgramy (chyba, że te nowe recovery pozwala?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...