Skocz do zawartości

Zablokowany EDL od stable 8.1


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, galakty napisał:

Póki będzie dla nas możliwość złamania tej blokady to nie dbam ile tych zabezpieczeń zrobią. A jak się nie będzie dało, to się zmieni markę i tyle - co za problem, kupuje się to co się opłaca w danej chwili :) 

Nie jedyne Xiaomi tworzy ciekawe telefony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

Nie jedyne Xiaomi tworzy ciekawe telefony.

Xiaomi kupuję głównie przez wsparcie, jakie by te aktualizacje nie były to jest polski system i łatają błędy (czasem). Ale jak się zrobi taki syf, że xiaomi.eu sobie nie wgram (sorry ale nie będę przepłacał w ibuygou żeby zmienić sobie system) to się kupi jakieś LeEco, Oppo, czy co tam jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Xiaomi kupuję głównie przez wsparcie, jakie by te aktualizacje nie były to jest polski system i łatają błędy (czasem). Ale jak się zrobi taki syf, że xiaomi.eu sobie nie wgram (sorry ale nie będę przepłacał w ibuygou żeby zmienić sobie system) to się kupi jakieś LeEco, Oppo, czy co tam jeszcze jest.

Ja będę wybierać Xiaomi tak długo aż będzie ono mocno opłacalne jak to ma miejsce aktualnie :)

No ale jak firma będzie miała chorą polityki to żegnam was.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

@Acid to sprawdzałeś ? Tu jest opisane że się da zejść na V8.0.6.

Czytałeś co w tym linku jest? Trzeba użyć trybu download=edl który acidowi nie działa.

3 minuty temu, szwagru11 napisał:

@slimdick

A to nie jest tak że raz zablokowany EDL już pozostaje zablokowany na stałe?

Nie, np po odblokowaniu bl zaczyna przechodzić do edl komendami i z chińskiego menu (R3s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP ja przeczytałem a Ty to zrobiłeś ? Nie działa na 8.1.3 a jest opisane jak zrobić downgrade wgrywając  V8.0.6.0.MBECNDG przez wgranie pliczku OTA.

@szwagru11 nie zablokowali trybu EDL bo możesz do niego wejść np przez zwarcie na płycie punktów serwisowych, zablokowali w FW przejście komendą i kablem deep flash.

Edytowane przez slimdick
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robaks możesz usunąć ten spam, przecież jest wyżej napisane że kabel deep flash nie działa a na tym filmiku jest przejście w EDL właśnie na zasadzie jak działa ten kabelek czyli zwarcie masy z jednym z pinów.

Cytat

Informuję, że Xiaomi zablokowało już EDL w najnowszych wersjach od 8.1 Stable CN. To uniemożliwia nawet użycie kabla Deep flash. Sprawdzone na Redmi 4 Pro przed i po 8.1. 

 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slimdick napisał:

@robaks możesz usunąć ten spam, przecież jest wyżej napisane że kabel deep flash nie działa a na tym filmiku jest przejście w EDL właśnie na zasadzie jak działa ten kabelek czyli zwarcie masy z jednym z pinów.

Na filmiku klient zwiera masę do masy (ekranu). Nie wiem czy to coś daje, bo normalnie w kablu deep flash zwiera się data+ z masą. Dodatkowo wykrywa mu telefon pod trochę dziwnym COM140. Albo się pomylił i wprowadza w błąd (bardzo prawdopodobne), albo odkrył jakiś nowy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Na filmiku klient zwiera masę do masy (ekranu). Nie wiem czy to coś daje, bo normalnie w kablu deep flash zwiera się data+ z masą. Dodatkowo wykrywa mu telefon pod trochę dziwnym COM140. Albo się pomylił i wprowadza w błąd (bardzo prawdopodobne), albo odkrył jakiś nowy sposób.

Bo przez huba podłącza to dla tego ma taki COM140. A jeżeli faktycznie zmienił punkt zwarcia to możliwe że własnie to zmienili w FW że nie tak jak napisałeś zwarcie na data+ z masą wprowadza telefon w EDL a masę do masy ekranu :)

Ja nie mam zamiaru sprawdzać mam sprawne porty i niech tak zostanie a takie filmiki to równie dobrze może być totalna ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slimdick napisał:

@FromWP a jak jest procedura wejścia w EDL z takiego kabelka deep flash ? Wystarczy go podpiąć i telefon sam się uruchomi w EDL ? 

Bo tu specjalista z budki wciska jeszcze volume-.

 

Normalnie to wystarczy podłączyć wyłączony telefon  ze zwartym data+ do masy i powinien zamiast do trybu ładowania przejść w tryb edl. Bez wciskania dodatkowych przycisków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

Dla tego właśnie mnie dziwi że nie działa kabel deep flash na tych nowych FW, może dodali tak jak ten specjalista pokazał dodatkowy buton trzeba wcisnąć ;) 

Nie, sprawdziłem przed chwilą i jak się trzyma vol- do przechodzi do fastboot. Jak vol+ to do chińskiego menu.

Ale u mnie kabel przestał działać również na romie eu 7.1.19 (Redmi 2, 813) i globalu 7.1.19 (Redmi 3s). Sprawdziłem przed chwilą, czyli problem jest naprawdę poważny i trzeba coś nowego wynaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@FromWP no jest przecież metoda zwarcie punktów na płycie głównej, trochę drastyczne rozwiązanie ale jak nie ma innego wyjścia.

Nie we wszystkich telefonach jest to proste. W niektórych trzeba naruszyć plomby gwarancyjne, żeby np wyjąć chociażby baterię. Osobiście w swoim R3s na wszelki wypadek odblokowałem bl. W razie problemów lepiej pozostawić sobie możliwość wgrania innego romu, czy sformatowania MiFlashem od podstaw. Przynajmniej teraz wchodzi do download z menu serwisowego (mam na nim global dev 7.1.19). Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ewentualne śmieciowe romy od sprzedawców nie będą blokowały edl. Dodatkowo trzeba przeredagować poradniki z użyciem kabla deep flash. Polityka Xiaomi jest rzeczywiście polityką, bo nie wiadomo o co w niej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 15:39, Acid napisał:

W logu (po przetłumaczeniu na angielski) jest mniej więcej: unlock signature request fail: 20031 reason: "no binding relationship between account and the device". 

I "Cant identify device in fastboot mode". Product: markw.

// próbowałem także dać mu pełny rom zip China dev 7.1.20. Updater zaakceptował, było decrypting a potem po reboocie: Update failed, try downloading full rom. I tyle.

// wejście do recovery przez Updater także nic nie daje. Zwykły reboot.

 

 

Spróbuj metody pokazanej w tym filmie. Mam informacje, że niejednej osobie to pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh udało się wgrać 8.0.6 CN przez MI Pc shit jak radziłeś, mimo 0% poszło. Ale... EDL nie wrócił. Wciąż kabel ładuje zamiast otwierać port. 

Edit: hah spróbowałem odblokować BL i poszło ;) 

Czyli podsumowując wersja 8.1 CN nanosi jakieś straszne ograniczenia. Dopiero cofka do wersji gdzie nie było jeszcze dodawania konta Xiaomi z poziomu dev settings pozwoliła na klasyczne odblokowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Heh udało się wgrać 8.0.6 CN przez MI Pc shit jak radziłeś, mimo 0% poszło. Ale... EDL nie wrócił. Wciąż kabel ładuje zamiast otwierać port. 

Edit: hah spróbowałem odblokować BL i poszło ;) 

Czyli podsumowując wersja 8.1 CN nanosi jakieś straszne ograniczenia. Dopiero cofka do wersji gdzie nie było jeszcze dodawania konta Xiaomi z poziomu dev settings pozwoliła na klasyczne odblokowanie.

Czyli opcja ta nie zadziała na telefonach, które wyjdą fabrycznie na sofcie zblokowanym? Na przykład Mi6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...