Skocz do zawartości

Przejście z Miui 7 na 8 . Aplikacja ustawienia przestała działać


Elisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Powiem szczerze, że szlag jasny mnie już trafia. Do tej pory używałem xiaomi.eu jednej z ostatnich wersji na Miui 7. Oczywiście odblokowany bootloader itp. 

Zachciało mi się Miui 8/8.2, więc stndardowo pobralem i wrzuciłem na SD no instalacja przez TWRP. Wszystko się odpala po walkach z kontem xiaomi, ale to już za mną póki co no ALE telefon nie nadaje sie do uzykowania, bo aplikacja ustawienia przestała działać...

Co zrobiłem:

- Instalacja najnowszego romu z xiaomi.eu (Miui 8.2)

- Instalacja romu sprzed tygodnia 8.2

- Instalacja jakiegoś romu świeżo po wyjściu Miui 8

- Oczywiscie zawsze przed i po instalacji Wipe Dalvik/Cache lub próbowałem też z Wipe Dalvik/Cache/Data

 

Obecnie pobieram ostatnią wersje na MIUI 7.

 

Zakładam, ze cały problem ukrywa się gdzieś w przejściu z Android 5.1.1. na 6.0 tylko gdzie ? NIe widzę żadnych poradników o jakimś specjalnym przechodzeniu z Miui 7 na 8.

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wgrać Mi Flashem muszę mieć włączone debugowanie na telefonie, a że ustawienia nie działają to nie mogę go włączyć.

Jakie debugowanie, no pomyśl chwilę. W trybie fastboot za pomocą miflash wgraj najnowszy china dev. Z opcją clean all czy jak to się tam nazywa. Potem twrp i jeszcze raz xiaomi.eu.

Tapatalk Nubia Z7max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podsumowując na chwile obecną:

- Wgrane Global Dev Miui 8 na którym działają ustawienia. 

- Następnie wgrałem TWRP i zainstalowałem najnowsze Miui Polska

- Ustawienia nie działają... 

 

Co w takim razie jest nietak ? Wychodzi na to, że na Miui 8 Android 5.1.1 wszystko jest ok, a na Miui 8 Android 6.0 wywala ustawienia... 

 

Jakieś dalsze propozycje ? :)

 

EDIT: Ściągam teraz fastboot Global Dev Miui 8 na Androidzie 6.0 może wtedy zaskoczy jak nie to ja nie mam pomysłu o co chodzi z tym...

Edytowane przez Elisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się powoli odechciewa i wywale ten telefon przez okno...

Teraz niz gruchy MiFlash po wciscnieciu FLASH wywala, że program przestał działać mimo że jeszcze chwile temu działał... 

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Co to za alpejskie kombinacje? Odpalasz MiFlash->Fastboot->Podpinasz->Instalujesz i zrobione! Po cholerę jakieś zabawy z firmware?!

Czy jest coś innego do flashowania przez fastboot ? Bo MiFlash ma wywalone na to, ze chce flashować i postanowił przestać działać ot TAK....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Elisek napisał:

Już mi się powoli odechciewa i wywale ten telefon przez okno...

Teraz niz gruchy MiFlash po wciscnieciu FLASH wywala, że program przestał działać mimo że jeszcze chwile temu działał... 

Czy jest coś innego do flashowania przez fastboot ? Bo MiFlash ma wywalone na to, ze chce flashować i postanowił przestać działać ot TAK....

Pewnie się wywaliły sterwowniki, przeinstaluj i powinno działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Pewnie się wywaliły sterwowniki, przeinstaluj i powinno działać...

Nie działa. Instalowałem już kilka innych i odinstalowywałem każdą wcześniej i dalej to samo...

Na innym kompie świeżo zainstalowane MiFlash i sterowniki wykrywa telefon po kliknięciu flash wywala program....

 

O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny port to samo. Telefon wykrywany jako Android Boot oczywiście na ekranie też tryb Fastboot.

MiFlash w wersji z kwietnia tej co poleciłeś dla odmiany nie widzi telefonu i wywala OKREŚLONE RZUTOWANIE JEST NIEPRAWIDŁOWE

11 minut temu, JestemMortem napisał:

Więc spróbuj na tym drugim kompie, gdzie działa, używając innego MiFlasha (np ver 20160401, która nigdy mnie nie zawiodła niezależnie od naprawianego urządzenia)

Oczywiście kabel już 4 inny używam... Krótki, płaski, długi, chudy, gruby....

Podczas drugiego flashowania telefon został odpalony przed ukończeniem (przez program) sam MiFlash nadal uważał, ze flashuje i elapsed time szło w cholere a sam telefon utknął wtedy na logu Mi i 3 kropkach. Zapewne nie wyszło mu coś, ale do trybu Fastboot jak i orginalnego Recovery normalnie jest dostęp czy to może mieć jakiś wpływ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz załadował poprzednie co wgrałem, czyli MIUI Global 7.1.19 na Androidzie 6.0.1.

W związku z tym, że obawiam się, że teraz jak wgram TWRP i spróbuje znowu zainstalować Miui Polska/Eu i znów bedzie syf z wywalanymi ustawieniami to nie wrócę już do Global ponieważ MiFlash ma gdzieś moje polecenia na 5 portach, 2 kompach, 4 wersjach i 6 kablach...

Czy MiuiPolska przejdzie przez updater z Global Dev czy tylko i wyłącznie TWRP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. Dla potomnych:

W moim przypadku, aby przejść z Miui 7 na Miui 8 bazujące na Androidzie 6.0 musiałem:

- Korzystając z MiFlash wgrać Global Dev Miui 8 już z Android 6.0, bo z 5.1.1 były cyrki potem żeby wgrać MiuiPolska

- Podczas tych operacji zablokował się ponownie Bootloader i musiałem jeszcze raz go odblokować.

- Kwestie MiFlash nie rozwiązałem i potem już nie ryzykowałem prób używania tego narzędzia i wychodzę z założenia po całym straconym dniu weekendowym, że im mniej tego programu tym lepiej dla zdrowia i telefonu....

- Po wgraniu Global Dev, należy wgrać standardowo TWRP i standardowo wgrać przez niego Miui Polska. Jedyny błąd obecnie to zatrzymane usługi google, ale to już da się wyczyścić bez problemów większych. 

 

Jeszcze raz dziękuje za pomysły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...