Skocz do zawartości

MI3 vs LG G2 vs Sony Xperia Z1 Compact


mrp1976

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie kwietnia zamierzam kupić nowy telefon. Im bardziej się zastanawiam tym oczywiście bardziej skołowany jestem i nie wiem co wybrać. Także proszę Was o porady, opinie i pomoc w wyborze. Mój budżet to 1700 PLN.

Xiaomi Mi3

Cena na dzień dzisiejszy: 480$ (ibuygou) + około 30$ przesyłka (DHL) = 1550,4 PLN bez VATu (liczone po kursie 3,04 PLN). Posiadam kartę USD, więc nie byłoby przewalutowania.

+ MIUI. Podoba mi się, aczkolwiek szczerze przyznam, że wcześniej z MIUI nie miałem styczności. Jednak tę stronę obserwuję i czytam od dawna.

+ 64 GB (tylko tę wersję biorę pod uwagę)

+ super wsparcie. To co chłopaki robią na tej stronie to kawał dobrej roboty. Jestem pod wrażeniem. Jeżeli kupię Mi3 na pewno dorzucę swoją cegiełkę :)

- nie będzie faktury (na firmę chciałem zakupić), ale jest to do przełknięcia

- bardziej skomplikowana procedura reklamacyjna/gwarancyjna, ale prześledziłem, że już ktoś to przerabiał

- ryzyko nałożenia VATu. W tym przypadku przekroczyłbym swój budżet przeznaczony na telefon. Oczywiście nie znaczy, że nie miałbym kasy na opłatę, ale coraz drożej wszystko by się zrobiło, a chciałbym jeszcze dokupić akcesoria

LG G2 (tylko wersja 32 GB)

Cena na dzień dzisiejszy: około 1560 PLN (Allegro)

+ podobno super bateria trzyma

+ faktura

+ LTE, jednakże nie zależy mi na nim aż tak bardzo

+ żona ma LG L9 II i nawet podoba mi się nakładka od LG, pomimo, że ma kilka zbędnych bajerów

- nie ma MIUI i raczej nie chce mi się bawić w zamianę oprogramowania. Nie jestem aż taki biegły w takich sprawach

- nie lubię kupować sprowadzanych telefonów o nie wiadomo kogo. Jednak ogromna rzesza osób nie narzeka.

- miałem kilka razy styczność z telefonem, ale nie wiem jak na dłuższą metę sprawdzają się przyciski na pleckach obudowy

Sony Xperia Z1 Compact

Cena na dzień dzisiejszy: około 1600 PLN na Allegro

Nie za wiele mogę się wypowiedzieć na temat tego telefonu, tylko tyle co w necie można wyczytać. Nigdy nie miałem go w ręku (zresztą Mi3 także)

Nie wypisuję w plusach i minusach specyfikacji, wszystkie modele przeze mnie wymienione to wyższa półka.

W gry przeważnie nie gram, jeżeli już to raczej okazjonalnie w proste tytuły (typu Angry Birds, itp) dla zabicia czasu w kolejce. Zaawansowane produkcje mnie w ogóle nie interesują.

Ciągnie mnie ku Mi3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z1 compact wiec moge Ci troche powiedzieć o tym telefonie. Bateria jest dość dobra u mnie to 4 dni i przy 40% ładuje, telefon jest dość mały wiec dobrze sie go używa, aparat nie jest najlepszy to fakt ale jak ktoś sie pobawi to zdjęcia dobrze wychodzą jedynym minusem na tą chwile jest niedopracowany android 4.4.2 miał dość duzo bugów wiec jestem teraz na 4.3. Płynność telefonu wzorowa, porównywałem z iphonem 5s i w sumie tak samo płynnie chodzą wiec ja jestem zadowolony tylko troche mnie kusi wiekszy ekran wiec poczekam na mi3s bo niby ma być mniejszy niż mi3:) zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ekran to najlepsza dla mnie opcja to 4,7 cali. Jednak bliżej mi do do 5 cali niż do 4,3 dlatego "soniaka" na końcu wymieniłem... Z kolei 5,5 to już dla mnie za dużo. Dzięki za opinię.

tylko troche mnie kusi wiekszy ekran wiec poczekam na mi3s bo niby ma być mniejszy niż mi3:)

Czy mam rozumieć, że ekran w Mi3s byłby około 4,7 cali? Z kolei wyczytałem informację, że ma mieć 5,5 cali :lol: Na razie to wszystko plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie mnie ku Mi3...

abstrahując od parametrów czy jakości - cenowo Mi3 wychodzi najsłabiej:

po cenach netto - Sony i LG 12xx zł, Mi3 1550 albo i 1900 (nie wiem na 100%, ale jak UC nałoży VAT to na Ciebie prywatnie a nie na firmę, przez co go nie odliczysz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od parametrów czy jakości - cenowo Mi3 wychodzi najsłabiej:

po cenach netto - Sony i LG 12xx zł, Mi3 1550 albo i 1900 (nie wiem na 100%, ale jak UC nałoży VAT to na Ciebie prywatnie a nie na firmę, przez co go nie odliczysz?)

Jestem "bezvatowcem", więc czy netto czy brutto - nie robi mi to różnicy. Moja działalność gospodarcza to tylko dodatek do mojej głównej etatowej pracy. Kokosów na działalności nie robię i jeżeli miałbym fakturę, wrzuciłbym w koszta, przez co podatku od zysku do US bym nie odprowadził 8-)

Wybiorę raczej pomiędzy Mi3 a G2

@LALO

Najlepszy wyświetlacz g2.

Ale Mi3 chyba też daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowoczesny wyświetlacz IPS jest bardzo dobry. By zobaczyć różnice między MI3 a LG musiałby mieć te telefony koło siebie.

Normalnie użytkownik zachwyci się wyświetlaczem MI3, LG, Nexusa czy HTC One tak samo jeśli przechodzi ze starszej generacji telefonu np. z 480p/720p do 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w G2 jest o wiele lepszy od innych. Nie trochę, dużo lepszy. Zawsze miałem super amoledy i myślałem, że IPS nie może być lepszy ale w porównaniu z ekranem w G2 różnica jest kolosalna. Bardzo głęboka czerń, duża jasność i równe podświetlenie. Żadnych plam.

Ja i G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 z europejskiej dystrybucji z dowodem zakupu możesz wysyłać prosto do serwisu gwarancyjnego LG Polska.

Taka sama sytuacja tyczy się nexusa 5.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Wersja 32GB była też na Europ, czy tylko w Azji?

-- 4 kwi 2014, o 19:59 --

Poczytałem trochę w necie i lipa z tym LG G2 32GB. Chyba zrezygnuję... Ponieważ coraz częściej zdarza się vat płacić za telefony z Chin, zacząłem się teraz zastanawiać nad Mi2S. Za Mi3 480$ + około 30$ za przesyłkę + ewentualnie vat i opłata naliczana przez kuriera wychodzi już około 1900 PLN. To już trochę dużo. Dziś widzę promocja na ibuygou na Mi2s, ale tylko dwa dni, a ja dopiero w połowie kwietnia będę kupować. Przynajmniej decyzję już podjąłem, że xiaomi :D , pozostaje jeszcze model. Nic innego nie widzę na rynku interesującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 z europejskiej dystrybucji z dowodem zakupu możesz wysyłać prosto do serwisu gwarancyjnego LG Polska.

Taka sama sytuacja tyczy się nexusa 5.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Tylko że wersji 32GB nie ma oficjalnie na rynku więc nikt ci tego nie naprawi bo "nie ma narzędzi".

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sprzedawcy LG G2 w wersji 32GB wystawiają fakturę VAT-marża.

http://proseedmag.pl/aktualnosci/faktura-marza-kto-wystawia-i-jakie-ma-konsekwencje

Znalazłem tylko jedną osobę (właściwie komis), która wystawia zwykłą fakturę, ale nie cieszy się zbyt pochlebną opinią.

Oznacza to, że serwis producenta nie przyjmie takiego telefonu do naprawy (chyba że płatnej). Telefon do naprawy oddajemy do komisu, w którym został nabyty ( o ile wcześniej nie zniknie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby G2 mial "normalne"ułożenie przycisków głośności i blokady to bym go bral -ekran bajka, cos pieknego, ale mialem g flex i jakby trochę lepszy ;p

Ciężko o fajny telefon teraz, każdy ma jakąś wadę :P

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...