Jump to content

Uchwyt samochodowy

thunder
 Share

Recommended Posts

Witam, po zakupie Redmi 4 Pro, postanowiłem sprawić sobie uchwyt samochodowy do niego, chciałby, żeby wytrzymał dłużej niż miesiąc jak mój poprzedni, znalazłem więc ciekawy na allegro http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/3, tylko pytanie moje jest takie: Czy magnes w tym uchwycie ni będzie jakoś negatywnie wpływał na sam telefon lub na działanie nawigacji?

Yyyy.. na podstawie wiedzy z fizyki z LO podejrzewam, że bliskość magnesu i nośników danych nie jest dobrym pomysłem.. Uchwyt wygląda na fajny, ale osobiście bym się bał O_O. Może niech ktoś dobrze zorientowany w elektronice się wypowie- cena uchwytu jest niezła, sam bym rozważył zakup..

38 minut temu, pabjaq napisał:

Yyyy.. na podstawie wiedzy z fizyki z LO podejrzewam, że bliskość magnesu i nośników danych nie jest dobrym pomysłem..

Tu akurat nie będzie problemu, przy klasycznych dyskach talerzowych mógłby jakiś być, w telefonie są pamięci niewrażliwe na statyczne pola magnetyczne. Jedyne z czym będzie problem to kompas w telefonie, jeżeli nawigacja takowego używa. Pomysł jest znany i wykorzystywany przez inne firmy, a tu cena rzeczywiście dobra i można zaryzykować. Konkurencyjne ale dużo droższe: https://imacs.com.pl/pl/p/UCHWYT-NEODYMOWY-MAGIC-MOUNT-iPhone-7-6S-SE/142?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie

Edited by FromWP

22 godziny temu, thunder napisał:

Witam, po zakupie Redmi 4 Pro, postanowiłem sprawić sobie uchwyt samochodowy do niego, chciałby, żeby wytrzymał dłużej niż miesiąc jak mój poprzedni, znalazłem więc ciekawy na allegro http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/3, tylko pytanie moje jest takie: Czy magnes w tym uchwycie ni będzie jakoś negatywnie wpływał na sam telefon lub na działanie nawigacji?

Napisane jest w opisie, że do telefonu nie przyklejasz żadnych blaszek, a w filmiku instruktażowym, do którego podany jest link, gościu przykleja okrągłą blaszkę raz w środku obudowy, a raz na zewnątrz obudowy ;-) . Kiedyś miałem okazję kupić taki uchwyt na stoisku z gadżetami do smartfonów w Galerii, ale sama myśl o klejeniu czegoś do obudowy na zewnątrz (w środku obudowy nie przykleisz, bo jest niedemontowalna chyba?) mnie skutecznie zniechęciła i kupiłem tradycyjny uchwyt póki co służy mi już prawie 2 miesiące.

Edited by Bishop

@Bishop- on go też raz przykleja do etui od wewnątrz- także nie widać tego na co dzień, do telefonu nie jest przyklejone, pozostaje kwestia ew. porysowania przez blaszkę tyłu telefonu.. - w tym wypadku taki uchwyt staje się szkodliwy- chyba, że.. podklei się też np. kawałek papieru między blaszkę a plecy telefonu. Już sobie to przemyślałem ;) Pozostaje kwestia, czy nie pogorszy to spasowania etui..

Ja się zastanawiam nad zamówieniem tego uchwytu- wydaje się wygodny, tani + wobec kilku blaszek w komplecie można używać z kilkoma telefonami :)

Poczekam chyba, aż przyjdzie mój case i zastanowię się, czy taka blaszka ew. się zmieści między etui i telefon bez skudzenia.. ;)

• 4 months later...
  • 4 weeks later...

Ja przekornie odpowiem- zakupiłem taki uchwyt magnetyczny jak w pierwszym poście- z telefonem nic się nie dzieje, spokojnie magnes jest w stanie utrzymać telefon- nie spadł mi nigdy, nawet na wybojach (profilaktycznie przykleiłem go i tak na desce rozdzielczej na płaskiej powierzchni, najczęściej dół telefonu opiera się o deskę- szanse na spadnięcie zerowe- jak pisałem- nigdy się nie odczepił); wygląda to estetycznie, nie ma problemu z odklejaniem przyssawki od szyby no i nie pogarsza widoczności; (nie próbowałem przyklejać podstawki do szkła- wytrzymałość zależy pewnie od kleju itd.

Uchwyt użytkuje się baaardzo wygodnie- przykładam telefon i.. się trzyma ;) Blaszkę przykleiłem do case'a od wewnątrz (jest niewidoczna), podłożyłem docięty kawałek kartki, tak, żeby blaszka nie porysowała obudowy telefonu; co więcej- idzie spokojnie znaleźć podobny uchwyt za mniejsze pieniądzę na aliexpress- zamówię sobie jeszcze ze 2 na inne strategiczne przydatne miejsca :)

Co więcej- uchwytu nie trzeba regulować by włożyć inny telefon- wystarczy, że do jakiegokolwiek telefonu/nawigacji/czegokolwiek jest przyklejona blaszka i uchwyt działa.

Jedyny minus przy moim użytkowaniu (podejrzewam, że będzie wspólny dla innych uchwytów) - gdy jechałem dłużej, a słońce przygrzewało przez przednią szybę, to telefon się przegrzewał (był podłączony dodatkowo do ładowania).

Podsumowując- jeśli nie zależy Ci na przekładaniu uchwytu do różnych samochodów- to jak na Twoim miejscu kupiłbym taki magnetyczny- widzę niemal same plusy. Jeśli użytkujesz 2-3 samochody- zastanowiłbym się nad kupieniem kilku magnetycznych od chińczyków (widywałem oferty od 2$) ;)

Pozdrawiam!

• 3 weeks later...

Od siebie mogę polecić uchwyt na szybę Nokia CR-123, całkiem solidny, używam już kilka lat. Redmi 4 Pro w etui się mieści, chociaż nie ma za dużo luzu, więc w przyszłości nie włożysz tam telefonu 5,5 cala.
Co do magnesowych uchwytów, znajomi używają od pół roku i nie narzekają.

• 7 months later...