Skocz do zawartości

Uchwyt samochodowy


thunder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie Redmi 4 Pro, postanowiłem sprawić sobie uchwyt samochodowy do niego, chciałby, żeby wytrzymał dłużej niż miesiąc jak mój poprzedni, znalazłem więc ciekawy na allegro http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/3, tylko pytanie moje jest takie: Czy magnes w tym uchwycie ni będzie jakoś negatywnie wpływał na sam telefon lub na działanie nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy.. na podstawie wiedzy z fizyki z LO podejrzewam, że bliskość magnesu i nośników danych nie jest dobrym pomysłem.. Uchwyt wygląda na fajny, ale osobiście bym się bał O_O. Może niech ktoś dobrze zorientowany w elektronice się wypowie- cena uchwytu jest niezła, sam bym rozważył zakup..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pabjaq napisał:

Yyyy.. na podstawie wiedzy z fizyki z LO podejrzewam, że bliskość magnesu i nośników danych nie jest dobrym pomysłem..

Tu akurat nie będzie problemu, przy klasycznych dyskach talerzowych mógłby jakiś być, w telefonie są pamięci niewrażliwe na statyczne pola magnetyczne. Jedyne z czym będzie problem to kompas w telefonie, jeżeli nawigacja takowego używa. Pomysł jest znany i wykorzystywany przez inne firmy, a tu cena rzeczywiście dobra i można zaryzykować. Konkurencyjne ale dużo droższe: https://imacs.com.pl/pl/p/UCHWYT-NEODYMOWY-MAGIC-MOUNT-iPhone-7-6S-SE/142?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, thunder napisał:

Witam, po zakupie Redmi 4 Pro, postanowiłem sprawić sobie uchwyt samochodowy do niego, chciałby, żeby wytrzymał dłużej niż miesiąc jak mój poprzedni, znalazłem więc ciekawy na allegro http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/3, tylko pytanie moje jest takie: Czy magnes w tym uchwycie ni będzie jakoś negatywnie wpływał na sam telefon lub na działanie nawigacji?

Napisane jest w opisie, że do telefonu nie przyklejasz żadnych blaszek, a w filmiku instruktażowym, do którego podany jest link, gościu przykleja okrągłą blaszkę raz w środku obudowy, a raz na zewnątrz obudowy ;-) . Kiedyś miałem okazję kupić taki uchwyt na stoisku z gadżetami do smartfonów w Galerii, ale sama myśl o klejeniu czegoś do obudowy na zewnątrz (w środku obudowy nie przykleisz, bo jest niedemontowalna chyba?) mnie skutecznie zniechęciła i kupiłem tradycyjny uchwyt póki co służy mi już prawie 2 miesiące.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bishop- on go też raz przykleja do etui od wewnątrz- także nie widać tego na co dzień, do telefonu nie jest przyklejone, pozostaje kwestia ew. porysowania przez blaszkę tyłu telefonu.. - w tym wypadku taki uchwyt staje się szkodliwy- chyba, że.. podklei się też np. kawałek papieru między blaszkę a plecy telefonu. Już sobie to przemyślałem ;) Pozostaje kwestia, czy nie pogorszy to spasowania etui..

Ja się zastanawiam nad zamówieniem tego uchwytu- wydaje się wygodny, tani + wobec kilku blaszek w komplecie można używać z kilkoma telefonami :)

Poczekam chyba, aż przyjdzie mój case i zastanowię się, czy taka blaszka ew. się zmieści między etui i telefon bez skudzenia.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja przekornie odpowiem- zakupiłem taki uchwyt magnetyczny jak w pierwszym poście- z telefonem nic się nie dzieje, spokojnie magnes jest w stanie utrzymać telefon- nie spadł mi nigdy, nawet na wybojach (profilaktycznie przykleiłem go i tak na desce rozdzielczej na płaskiej powierzchni, najczęściej dół telefonu opiera się o deskę- szanse na spadnięcie zerowe- jak pisałem- nigdy się nie odczepił); wygląda to estetycznie, nie ma problemu z odklejaniem przyssawki od szyby no i nie pogarsza widoczności; (nie próbowałem przyklejać podstawki do szkła- wytrzymałość zależy pewnie od kleju itd.

Uchwyt użytkuje się baaardzo wygodnie- przykładam telefon i.. się trzyma ;) Blaszkę przykleiłem do case'a od wewnątrz (jest niewidoczna), podłożyłem docięty kawałek kartki, tak, żeby blaszka nie porysowała obudowy telefonu; co więcej- idzie spokojnie znaleźć podobny uchwyt za mniejsze pieniądzę na aliexpress- zamówię sobie jeszcze ze 2 na inne strategiczne przydatne miejsca :)

Co więcej- uchwytu nie trzeba regulować by włożyć inny telefon- wystarczy, że do jakiegokolwiek telefonu/nawigacji/czegokolwiek jest przyklejona blaszka i uchwyt działa.

Jedyny minus przy moim użytkowaniu (podejrzewam, że będzie wspólny dla innych uchwytów) - gdy jechałem dłużej, a słońce przygrzewało przez przednią szybę, to telefon się przegrzewał (był podłączony dodatkowo do ładowania).

Podsumowując- jeśli nie zależy Ci na przekładaniu uchwytu do różnych samochodów- to jak na Twoim miejscu kupiłbym taki magnetyczny- widzę niemal same plusy. Jeśli użytkujesz 2-3 samochody- zastanowiłbym się nad kupieniem kilku magnetycznych od chińczyków (widywałem oferty od 2$) ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od siebie mogę polecić uchwyt na szybę Nokia CR-123, całkiem solidny, używam już kilka lat. Redmi 4 Pro w etui się mieści, chociaż nie ma za dużo luzu, więc w przyszłości nie włożysz tam telefonu 5,5 cala.
Co do magnesowych uchwytów, znajomi używają od pół roku i nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...