Skocz do zawartości

Zabezpieczenie (TWRP) przed dostepem do telefonu.


mi_user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 3 pytania i nadziej na to ze ktoś zna na nie odpowiedz i mi jej udzieli.

Mam telefon z MIUI 8, TWRP, odblokowany bootloader. Pomimo wielu zalet niesie to za sobą pewne problemy. Dostęp do plików przez osoby postronne jest możliwy od razu bez znajomości hasła, wystarczy wejść w recovery TWRP i menadżera plików, podpiąć pendrive i można kopiować zawartość pamięci telefonu. Dobrym sposobem było by przynajmniej zabezpieczenie dostępu do recovery hasłem, niestety obecnie nie ma takiej możliwości.

Pozostaje w takim razie szyfrowanie telefonu z poziomi MIUI lub innymi zew. programami. Nasuwa się tutaj pytanie co w przypadku aktualizacji lub przywracania partycji z kopii ?

1. Czy zaszyfrowana pamięć, przed aktualizacja lub przywracaniem musi być przed aktualizacja odszyfrowana ?

2. Czy jeśli pamięć można odszyfowac z poziomu TWRP ?

3. W ustawieniach MIUI jest napisane ze moge zaszyfrowac swoje konta, ustawienia, pliki, pobrane aplikacje i ich dane, multimedia oraz inne pliki.
Czy to oznacza ze szyfrowana jest tylko partycja DATA ?

Z góry dziekuje za pomoc,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Nie da się i nie ma to sensu. Skoro wgrałeś twrp, załóżmy że zabezpieczone hasłem, to ktoś może wgrać swoje twrp już bez hasła :P

Także tworzyłoby to złudną iluzję bezpieczeństwa.

Chcesz być w miarę bezpieczny to zablokuj bootloader i zaszyfruj telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś jak zablokować TWRP hasłem? Wzorem lub pin.. Jakkolwiek. Chcę zabezpieczyć dostęp do TWRP bo z niego można zrobić wszystko.
Jak masz odblokowany bootloader to i tak można wszystko. Nie tylko z twrp.
Jedyne recovery z hasłem to redwolf recovery dostępne tylko na kenzo i mido.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fredek napisał:

Nie da się i nie ma to sensu. Skoro wgrałeś twrp, załóżmy że zabezpieczone hasłem, to ktoś może wgrać swoje twrp już bez hasła :P

Także tworzyłoby to złudną iluzję bezpieczeństwa.

Chcesz być w miarę bezpieczny to zablokuj bootloader i zaszyfruj telefon.

Ale jeśli zablokuje bootloader to stracę TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostanę przy tym jak jest. Chcę robić aktualizacje systemu przez TWRP + wgrywanie supersu, może w przyszłości xposed i jakieś moduły.
No to zapomnij o bezpieczeństwie jakimkolwiek bo nawet zablokowane recovery nic ci nie da jak masz roota i odblokowany bl, już nie mówiąc o Xposed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

Właśnie dołączyłem do rodziny MIUI (świadomie, żeby nie było), jestem mega zadowolony z mojego mi 5s plus. Także wybaczcie być może moje głupie pytanie. Wysłałem już prośbę o odblokowanie bootloader, odblokują mi go,  ja sobie zainstaluje MIUI Polska. Czy mogę go potem z powrotem zablokować? Jak go zablokuje to będę dostawał aktualizacje OTA MIUI polska? Czy będzie wszystko śmigało jak trzeba? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia Mon Oct 23 2017 o 14:37, offca11 napisał:

A jak wgram MIUI Polska i po wgraniu zablokuje, to nie przejdzie? Sorki, coś pewnie źle rozumiem. 

Wydaję mi się że żeby zablokować spoowrotem będziesz musiał jeszcze raz wygrać system, co oczywiście nie pozwoli juz na wgranie miuipolska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zablokujesz bootloadera to tel się nie odpali chyba w ogóle, miuipolska musi mieć odblokowany bootloader. Z tego też powodu po zablokowaniu bl żadnej aktualizacji miuipolska nie zainstalujesz. Na niektórych telefonach można było zainstalować xiaomi.eu na zablokowanym bootloaderze, ale to było dawno i w ogóle nieprawda ;p Jak chcesz zablokowany - musisz sobie zainstalować globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...
  • mrosi odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...