Skocz do zawartości

Problem ze zbyt mała ilością pamięci ROM


Cule

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie/problem odnośnie swojego Mi4C, a mianowicie wydaje mi się, że nagle pamięć mojego telefonu się zmniejszyła, gdy kupiłem go w maju miałem bodajże 12 GB wolnego miejsca (16-4 na system), a teraz patrząc na mapę pamięci(widocznej poniżej) widzę, że "system data" zajmuje 4,66 GB pamięci Storage card (11,3 GB) i teraz mam pytanie czy to normalne rozporządzenie pamięci? Wydaję mi się, że jeśli telefon ma 16 GB to 11,3 GB powinno być dostępne dla użytkownika, a nie jest to miejsce dla systemu, czy się mylę? Mam wrażenie, że ilość pamięci zmniejszyła się po wgraniu MIUIPolska 8, ale nie jestem pewny na 100%. Bardzo proszę o sprawdzenie jak sprawa wygląda u was.

Screenshot_2017-01-27-17-31-48-121_com.google.android.diskusage.png

Edytowane przez Cule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Trudno mi stwierdzic co dokładnie pomogło, ale zrobiłem tak: Ustawienia -> pamięć, następnie zacząłem naciskać na "Dane w pamięci podrecznej" (była informacja coś o 200 MB) wyskoczyła informacja czy chce wyczyścić, wybrałem tak. Później zacząłem naciskać na pozycję "inne pliki" nagle ta pozycja znikła, a ogólna pamięć powiększyla się do 5 GB i teraz "system data" zajmuje 800 MB, a nie 5 GB. Możliwe, że pamięć powiększyla się po wyczyszczeniu pamięci podrecznej, ale tam była informacja tylko o 200 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cule napisał:

Problem rozwiązany. Trudno mi stwierdzic co dokładnie pomogło, ale zrobiłem tak: Ustawienia -> pamięć, następnie zacząłem naciskać na "Dane w pamięci podrecznej" (była informacja coś o 200 MB) wyskoczyła informacja czy chce wyczyścić, wybrałem tak. Później zacząłem naciskać na pozycję "inne pliki" nagle ta pozycja znikła, a ogólna pamięć powiększyla się do 5 GB i teraz "system data" zajmuje 800 MB, a nie 5 GB. Możliwe, że pamięć powiększyla się po wyczyszczeniu pamięci podrecznej, ale tam była informacja tylko o 200 MB.

Po prostu usunales zbedne smieci tempy itp. itd. Polecam robic to regularnie, sam tak robie. Moja zona ktora duzo siedzi na fb, instagram, chrome potrafie co miesiac ok. 2GB smieci usuwac ;] Mozesz to robic za pomoca wbudowanej apki (super sobie z tym radzi - polecam) albo za pomoca jakiegos programu jak np. Android Assistan, Avast Cleanup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...