Skocz do zawartości

Ładowarka + kabel


pawelr148

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, pawelr148 napisał:

Jaka ładowarkę polecacie i kabel? By nie korzystać z przejściówki zastanawiam się nad kupnem.

Nie wiem czy obsługuje 3.0, ale nawet jeśli nie obsługuje to jest kompatybilne wstecz i ładowarka będzie ok. Akurat tej ładowarki nie mam, ale kable Blitzwolfa mogę polecić bo to klasa sama dla siebie i wygoda bo symetryczne wtyczki po obydwu stronach. Mam 1m i 2m, obydwa nie ograniczają prądu ładowania i z pomiarów miernikiem usb wynika że w śród tych które do tej pory miałem (oryginalny jest prawie równie dobry) są najlepsze. Ten 2m jest trochę za sztywny i to jedyna jego wada (1m jest pod tym względem lepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromWP napisał:

Nie wiem czy obsługuje 3.0, ale nawet jeśli nie obsługuje to jest kompatybilne wstecz i ładowarka będzie ok. Akurat tej ładowarki nie mam, ale kable Blitzwolfa mogę polecić bo to klasa sama dla siebie i wygoda bo symetryczne wtyczki po obydwu stronach. Mam 1m i 2m, obydwa nie ograniczają prądu ładowania i z pomiarów miernikiem usb wynika że w śród tych które do tej pory miałem (oryginalny jest prawie równie dobry) są najlepsze. Ten 2m jest trochę za sztywny i to jedyna jego wada (1m jest pod tym względem lepszy).

Właśnie zamówiłem te kable bo słyszałem o nich wiele pozytywnych słów - że  warto zainwestować ;) dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Borewicz napisał:

Ja używam ładowarek Samsung co mi zostały po telefonach.

Ładowarki Samsunga (w przeciwieństwie do baterii w Note), są ok, ale nie są w niczym lepsze od firmowych Xiaomi. Też mam jedną od tabletu 2A, ale te kable Blitzwolfa to trochę inna jakość w użytkowaniu, po prostu wygodniejsze i prąd ładowania też wyższy w porównaniu z kablem Samsunga (fakt, kila lat już przeżył).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bishop napisał:

Przedewszystkim przy kupowaniu zamiennej ładowarki trzeba pamiętać o napięciu ładowarki czyli 5V i 2A (takie oznaczenie jest na ładowarce oryginalnej dodawanej do Redmi 4 Pro) jak weźmiemy słabszą, to nie będzie ona dobrze ładowała.

Ale Redmi 4 potrafi chyba skorzystać z 9V, bo QC2 chyba obsługuje (nie sprawdzałem, ale Redmi 3s  potrafi, sprawdzone doświadczalnie). A jak ładowarka ma QC2,0 albo 3,0 to (też będzie miała minimum 5V 2A)  wstecz  jest kompatybilna i nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem po kupnie Redmi 4 Pro ladowarke oryginalna do Samsunga (potrzebuje dwoch ladowarek) i niestety mimo, ze parametry ladowania sa takie same - juz druga ladowarka Samsunga ulegla spaleniu po kilkudziesieciu minutach ladowania - okropnie sie nagrzewaly i spalily sie w koncu obie. Prawdopodobnie jakas wadliwa partia mi sie trafila, sklep zwrocil mi kase, ale mam mocno mieszane uczucia odnosnie kupna kolejnej w innym sklepie... Uzywa ktos Samsungow 2A 5V z Redmi 4 Pro? Szkoda mi troche prawie 50zl za oryginal Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.01.2017 o 11:38, FromWP napisał:

Ale Redmi 4 potrafi chyba skorzystać z 9V, bo QC2 chyba obsługuje (nie sprawdzałem, ale Redmi 3s  potrafi, sprawdzone doświadczalnie). A jak ładowarka ma QC2,0 albo 3,0 to (też będzie miała minimum 5V 2A)  wstecz  jest kompatybilna i nie zaszkodzi.

Sprawdziłem mojego Redmi 4 Pro na oryginalnej ładowarce do Mi5 (czyli z QC chyba 3.0 - nie wiem, bo nie było znaczka Qualcomm, ale napięcie wyjściowe było chyba do 20V), ale na tym samym kablu.

Nie było różnicy w porównaniu z pudełkową ładowarką Redmi 4 (czyli zwykłą 5V / 2A).

Testy były prymitywne: Do ilu procent baterii naładuje się przez 30 minut, gdy poziom baterii przed ładowaniem wynosił 50%. W obu przypadkach było to 72%.

P.S. Możliwe, że ładowarka QC gdzieś od połowy baterii przechodzi na napięcie 5V, stąd brak różnicy w moich testach.

Edytowane przez tewux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2017 o 17:49, tewux napisał:

P.S. Możliwe, że ładowarka QC gdzieś od połowy baterii przechodzi na napięcie 5V, stąd brak różnicy w moich testach.

Moze nie od polowy, ale owszem, napiecie ladowania spada ze wzrostem %. Taki test ma sens przy rozladowanym telefonie jedynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
16 minut temu, Minus napisał:

Witam. Czy ładowarka z linku poniżej będzie odpowiednia dla modelu Xiaomi Redmi 4 pro?

Będzie odpowiednia, ale jak już kupujesz, to lepiej QC3.0. Ta z linka to QC2.0 i nie zmienia płynnie napięcia, tylko skokowo. Aukey jest ok, ale np taką:  http://allegro.pl/aukey-pa-t9-1xusb-19-5w-3a-quick-charge-3-0-turbo-i7021521109.html lub jakąś podwójną PA-T12, PA-T13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Potrzebuje ładowarki i kabla do mojego Redmi 4 pro. Znalazłem coś takiego czy będzie odpowiednie do telefonu?

https://technos-online.pl/aukey-pa-t7-ladowarka-2xusb-20-48a-36w-2x-micro-usb-1m.html

https://technos-online.pl/197,aukey-cb-d9-ultraszybki-2m-kabel-quick-charge-20.html

Zależy bardzo na ładowarce z dwoma portami usb i kablem 2m. Może polecacie coś lepszego?

Edytowane przez ddeluks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...