Skocz do zawartości

Brak możliwości odblokowania bootloadera


przemekamag

Rekomendowane odpowiedzi

Chce skorzystać z poniższej procedury, ale nie mogę tego zrobić. Dostaję komunikat, ze uwierzytelnienie nie jest teraz możliwe. Spróbuj za dwie minuty. Ale tak się dzieje od wczoraj. Mam zgodę na odblokowanie, konto Xiaomi na 100% i najnowszy global developer rom wgrany miflashem. Robiłem też format systemu. Konto mam na telefonie dodane i aktywowane (sms się wysłał). Loguję się na to samo konto co na i.mi.com. Pomysłów na rozwiązanie brak. 

 

Wniosek składałem około dwa tygodnie temu, wtedy jeszcze miałem MI3. Tamten telefon odłączyłem już od konta miui. 

Spoiler

 

Unlocking Bootloader Procedure 
China & Global Stable and Developer ROM (new):
Please make sure you're on official MIUI ROM to unlock
 
What you should do after you received the approval SMS?
1) Settings---> About phone---> MIUI Version (Tap on it to enable developer option).
 
2) Settings---> Additional settings---> Developer option and bind your approved Mi account under Mi Unlock Status. This works on latest China & Global Stable and Developer ROM. For those who don't see this option please check out next tutorial and unlock in Developer ROM
 
3. Log into the Mi account which has acquired unlocking permission on your device

4. Turn off your device, press the Power button and Volume - button at the same time to enter bootloader mode 

5. Log into the unlocking tool on PC with the same Mi account. Connect the device with the PC using USB cable

6. Press 'Unlock'. The unlocking process will complete in about 10 seconds

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Redmi Note 3 SE chyba nadal nic się nie zmieniło - oficjalny unlock jest problematyczny, a wręcz niemożliwy.

Jest metoda nieoficjalna, odblokowania i instalacji twrp, a później miuipolska/xiaomi.eu, ale to raczej dla power userów - nie polecam jej początkującym ponieważ efektem może być uwalony telefon ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemekamag napisał:

Metodę nieoficjalną znam. Po niej można dalej wrzucać kolejne wydania MIUI Polska? Czy trzeba ja do każdego wydania przechodzić?

Poczytaj może coś tu znajdziesz

Ja odblokowałem bez żadnych problemów za pierwszym razem ale z Kate to jest loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie na global dev. O jakim połączeniu w opcjach programu z telefonem mówisz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



W opcjach prog jak masz odblokowanie poszukaj, nie zrobiłem screena. Łączysz ponownie tel z kontem. Wystarczy kliknąć i połączy choć tam też ludzie utykaja

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Jak połączysz to pojawi się status locked a jak ci przejdzie oficjalnie odblokowanie to status zmieni się na unlocked chyba

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemekamag napisał:

Wlasnie tu jest problem bo nie mogę tam dość konta w żaden sposób. Ani po wifi ani po sieci mobilnej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko mozolnie chodzi ściągałem global dev to się ściągał w nieskończoność.

Ktoś do mnie pisał że się nie mógł wylogować z chmury wczoraj.

Poprostu to przez chiński nowy rok najpewniej.Balują i dlatego są problemy z niektórymi usługami a dzisiaj jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mógłby ktoś krok po kroku napisać jak odblokować bootloader. chciałem to zrobić wg tego http://xiaomitips.com/guide/how-to-fix-couldnt-verify-device-error-during-bootloader-unlock-process/ ale google coś nie chce mi przetłumaczyć tej strony. A z angielskim troche na bakier jestem.

Edytowane przez ziomal_1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Odkąd zakupiłem Redmi Note 3 Pro SE (ponad rok temu) męczę się z odblokowaniem bootloader'a. Ostatnio (w kwietniu) na forum założyłem temat odnośnie tego problemu, ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi, która by rozwiązała problem, a jedynie otrzymałem informację, że nie potrafię zrozumieć oznaczeń ROM'ów (co nie ma nic wspólnego z problemem, który mnie dotyczy) i oczywiście mój temat trafił do kosza... Próbowałem wszelkich sposobów na odblokowanie, ale niestety żaden nie działa. Nie mogę nawet aktualizować telefonu za pomocą wbudowanego aktualizatora, ponieważ podczas instalacji aktualizacji telefon wpada mi w bootloopa i jedyny sposób, aby uruchomić telefon to Mi Flasher (oczywiście aktualizacja kończy się niepowodzeniem) i mogę jedynie ręcznie pobrać aktualizację i instalować za pomocą flasha.

Jedynym wytłumaczeniem tego, że nie mogę odblokować telefonu jest to, że mam problem z formatem mojego numeru telefonu. Mianowicie, kiedy próbuję zalogować się na konto Xiaomi (na urządzeniu, ponieważ w przeglądarce działa normalnie) za pomocą numeru telefonu pojawia się komunikat "Nieprawidłowy numer telefonu". Oczywiście mam możliwość zalogowania się za pomocą adresu e-mail, lub numeru konta Xiaomi, ale wtedy podczas próby użycia opcji "Dodaj konto i urządzenie" w opcjach programistycznych "Stan odblokowania Mi" pojawia się komunikat "Nie udało się zweryfikować, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie". Zgodę na odblokowanie nie pamiętam już nawet kiedy uzyskałem, ale było to w zeszłym roku.

Problemy pojawiają się zarówno na ROM'ach Dev jak i Global (próbowałem już różnych wersji jednego i drugiego). Dzisiaj chciałem spróbować usunąć i dodać ponownie numer telefonu w aplikacji "Konto Xiaomi" na urządzeniu i właśnie doszedłem do tego, że problemem może być niepoprawny format numeru telefonu. (screenshot w załączniku). Próbowałem wpisywać numer w różnych formatach:
XXX XXX XXX
XXXXXXXX
+48 XXX XXXXXX
48 XXX XXXXXX
+48XXXXXXXXX
Z myślnikami również.

Za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Michał

Screenshot_2017-06-24-15-38-57-158_com.xiaomi.account.png

Screenshot_2017-06-24-15-51-40-716_com.android.settings.png

Edytowane przez Max32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz nowe konto xiaomi na inny adres e-mail podaj tam numer telefonu jak przyjdzie Ci zgoda na niego to jest ok po paru dniach

To konto  tylko do odblokowania bootloadera a potem używaj starego albo męcz się na starym jak chcesz 

Przed próbom odblokowania wgraj global dev mifleshem.(redmi Note 3 se (z tyłu obudowy numer modelu 2015161)

 

A zgoda jest 30 dni ważna więc na tym ci wygasło koncie 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego, ale numer telefonu z T-Mobile działa, a mój z Play nie chce przejść w aplikacji na urządzeniu, ponieważ wyskakuje komunikat o niepoprawnym formacie (w przeglądarce przechodzi. Niestety nie mogę korzystać z numeru T-Mobile, ponieważ nie jest mój.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slimdick napisał:

@Max32 jaki numer masz dodany na koncie MI ? W jakim formacie tam jest wyświetlany ?? Ja dodałem bez żadnych przerw 790XXXXXX bo przecież kod kraju +48 jest wyżej to już go nie podajesz.

Tak również podawałem i tylko ten numer z T-Mobile przechodzi, a z Play już niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Max32 napisał:

Tak również podawałem i tylko ten numer z T-Mobile przechodzi, a z Play już niestety nie.

Może oni mają jakiś problem techniczny np jak wpiszesz przy zakładaniu konta imię i nazwisko to pisze że niepoprawne to taki przykład.

Ja proponuję załóż nowe konto tylko do odblokowania i poproś o zgodę na odblokowanie.Po otrzymaniu zgody wgraj global dev najnowszy i zacznij według poradnika (musisz podpiać konto w ustawieniach programistycznych)

Chyba że już prosiłeś na starym koncie to próbuj na nim

 

 

Tutaj masz większość informacji odnośnie odblokowania i nie tylko

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie play i odblokowałem bez problemu prawie.... za 3 razem poszło. Miałem jakiś starszy dev rom wgrany zipem. (gdzieś czytałem że musi być ten dev rom). W opcjach programistycznych zaznaczałem to coś i poszło jak skryptem albo klawiszami (już nie pamiętam) wszedłem w tryb edl. Dev rom był z stycznia chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...