Skocz do zawartości

Mi max 3/32 czy 3/64 GB ROM Prosze o pomoc


Zamtuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zastanawiam się nad wyborem jednej z tych dwóch wersji mi maxa, osobiście sprzedający przy wersji 32 GB piszę, że ma wersję global Miu itd itd a przy 64GB nie ma tej wersji global tylko to podstwowe spolszczenie. Osobiście nie znam się na telefonach w takim stopniu żeby samodzielnie instalować systemy itd itd. przeraża mnie taka wizja i prosiłbym o pomoc w wyborze. Wybrać gotowca czy warto kupić wersje 64 i ktoś na forum pomógłby mi z tym całym systemem.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zamtuz

Nie opłaca się wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM - dlatego że na tą wersje i 4 GB RAM - 128 GB ROM jest bardzo mało systemów operacyjnych a jak masz możliwość montażu karty pamięci to czemu odbierać sobie możliwość wyboru ciekawego systemu.

Jeśli chcesz to przy lekkiej modyfikacji karty SIM można zamontować dwie karty SIM i kartę pamięci w Mi Max.

Nie sądzę żebyś potrzebował 64 GB ROM na gry które wymagają szybkiej pamięci.

Odnośnie systemu to mogę ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ @majdan12, że nie każdy jest testerem nowych systemów/kerneli itp, a z pytania wyżej wynika właśnie, że @Zamtuz do nich nie należy.

Moim zdaniem wersja 3/64 jest znacznie bardziej opłacalna w jakość/cena (lepszy proc, więcej pamięci) zwłaszcza, że kupując w chińskich sklepach różnica między tymi wersjami to ≈100PLN

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JestemMortem napisał:

Zauważ @majdan12, że nie każdy jest testerem nowych systemów/kerneli itp, a z pytania wyżej wynika, że @Zamtuz właśnie do nich nie należy.

Moim zdaniem wersja 3/64 jest znacznie bardziej opłacalna w jakość/cena (lepszy proc, więcej pamięci) zwłaszcza, że kupując w chińskich sklepach różnica między tymi wersjami to ≈100PLN

Ale ten procesor to żadne odczuwalne różnice są.

No więcej pamięci ale czy autor tematu potrzebuje 64 GB ROM na gry/aplikacje,nie sądzę nawet jak zajmie jakimś cudem grami/aplikacjami 20 GB to będzie coś a reszta szybkiej pamięci na zdjęcia? to się nie opłaca.

Nikt nie każe instalować systemu na Android 7.1.1 wystarczy instalować obecnie MoKee Android 6.0.1 i mamy bardzo stabilny system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, majdan12 napisał:

Ale ten procesor to żadne odczuwalne różnice są.

No więcej pamięci ale czy autor tematu potrzebuje 64 GB ROM na gry/aplikacje,nie sądzę nawet jak zajmie jakimś cudem grami/aplikacjami 20 GB to będzie coś a reszta szybkiej pamięci na zdjęcia? to się nie opłaca.

Nikt nie każe instalować systemu na Android 7.1.1 wystarczy instalować obecnie MoKee Android 6.0.1 i mamy bardzo stabilny system.

 

Ale czemu wciskasz custom roma? Może woli MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ROMEM to chodziło mi o systemy ten cały MiPolska Mi.eu itd. Przepraszam za błędy ale nie orientuje się w tym więc nie odróżniam do końca. Chodzi mi o to że na allegro różnica między tymi dwiema wersjami to 100 zł a tylko przy 32GB wersji sprzedawca piszę, że ma oprogramowanie GLOBAL, w wersji 64 tego nie ma, jest zwykły system i chciałem zapytać czy w takim normalnym użytkowaniu (nie jestem jakiś wymagający) wystarczy mi ten system czy nie będzie go zamulać? Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Czy ja wciskam? ja tylko mówię że lepiej zakupić 3/32 GB bo może kiedyś się nam to przydać.

Po drugie to ja nie wiem co w MIUI jest takiego że warto zostać?

To Ty nie wiesz, ja testowałem kilka customów i nigdy ich nie zainstaluję, bo nie dość, że nic specjalnego nie wnoszą, to są bugi i jeszcze bazują na niektórych rzeczach z nowych MIUI - gdzie tu sens?

Ok, lubisz, to instaluj, ale doradzanie gościowi słabszej wersji bo są customy nie jest zbyt rozsądne.

1 minutę temu, Zamtuz napisał:

Z tym ROMEM to chodziło mi o systemy ten cały MiPolska Mi.eu itd. Przepraszam za błędy ale nie orientuje się w tym więc nie odróżniam do końca. Chodzi mi o to że na allegro różnica między tymi dwiema wersjami to 100 zł a tylko przy 32GB wersji sprzedawca piszę, że ma oprogramowanie GLOBAL, w wersji 64 tego nie ma, jest zwykły system i chciałem zapytać czy w takim normalnym użytkowaniu (nie jestem jakiś wymagający) wystarczy mi ten system czy nie będzie go zamulać? Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za udział w dyskusji.

Spokojnie będzie działać, najwyżej sobie sam wgrasz. Na en.miui widzę globala dla Prime, więc powinien mieć OTA ale niech ktoś poprawi jeśli się mylę. Poza tym Global nie jest jakiś lepszy od DEV EU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zamtuz napisał:

Z tym ROMEM to chodziło mi o systemy ten cały MiPolska Mi.eu itd. Przepraszam za błędy ale nie orientuje się w tym więc nie odróżniam do końca. Chodzi mi o to że na allegro różnica między tymi dwiema wersjami to 100 zł a tylko przy 32GB wersji sprzedawca piszę, że ma oprogramowanie GLOBAL, w wersji 64 tego nie ma, jest zwykły system i chciałem zapytać czy w takim normalnym użytkowaniu (nie jestem jakiś wymagający) wystarczy mi ten system czy nie będzie go zamulać? Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za udział w dyskusji.

Dla Mi Max - 3/4 GB RAM - 64/128 GB ROM jest Global Stable nie ma Developer.

@galakty

No to dziwne ja od października używam różne systemy które są coraz to lepsze i nie narzekam.

Już w październiku miałem sprawdzony system który używałem dość długo.

Czyli choć nie potrzebujesz takiej ilości pamięci ROM a procesor nic ci nie przyniesie to jest sens zakupu jak można zamontować kartę pamięci?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

Dla Mi Max - 3/4 GB RAM - 64/128 GB ROM jest Global Stable nie ma Developer.

@galakty

No to dziwne ja od października używam różne systemy które są coraz to lepsze i nie narzekam.

Już w październiku miałem sprawdzony system który używałem dość długo.

To dopisuj przy swoich poradach, że to TWOJE zdanie i widzi mi się, a nie, że wyższej wersji się nie opłaca bo nie ma innych systemów niż MIUI :| I będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

To dopisuj przy swoich poradach, że to TWOJE zdanie i widzi mi się, a nie, że wyższej wersji się nie opłaca bo nie ma innych systemów niż MIUI :| I będzie ok.

Ale załóżmy że jest tylko MIUI to czy warto wydać te 100 zł do 32 GB więcej pamięci? czy to nie za drogo za pamieć na pliki,bo nikt mi nie wmówi że zainstaluje gier i aplikacji na 64 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Ale załóżmy że jest tylko MIUI to czy warto wydać te 100 zł do 32 GB więcej pamięci? czy to nie za drogo za pamieć na pliki,bo nikt mi nie wmówi że zainstaluje gier i aplikacji na 64 GB.

To już jego decyzja ile potrzebuje. Mi obecnie 16 GB wystarcza, ale znam ludzi co 100 GB to mało bo musi mieć wszyściutkie pioseneczki w telefonie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

To już jego decyzja ile potrzebuje. Mi obecnie 16 GB wystarcza, ale znam ludzi co 100 GB to mało bo musi mieć wszyściutkie pioseneczki w telefonie :D 

No ale to piosenki a nie dane które wymagają szybkich nośników dla komfortowej pracy czyli gry/aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, telefon służy mi głównie do przeglądania internetu, maili, filmiki na YT, i MUZYKA, na to w sumie idzie mi najwięcej pamięci, w gry nie gram na telefonie, ale jakieś filmiki w Full HD też zajmują swoje gdybym chciał coś nagrać. Te dwie opcje które rozważam już linkuje.

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-3-32gb-international-gold-fv23-i6577338205.html

lub

http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-6-44-3-64gb-zloty-wwa-gwar-fv23-i6498688454.html

W obu przypadkach mamy doczynienia z wersją 3 GB RAMu. Proszę o radę co do tych 2 aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio ceny Maxa podskoczyły. Jeszcze z miesiąc temu dawało się stówkę mniej za obie wersje z Polski.

6 minut temu, Zamtuz napisał:

Panowie, telefon służy mi głównie do przeglądania internetu, maili, filmiki na YT, i MUZYKA, na to w sumie idzie mi najwięcej pamięci, w gry nie gram na telefonie, ale jakieś filmiki w Full HD też zajmują swoje gdybym chciał coś nagrać.

W takim razie 32GB powinno w zupełności wystarczyć.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...