Jump to content

Kiepska jakość dźwięku na słuchawkach


KungFuKarateMistrz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Ostatnio zmieniłem wysłużoną Xperie Neo na RN3Pro SE i co mnie powaliło (w sensie negatywnym) po zmianie telefonu to strasznie kiepska jakość dźwięku na tym nowym.

Aktualnie mam w telefonie rom w wersji: Android: 6.0.1 MMB29M i MIUI: Global Stable 8.0.5.0 MHRMIDG i jakość dźwięku jest koszmarnie słaba tzn. wg mnie dźwięk jest strasznie płaski, bez dynamiki, niektóre zakresy tonów są tak niewyraźne i się zlewają ze sobą, że aż trudno je usłyszeć i rozróżnić. Nie raz jest tak kiepsko, że wokal w utworze całkowicie zanika. Nic nie pomaga włączenie opcji MiSound i dobranie ustawień słuchawek, bo wydaje mi się, że to tylko jeszcze bardziej pogarsza dźwięk. Z tego samego powodu nie zmieniam equalizera na inny preset niż 'płaski'. Dodatkowo zainstalowałem sobie PowerAMP'a, który zdecydowanie lepiej gra niż standardowy MIUI Music i poustawiałem w nim opcje dźwięku dokładnie tak jak miałem w starej Xperii aby zrobić z nią porównanie tzn. użyłem tych samych słuchawek, włączyłem tan sam utwór, ustawiłem te same opcje dźwięku i wynik jest taki jakbym porównywał Audiofilski zestaw (Xperia) do bazarowego radyjka (RN3P) - Szok! Dodatkowo na RN3P słychać jakieś szumy i trzaski i nie jest to związane z głośnością dźwięku, bo to też jest osobna kwestia. Nie da się głośno słuchać muzyki (przynajmniej na moich słuchawkach - Sony Live Sound MH1) bo powyżej pewnego poziomu zaczynają się bardzo duże zniekształcenia.

Szkoda, że w większości recenzji, które czytałem nikt nie wspominał o bardzo słabym dźwięku na tym telefonie, bo może decyzja co do kupna była by inna. Teraz jak zacząłem zagłębiać się w temat na różnych forach to widzę, że nie jest to odosobniony przypadek i rzeczywiście jest coś na rzeczy. I teraz zastanawiam się czy to problem ze sprzętem jest czy może z oprogramowaniem i czy w ogóle są perspektywy aby to rozwiązać. Trochę się pożaliłem, ale może komuś się przydadzą te informacje.

Link to comment
Share on other sites

Mój Redmi gra bardzo dobrze, nawet lepiej od poprzednika.
Muzyka brzmi tak jak powinna brzmieć.
Soft: MIUI Global 8.1.1.0

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

@KungFuKarateMistrzJa używam słuchawek Sony i nie mam problemu głośnik zewnętrzny jak i słuchawki pozytywnie mnie zaskoczyły zarówno na stable jak i global dev

1 pierwsze spróbuj na innych słuchawkach.

2 sprawdź czy nie masz jakiś śmieci w złaczu

3 zaktualizuj do najnowszej wersji 8.1.1.0

4 nie pomóże to możesz przejść na global dev z pliku zip wykasuje się wszystko lub przez komputer miflshem.

Jak miflshem nie pomaga to raczej winna złącza to na gwarancję.

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie coś dostało się do wyjścia słuchawkowego. RN3P powinien grać jak zwyczajny telefon bez dobrego układu audio, czyli słabo, ale nie aż tak jak napisałeś. Zapewne orientujesz się jak brzmi dźwięk, gdy mini jack nie jest do końca wsadzony, o to chodzi?

Jeśli nie, to wiesz, zawsze można dokupić zewnętrzny dacamp za 200-300pln i słuchać muzyki w dobrej jakości po wyjściu usb (rn3p wspiera otg).

Link to comment
Share on other sites

Ok już wszystko sprawdziłem, okazało się, że te słuchawki, które podłączałem - Sony Live Sound MH1 - mają wtyczkę czterosegmentową i po wciśnięciu jej do końca dźwięk się totalnie kaszanił. Dopiero wciśnięcie tak aby wystawał ostatni segment wtyczki poprawiał jakość dźwięku ale wtedy to telefon szalał bo raz wykrywał słuchawki a za chwilę się rozłączał i włączał się głośnik.

Sprawdziłem też na innych słuchawkach - Creative EP630 z wtyczką trójsegmentową i na nich gra już prawie jak stara Xperia, choć na początku, chyba z powodu tego, że gniazdo jeszcze nie było używane i się dobrze nie wyrobiło to telefon zaczął wariować - sam zmieniał ustawienia głośności raz w jedną raz w drugą stronę, odpalał głosową wyszukiwarkę google, włączał na przemian głośnik - słuchawki itp. rzeczy. Było słychać pikanie jakby na słuchawkach były naciskane przyciski sterujące, których w EP630 brak.

I tak z ciekawości czy komuś normalnie działają słuchawki z wtyczką czterosegmentową? I czy są jakieś ustawienia w MIUI kontrolujące akcje po podłączeniu i odłączeniu słuchawek?

Link to comment
Share on other sites

Aby napewno mamy ten sam telefon rn3p se u mnie na słuchawkach od początku mikrofon działał nie którzy się wypowiadają że im nie działa.Teraz opinie o jakości na słuchawkach podzielone.Chyba te telefon jakieś unikalne są;-)

Edited by Snajper
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...