Skocz do zawartości

USB OTG w MI-3W


krzysztof798

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, żeby ten telefon mógł odczytać nośnik USB (pendrive) po podłączeniu przez kabel USB OTG.

Miałem włączone debugowanie USB, uprawnienia root i wgrane oprogramowanie Paragon NTFS. Podpinałem pendriva 2GB i pojawiał się komunikat w Paragonie

„ No NTFS or HFS+/HFSX partitions fund. Connect SD or USB media containing these file system”

Natomiast w komunikacie telefonu wyświetlało sie: “Czysty nośnik lub posiada nieznany …”

Po wyjęciu pendrive był komunikat „Wysunięto nośnik USB”.

Próbowałem z innym pendrivem (2 i 4 GB) i z formatem exFAT i NTFS. Za każdym razem tak samo. Czy jest na to rada. Chciałbym, żeby telefon czytał pendriva tak jak komputer. W necie piszą, że np. S4 i Mi2 to potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to menu pojawi się tylko jeśli telefon rozpozna dodatkowe nośniki danych. U mnie jest to ten pendrive jako Nośnik USB i router z filmami.

U mnie ten pendrive jest z formatem plików FAT 32. Może dlatego?

Ok wychodzi na to, że standardowa funkcja MIUI nie rozpoznaje USB w formacie NTFS. FAT32 działa.

Z drugiej strony Android w Nexusach też nie rozpoznaje NTFS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Mi3 działa normalnie z USB. Po co stick mount? Ja mam pendrive Transcend I zadnego formatu plików nie zmieniałem. Przez USB i kabel jest widoczny normalnie.

nyjytese.jpg

aza9ada6.jpg

Wysłane z MI3

Co to za pendrive z microUSB i o takich wymiarach?

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi też nie działa OTG , kabel sprawdzony nośniki też sprawdzone na innych fonach , może to jest wina wersji Miui >??

Problemem jest tez połaczenie z trybie plików w linuxie bez praw administratora ( w pracy)  , miał ktos taki problem ?? Ja nie mogę przesłac znadnych plików na telefon poza win 7 i win8 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy o tym. Proszę zapoznać się z postem 4.5.9 na stronie. Android 4.4 nie ma chwilowo obsługi OTG.

Natomiast działa bez problemu aplikacja StickMount.

 

Co do przesyłania plików na telefon to niestety ale winę ponosi archaiczny już system Windows XP, który nie ma obsługi trybu MTP. Trzeba ręcznie doinstalować sterowniki - na co trzeba praw admina. MTP jest w Viście i wyżej.

 

Jeśli chodzi o linux to w starszych dystrybucjach też trzeba doinstalować MTP.

Od Ubuntu 13.04 MTP już jest w systemie i nic nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy o tym. Proszę zapoznać się z postem 4.5.9 na stronie. Android 4.4 nie ma chwilowo obsługi OTG.

Natomiast działa bez problemu aplikacja StickMount.

 

Co do przesyłania plików na telefon to niestety ale winę ponosi archaiczny już system Windows XP, który nie ma obsługi trybu MTP. Trzeba ręcznie doinstalować sterowniki - na co trzeba praw admina. MTP jest w Viście i wyżej.

 

Jeśli chodzi o linux to w starszych dystrybucjach też trzeba doinstalować MTP.

Od Ubuntu 13.04 MTP już jest w systemie i nic nie trzeba robić.

dziękuje za wyjasnienie , lale skoro mam 4.4 który nie obsługuje OTG a napisałeś że Program Stick

Mount działa to jak skoro mi nie działa w najnowszej aktualizacji , program nie jest w stanie zamontować zadnego nośnika w moim MI3 chyba że coś robie nie tak ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz coś nie tak aczkolwiek po prostu dobrze nie poszukałeś.

1. Instalujesz Stick mount [root] z GP

2. Otwierasz i dajesz Ok, potem też Ok na pytanie o pobieranie dodatkowych rzeczy.

3. Podłączasz USB (ja podłączyłem ten pendrive co robiłem fotkę powyżej)

4. Dajesz ok na pozostałym komunikacie.

5. Wchodzisz w Menedżer plików > Pamięć wewnętrzna > i na dole masz katalog: usbStorage. 
Tam program zamontował USB i jego zawartość. 

 

Normalnie MIUI montuje USB tam gdzie masz Pamięć Wewnętrzną czyli w moim przypadku Pamięć Wewnętrzna, Nośnik USB i router. Ale Stick Mount montuje w pamieci wewnętrznej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz coś nie tak aczkolwiek po prostu dobrze nie poszukałeś.

1. Instalujesz Stick mount [root] z GP

2. Otwierasz i dajesz Ok, potem też Ok na pytanie o pobieranie dodatkowych rzeczy.

3. Podłączasz USB (ja podłączyłem ten pendrive co robiłem fotkę powyżej)

4. Dajesz ok na pozostałym komunikacie.

5. Wchodzisz w Menedżer plików > Pamięć wewnętrzna > i na dole masz katalog: usbStorage. 

Tam program zamontował USB i jego zawartość. 

 

Normalnie MIUI montuje USB tam gdzie masz Pamięć Wewnętrzną czyli w moim przypadku Pamięć Wewnętrzna, Nośnik USB i router. Ale Stick Mount montuje w pamieci wewnętrznej.

Jesteś gość . Ja nie tam szukałem zamontowanego urządzenia , nie zwróciłem uwagi ze program mnie to udostepnia w folderze w pamieci wew. Potwierdzam działa :)

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MI2S USB OTG też nie działa, także po instalacji Stick Mount. Na wcześniejszych wersjach MIUI, Stick Mount działało, tyle że wywalało mi SwiftKey i telefon wymagał restartu.

Hm raczej nie ma powodu by nie działało OTG w MI2, oczywiście bez stick mount.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ani ze stick mount, ani bez niego. Gdyby działało, nie instalowałbym SM, bo po co?

Na poprzednich wersjach też nie działało bez dodatkowych aplikacji, tyle że z nimi wywalało mi klawiaturę, o czym pisałem już wcześniej.

I nie mam żadnego powodu aby zmyślać, bo po niby?

Dodam jeszcze, że telefon był przywrócony do ustawień fabrycznych 2 dni temu.

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...