Skocz do zawartości

Problemy z mikrofonem podczas rozmów redmi 4 prime


romi_1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Chciałbym się zapytać czy ktoś ma może podobny problem do mojego. Otóż kiedy rozmawiam,rozmówcy często skarżą się ,że bardzo źle mnie słychać.Opisują to jak gdybym mówił do wiadra,albo był gdzieś w oddali lub,że zupełnie tnie wyrazy i nie mogą zrozumieć co mówię. Zauważyłem ,że dzieje się to w momencie kiedy zmienię położenie telefonu przy uchu.KIedy trzymam telefon pod kątem czyli w takiej naturalnej odruchowej pozycji jak zazwyczaj każdy trzyma telefon to jest OK,ale kiedy tylko przekręce telefon pionowo wzdłuż ucha to już jakość dźwięku z mojej strony drastycznie spada, a gdy odchyle mikrofon jeszcze bardziej do tyłu (tak jakby skierowany był za mnie) to wtedy kompletnie się krzaczy, tnie i nie można nic zrozumieć. Zdarzyło się ,że nie rozumiano mnie też wtedy gdy leżałem na łóżku i prowadziłem rozmowę. Nie wydaje mi się żeby to była wada mikrofonu ponieważ chyba wtedy wcale nie było by mnie słychac cały czas.Nie wiem czy nie jest to spowodowane może tą redukcją szumów,ale tego nie da się wyłączyć,bynajmniej nie mogę znaleźć tej funkcji. Nie wiem czy odsyłać telefon na reklamacje,czy macie może jakieś rady?

Mój telefon to redmi 4 pro

wersja Android 6.0.1 MMB29M

wersja MIUI - Global 8.2.4.0(MBEMIDL) /stabilna

Bardzo byłbym wdzięczny o jakieś podpowiedzi co może być tego przyczyną.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez janosik1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @GUTEK@ napisał:

Przyczyną jest wbudowana funkcja redukcji szumów. To samo występuje w Redmi Pro. W samym systemie niestety nie ma możliwości wyłączenia tego, potrzebny jest do tego root. Przykładowo można to zrobić w module MIUI8 Tweaks do Xposed.

Gutek. Dziękuję za odpowiedź, ale czy mógłbyś mi powiedzieć co mam musze konkretnie zrobić? Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy.Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach. Zupełnie nie wiem co to jest root i co po kolei musiałbym zrobić. Niestety napewno sam sobie z tym nie poradzę.Czy mógłbyś udzielić mi wskazówek jak i co po kolei muszę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Mam problem z moim Xiaomi Redmi 4Prime, z miui polska i od dziś żaden rozmówca mnie w ogóle nie słyszy. Próbowałem rozmawiać z zasięgu 2G jak i 3G. Restartowałem telefon i przywracałem ustawienia fabryczne i dalej nic. Dodam jeszcze że np nagrywanie dyktafonem lub filmów dźwięk jest nagrywany. Zauważyłem, że podczas rozmowy telefonicznej jeśli dmuchnę powietrzem z ust w mikrofon to rozmówca słyszy. Nie słyszy mnie jak mówię normalnym głosem.  Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Możliwe że mikrofon mógł się przekręcić w telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, usterka nadal aktywna, zmienilem operatora ale to nic nie pomogło zaślepiłem również mikrofon od szumów co tez nie pomagało zauważyłem że głos wariuje najbardziej jak telefon zmienia pozycję np. jak rozmawiam leżąc wtedy jest najgorzej. Serwis mówi że telefon jest sprawny bo po mimo wysyłania nagrań felernych rozmów u nich wtrakcie testów jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romi_1984

Problemem jest źle działający układ redukcji szumów. Rozwiązaniem jest odblokowanie bootloadera, instalacja xiaomi.eu i modyfikacja pliku build.prop (trzeba wyłączyć na stale redukcję szumów) 

Prywatnie przez blisko rok używałem tego modelu i znam problem od podszewki. 

 

#MIUIservice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,  jestem posiadaczem redmi note 4 Global 4gb/64 snapdragon 625. Od jakiegoś czasu mam problem bo rozmowy mi mówią że bardzo źle mnie słyszą.  Czym to może być spowodowane.  Wersja miii:miui global 9.0 (9.0.3.0) bardzo proszę o pomoc. Bo już nie wiem co z tym robić. Telefon kupiłem na GearBest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...